Az ​én boldog életem (Tina 1.) 21 csillagozás

Rose Lagercrantz: Az én boldog életem

Történet Tináról és Fridáról, két kislányról, akik az első osztályban barátkoznak össze, és lesznek szinte az első pillanattól fogva elválaszthatatlanok.
A kislányok boldogok, egész addig a napig, amíg kiderül, hogy egyikük egy másik városba költözik a szüleivel. Mi történik, ha az elválaszthatatlan barátoknak el kell válniuk? Hogy lehet a másik kínzó hiányát elviselni? És a barátságot életben tartani?
Mese barátságról és elválásról, boldogságról és szomorúságról.
A sok-sok finom, kifejező tollrajzzal illusztrált könyvet kezdő olvasóknak is ajánljuk, önálló olvasásra.
Tina és Frida története hamarosan folytatódik.

Cerkabella, Szentendre, 2014
136 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639820487 · Fordította: Maria Larsson · Illusztrálta: Eva Eriksson

Uzsonna
Rose Lagercrantz: Az én boldog életem

Kedves, bűbájos történet az élet boldog és boldogtalan pillanataival megtűzdelve. A rajzok pedig még hozzátesznek egy kicsit. Ajánlom minden óvodáskorú és 1-2. osztályos kislány kezébe!

Juci P
Rose Lagercrantz: Az én boldog életem

Kifejezetten tetszett a szellős szedés és a fekete-fehér ceruzarajzok. Több helyet hagynak az olvasónak a szövegben. És pont úgy csapong, ahogy egy hat-hétéves. Nagyon el van találva szerintem.

Futóhomok P
Rose Lagercrantz: Az én boldog életem

Szép könyv, tele beszédes fekete rajzokkal. A történet mégis sokszínű, hiszen egy elsős kislány életéről olvashatunk benne. A hétköznapokról, amik jó és rossz pillanatokat hoznak ilyen-olyan arányban. Külön kedves, hogy a főszereplő, Tina babakora is felvillan az illusztrációkon, amikor még a nagy összefüggő boldogságban élhet a gyermek és a saját lábujja felfedezése okán érzett puszta öröm simán rákapcsolja az emberpalántát a Mindenségre:)
A fülszöveg önálló olvasásra is ajánlja a könyvet, én mégis inkább a felolvasást javasolnám. Az én boldog életem iskolára hangoló könyvélmény lehet nagycsoportosoknak: Tinával szépen végigélhető, nagyjából mi is várható majd szeptemberben.* Alsósoknak szintén jobb szülővel együtt benne lenni ebben az „életmesében”, ami a gyász-veszteség témákat többszörösen is körüljárja.

*Mindez oldott, sokkal-sokkal élvezetesebb stílusban elbeszélve, mint pl. itt:

LittleStar
Rose Lagercrantz: Az én boldog életem

Aranyos, rövid, cuki történet. Szerintem anno is szerettem volna :). Kislányoknak abszolút nyerő lehet :D

meseanyu MP
Rose Lagercrantz: Az én boldog életem

Nagyon hangulatos, édes-bús könyvecske, fontos mondanivalókkal, szép rajzokkal, egyszerűen de nagyszerűen.

Zoe27
Rose Lagercrantz: Az én boldog életem

Az igazi élet bizony akkor kezdődik, amikor az ember lánya, fia iskolába kerül.
Ez a könyv gyönyörűen bemutatja a gyerekek szemével az eseményeket, amiket és ahogyan megélik.
Nagyon aranyos, rövid történet.
Senkit ne ijesszen meg a vastagsága, mert tele van szebbnél, szebb képekkel, a szöveg pedig nagybetűvel íródott. ;) :)
Imádnivaló történet!!!

vudura06
Rose Lagercrantz: Az én boldog életem

Az egyik könyvtáros ajánlására vettem ki a könyvet a könyvtárból, és igaz, hogy nem az én korosztályomnak íródott, de be kell vallanom, hogy nagyon tetszett. :)
Nagyon jól meg van írva a könyv és tetszett, hogy tele van rajzokkal. Bátran ajánlom, minden fiatalnak és régebb óta fiatalnak is. :))

Jeffi SP
Rose Lagercrantz: Az én boldog életem

Hát…túl nagyok voltak az elvárásaim a könyvvel szemben. Azt hittem, ez egy sokkal jobban megírt, sokkal többet adó könyv lesz. Konkrétan elhúztak 136 oldalra, 40 oldalnyi szöveget. Általában egy-két mondat /oldallal. Értem, hogy miről akar szólni (csonka család, barátság, a barátok elköltözése stb.), de ezt annyira hülyén pocsékul tálalva, hogy az már borzalmas. Maga a könyv kivitelezése amúgy nagyon szép, de erre az egészre felesleges volt ennyi papírt pocsékolni, és kemény táblába kötni.
Oh igen, és sorozat…bár ne lenne az. Nem tudom igazán ki élvezi ezt, lehet, ha olvasást gyakoroltatni akarsz akkor jó, mert ló betűkkel van, de ahhoz meg annyira semmilyenek a mondatok. De tény iskolába beilleszkedést (jó tág körben) érinti…de áh. Semmilyen…

Tina sorozat · Összehasonlítás