Csodasüti ​cukrászda (Titkos királyság 8.) 11 csillagozás

Rosie Banks: Csodasüti cukrászda

Nelli, Fanni és Jázmin izgatottan várják, hogy ellátogassanak a Varázshegy lábánál található Csodasüti cukrászdába, ahol finomabbnál finomabb sütemények és torták készülnek. Ahhoz, hogy a lányok megszerezhessék a Vidám királyt sújtó átok különleges ellenszerének második összetevőjét, az ezüst vattacukrot, meg kell nyerniük a cukrászda tortakészítő versenyét. Ám egyszer csak felbukkannak a rémes viharmanók Ha a lányok nem győznek, Vidám királyból hamarosan bűzvarangy lesz!

Eredeti cím: Sugarsweet Bakery

Eredeti megjelenés éve: 2013

Manó Könyvek, Budapest, 2014
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155385957 · Fordította: Vajda Nagy Ágnes

Juci P>!
Rosie Banks: Csodasüti cukrászda

Hát ebből egy is elég volt. Semmiféle értéket nem hordoz, de nem is kimondottan kártékony; az a fajta mese, amit el lehet éppen olvasni, de minek. Pont ugyanolyan, mint a kimondottan kislányokat célzó mesesorozatok: csupa cukormáz és kedvesség, de semmi érdemi tartalom. (Zsófi választotta a könyvtárban borító alapján: lila is meg csillámos is, hát nem tudott ellenállni neki.) :)

Bódizs_Boróka>!
Rosie Banks: Csodasüti cukrászda

Nekem ez tetszett a legjobban, mert a jó történet mellett Jázmin sokat szerepel benne, és nekem ő a kedvencem.

Kisanna >!
Rosie Banks: Csodasüti cukrászda

Aranyos kis történet, tündérországról, meg manókról, sok csillámporos varázslattal :) A célközönséget, a hat-nyolc éves korosztályt teljesen leköti.

szabszev>!
Rosie Banks: Csodasüti cukrászda

Lányaimnak nagyon tetszett ez a rész is. Aranyos kis könyv, kifejezetten lányoknak egy fantáziabirodalomban, ahová egy mágikus doboz repíti el őket és mindenféle kalandba keverednek. Keserű királynő ismét feltűnik és felforgat mindent, de természetesen a végére jóra fordul minden. Ovisaim tátott szájjal hallgatták, sokszor kikönyörögtek még egy fejezetet, csak hogy gyorsabban a végére érjünk. Nagylányom egyszerűbben megoldotta: másfél nap alatt elolvasta. Szép nagy betűs, nem nagyon hosszúak a fejezetek (de azért 10-12 perc elolvasni egyet), szépek a fekete-fehér rajzok, szerethetőek a szereplők. Szerintem alsósoknak (főleg lányoknak) ideális első-második hosszabb regény.

Titkos királyság sorozat · Összehasonlítás