A ​lámpás hordozói (A Sas 4.) 5 csillagozás

Britannia fegyverben áll
Rosemary Sutcliff: A lámpás hordozói

A római sereg utolsó egységei hajóra szállnak, és örökre elhagyják Britanniát: a cserbenhagyott országot polgárháború és szász megszállás fenyegeti.
Aquila, a fiatal tiszt dezertál a seregből, hogy visszatérjen a családjához, ám a szász martalócok megtámadják és elpusztítják az otthonát, ő maga pedig fogságba esik és rabszolgává lesz. Küzdelmes és kemény évek következnek Aquila számára, melynek során előbb a szabadságát igyekszik visszanyerni, majd csatlakozik az ifjú uralkodó, Ambrosius köréhez, akinek az a célja, hogy a régi Róma örökségéből az új Britannia megszületését segítse elő…

„A lámpás hordozói” lebilincselően izgalmas történet, mely elnyerte a legjobb ifjúsági regénynek járó rangos Carnegie Medal irodalmi díjat. A két nagy sikerű kötet, „A Sas” és „Az ezüstág” után ez a harmadik és egyben befejező része a római kori Britanniában játszódó regénysorozatnak.

Alexandra, Pécs, 2011

Polonius>!
Rosemary Sutcliff: A lámpás hordozói

Rosemary Sutcliff: A lámpás hordozói Britannia fegyverben áll

A sorozat három tagja közül szerintem ez a legkiforrottabb, legteljesebb. Remek ifjúsági regény, így a Boudica-sorozat mellett ezt is (akár külön is) ajánlom mindenkinek, akit érdekel a római kor (és a kicsit utána követő időszak) Britanniájának története.