Ő ​az enyém! 12 csillagozás

Rosie Rushton: Ő az enyém!

Mikor a tűzrőlpattant angol lány, Ellie egy franciaországi nyári táborozás alkalmával találkozik a magabiztos német Riekével, állandó versengés alakul ki közöttük. S ami még ennél is rosszabb, hogy Marc mindkettőjüknek csapja a szelet. Elie és Rieke mindaddig ellenséges e-maileket vált, míg rá nem döbbennek, hogy mindkettőjük életében vannak nagyobb problémák is, mint ez a flörtölő francia fiú. Lehet vajon ekkora távolságból segíteni egymásnak? Adhatók-e így valamirevaló tanácsok? S képesek-e a lányok közös erővel megleckéztetni a kettős játékot folytató Marcot?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tök jó könyvek Ciceró

Ciceró, Budapest, 2005
184 oldal · ISBN: 9635395051 · Fordította: Tulics Mónika

GytAnett>!
Rosie Rushton: Ő az enyém!

Az ABC-s kihíváshoz hiányzott még néhány betűm, és betámadtam az egyik gyerekkönyvtárosunkat. Ő találta nekem Rosie Rushton könyvét. Ismertem már a nevét, 12 éves korom körül több könyvét is elolvastam, szerintem ez is közöttük lehetett, mert aránylag ismerős volt a történet.
Nyilvánvalóan nem kell világmegváltó történetet várni. Pont azt adja, amit egy Tök jó könyvtől várni lehet.
Két főszereplő lány van, Freddie és Ellie, 14 (?) évesek. Pont olyanok, mint bármelyik 14 éves a 2000-es évek legelején. Manapság már sajnos nem így néz ki a dolog. Még egy kicsit gyerekek, de már egyre több felnőttes problémájuk van, amivel próbálnak együtt megbirkózni. Nem egyszer a dolog, mivel az egyik lány Angliában, a másik pedig Németországban lakik. Még szerencse, hogy már van internet! :) Szó van itt családi gondokról, a legnagyobb titkokról, fiúkról (illetve egészen konkrétan egyről), barátokról, iskoláról, és mindenről, ami egy akkori 14 éves lányt érdekelhet.
Könnyen, gyorsan olvasható. Jóleső nosztalgia volt. :)

GytAnett>!

Ne gondolj folyton arra, ami elmúlt, nézz a jövőbe, […]!