Karácsony ​kastély (Titkos királyság Extra 1.) 9 csillagozás

Rosie Banks: Karácsony kastély

Itt a karácsony! A Titkos Királyság minden kedves lakója összegyűlik ilyenkor a meseszép Karácsony kastélyban, hogy együtt ünnepeljenek. Nelli, Fanni és Jázmin is meghívást kap Vidám királytól, aki arra kéri a lányokat, hogy tartsanak velük ezen a varázslatos estén, sőt, másnap is, amikor megérkezik Mikulás, és szétosztja a várva várt ajándékokat. A lányok örömmel csatlakoznak, ám egyszer csak megjelenik Keserű királynő a viharmanóival, hogy szokásához híven tönkretegye az örömteli mulatságot. A három barátnő azonban szembeszáll a gonosz királynő varázslatával. Lesz vajon végül közös ünneplés? Olvasd el a két izgalmas történetet is tartalmazó karácsonyi különkiadást, és megtudod.

Eredeti cím: Christmas Castle

Eredeti megjelenés éve: 2012

Manó Könyvek, Budapest, 2014
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155385964 · Fordította: Vajda Nagy Ágnes

Kyupirappa>!
Rosie Banks: Karácsony kastély

Egy fokkal jobban tetszett, mint a felhős, de sajnos észrevettem, ugyanarra a sémára spoiler épültek ezek a történetek, gondolom, a többi is erre fog támaszkodni. Viszont azért néha kell az ilyen könnyed olvasmány is, kikapcsolni az agyat :) A könyv végén az angol karácsony hagyományait nagyon díjazom, ezért is jár egy fél csillag plusz.

Csöre P>!
Rosie Banks: Karácsony kastély

Aranyos, kifejezetten kislányos mese, de a fiam is szívesen hallgatja. Két történetet tartalmaz a könyv, egyik a karácsony előtti nap, másik karácsony napja.
Bár most nem „vészhelyzet” miatt jelennek meg a lányok, ismét intézkedniük kell a Titkos Királyság rendje érdekében.
Ha az ember túlteszi magát azona fura helyzeten, hogy 3 kislány ment meg egy csodavilágot, minden esetben ugyanattól a gonosztól, akkor aranyos, izgalmas mesét kap. Nem kiemelkedő, nem különleges, de szórakoztató.
Olyan 4-8 éveseknek ajánlom, szerintem nagyobbakat már nem köt le.
(a nagyobbakat javasolt hallótávolságon kívülre távolítani, mert hajlamosak beszólogatni)

Kata511>!
Rosie Banks: Karácsony kastély

Ez volt ebből a sorozatból a legjobb, mert nem foglalta el a nagy részét az első kötet tartalma, de mégis 4 csillagot adok rá, mert elég kiszámítható volt. De azért nem volt rossz.

Titkos királyság sorozat · Összehasonlítás