Dühöngő ​ifjak 5 csillagozás

Ross Campbell: Dühöngő ifjak Ross Campbell: Dühöngő ifjak

Hogyan szelídíthetjük meg gyermekeink haragját?
Dr. Ross Campbell, a nagy sikerű Életre szóló ajándék, Nehéz évek és Szülői hivatás című könyvek szerzője új művében rámutat, hogy a helytelenül kezelt haragnak sokféle következménye lehet gyermekeink életében: osztályzatok leromlása, szülő és gyermek elhidegülése, tekintélyellenesség, deviáns, illetve agresszív viselkedés, depresszió, nem kívánt terhesség, akár még öngyilkosság is. Könyvének célja, hogy segítsen a szülőknek szilárd jellemű embereket faragni gyermekeikből.

Harmat, Budapest, 2009
156 oldal · ISBN: 9789637954801 · Fordította: Tomka Gáborné
Harmat, Budapest, 1997
156 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637954805 · Fordította: Tomka Gáborné

mszanita>!
Ross Campbell: Dühöngő ifjak

Nagyon tetszett könyv, mert gyakorlati hangvételű írás kamaszokkal foglalkozóknak. A szerző gyermeknevelési tanácsokat ad, segít a harag gyökerének felismerésében, tanácsot ad annak megoldására. Mindemellett szakmailag is hiteles. Minden pedagógusnak és szülőnek jó szívvel ajánlom.

MissWenut >!

Mint mindenki más, a gyermekek is akkor lesznek mérgesek, ha egy helyzet vagy ember csalódást, félelmet vagy fájdalmat ébreszt bennük.

13. oldal (1996, Harmat)

MissWenut >!

A harag levezetésének helyes módjára megtanítani gyermekünket – a nevelés legnehezebb részének számít.

14. oldal (1996, Harmat)

Kapcsolódó szócikkek: harag
MissWenut >!

A két legértékesebb ajándék, amit gyermekeinknek adhatunk, az, hogy feltétel nélkül szeretjük őket, és megtanítjuk nekik, hogyan fejezzék ki haragjukat mind érettebb módon.

19. oldal (1996, Harmat)

MissWenut >!

A televízió otthonainkba tolakodó, degenerált műsoraival tudatos háborút kezdett a tinédzserek és a gyermekek ellen.

21. oldal (1996, Harmat)

Kapcsolódó szócikkek: televízió
MissWenut >!

Az igazi jellem ritka jelenség társadalmunkban.

24. oldal (1996, Harmat)

MissWenut >!

Az egyik legfontosabb tényező, amely a gyermek önbecsülését és énképét alakítja, az otthon légköre.

29. oldal (1996, Harmat)

MissWenut >!

Akár tetszik, akár nem, mi, szülők vagyunk a legmélyebb hatással – jóval is, rosszal is a gyermekeinkre. És a legnagyobb hatást éppen azzal tesszük rájuk, ahogyan mi magunk bánunk a haragunkkal.

85. oldal (1996, Harmat)

MissWenut >!

A szociopaták célja a pénz, a hatalom és időnként a szex – rendszerint ebben a sorrendben. A legkiválóbbak olyan ügyesen ténykednek, hogy soha nem érik őket tetten.

132. oldal (1996, Harmat)

MissWenut >!

A hisztis kitöréseket nehéz kezelni, főleg ha közönség is van hozzá.

103. oldal (1996, Harmat)

MissWenut >!

Nem szabad elfeledkeznünk arról, hogy a gyermek egyszerre csak egy lépcsőfokot tud lépni.

71. oldal (1996, Harmat)