A ​Galton-ügy (Lew Archer 8.) 14 csillagozás

Ross Macdonald: A Galton-ügy

„– ​Tudom, mit gondolnak. Mind a ketten azt gondolják, hogy Anthony halott. Ha úgy lenne, azt tudnám idebenn. – A keze a selyemmel borított lapos mellkasra tévedt. – Ő az egyetlen fiam. Életben kell hogy legyen valahol. A világegyetemben semmi sem vész el.
Az embereket kivéve, gondoltam.”

Egy magánéleti gondokkal küszködő, amúgy sikeres ügyvéd nemrég vett fel sofőrnek egy börtönviselt nehézfiút, és új, szépséges feleségének is zavaros a múltja. Mindez azonban semmi egyik kliense problémájához képest: a dúsgazdag öregasszonynak több mint húsz év után előkerült az unokája – de vajon valódi-e? A fia annak idején nyomtalanul eltűnt várandós feleségével (akit az előkelő család nem akart befogadni), mondván, szabad költő akar lenni. Meghalt-e a fiú valamikor San Francisco nagyvárosi dzsungelében, hová lett a felesége, megszületett-e a gyermekük? Magyarán: szélhámos-e a hirtelen felbukkant unokajelölt? Lew Archernek, a magánnyomozónak húsz esztendőt kell felgöngyölítenie –… (tovább)

Eredeti cím: The Galton Case

Eredeti megjelenés éve: 1959

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Európa krimi Európa

Európa, Budapest, 2010
314 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789630789868 · Fordította: Veres Júlia

kaporszakall>!
Ross Macdonald: A Galton-ügy

Jankovich Ferenc – gipszkásához hasonlatos – történelmi trilógiájának emésztése közben szükségem volt némi kikapcsolódásra; így kaptam elő a polcról Macdonald krimijét.

És nem csalódtam. Bár a véletlen egybeesések olyan tömege segíti elő Archer sikeres nyomozását, ami már-már káros az egészségre, de a végére biggyesztett duplacsavar (spoiler) felpezsdítette a történetet. A 'régi bűnök' szokásos előbányászása, mint annyiszor, itt is elkanyarog a máig, s mindezt elég szórakoztatóan teszi, még akkor is, ha a regény fő rejtélye manapság egy genetikai teszttel fél óra alatt eldönthető lenne…

Nincs a szerző legjobb 4-5 könyve között, de az erősebb sztorik közül való.

encus625 P>!
Ross Macdonald: A Galton-ügy

Ez már a harmadik Archer-krimim volt a sorozatból és kb ugyanaz a váza, mint az előzőeknek. Úgy a feléig azt hisszük, hogy egyszerű lesz a történet, aztán jön az első csavar, amit a könyv végéig még követ néhány. Közben Archer vagy kioszt vagy bekap néhány pofont spoiler és véletlenek sora segíti a megoldáshoz.
A főszereplő egy magánnyomozó és valahogy nem szimpatikus még úgy sem, hogy E/1-ben meséli el a történetet. Vagy éppen ezért.

Európa, Budapest, 2010
314 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789630789868 · Fordította: Veres Júlia
odish>!
Ross Macdonald: A Galton-ügy

Az első könyvem a szerzőtől. Olvasás közben nem nyűgözött le, de a következő napokban nem ment ki a fejemből, és végül pozitív benyomást hagyott maga után. Noha a cselekmény tetszett, a főszereplőt nem kedveltem meg.

smetalin>!
Ross Macdonald: A Galton-ügy

Ismét jó kis pörgős könyvet írt, élvezhető , cselekmény dús volt! Teljesen lekötött. Felderített egy rég elfeledett gyilkosságot ami a jelennel is összefügg.

Thimmyke>!
Ross Macdonald: A Galton-ügy

Imádom, hogy amikor már azt hinném igen kiderült a megoldás, akkor még jön két csavar a végére. :D

Lew Archer sorozat · Összehasonlítás