A ​farkas, akit Vándornak hívtak 29 csillagozás

Rosanne Parry: A farkas, akit Vándornak hívtak

„Sebesnek ​neveznek, mert én voltam az első, aki fölállt és járt. Bárhová visz is a lábam, néhány kör után mindig visszatérek az odú közepére, abba a mélyedésbe, aminek otthonszaga van, olyan szaga, amiből sosem elég.”
Ám Sebesnek mégis el kell hagynia az otthonát, miután egy ellenséges farkasfalka támadja meg a családját. Útja során rengeteg veszéllyel kell szembenéznie – erdőtűzzel, vadászokkal, autópályával és az éhséggel –, mielőtt új névre és otthonra lelne.
Lebilincselő olvasmány a túlélésről és a családról, igaz történet alapján. A regényt Mónica Armino fantasztikus illusztrációi teszik még élethűbbé.

A Pagony legújabb sorozatába, az Abszolút Könyvekbe olyan 9-12 éveseknek szóló, olvasmányos és izgalmas könyveket válogatunk, amelyek abszolút lendületesek, abszolút színvonalasak, abszolút maiak. Abszolút könnyű őket olvasni, de mégsem felszínesek, abszolút nem megterhelőek, de mégis elgondolkodtatók. Van és lesz köztük fiús és lányos, magyar és külföldi,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

Kiadói ajánlás: 9 éves kortól · Tagok ajánlása: 12 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Abszolút Könyvek Pagony

Pagony, Budapest, 2022
200 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635872428 · Illusztrálta: Mónica Armiño

LittleStar P>!
Rosanne Parry: A farkas, akit Vándornak hívtak

Nagyon szeretem az állatos történeteket, így ezzel sem volt másképp, viszont más szemmel is néztem, hiszen 9-12 éves korig ajánlja a kiadó. Szerintem ez egy erős túlzás, én inkább a felső határtól húznák felfelé.
Sokszor voltak olyan jelenetek, amelyek nálam is kicsit érzékenyek voltak, de egy kisgyermeknek lehet, hogy még inkább. Oké, oké, persze, a farkasok is táplálkoznak, de ne beszélgessünk kibuggyanó belekről, mert az nem nekik való. A farkasok élete és léte fontos és érdekes lehet, de így nekem azért erős. Szerencsére nem sok ilyen volt benne, de így sem fogom a 10 éveseknek vinni, mert amelyik gyermek kicsit érzékenyebb erre, nehezebben viseli, annak nem biztos, hogy élmény lesz olvasni. És ugye arra nevelünk, hogy minél többet olvassanak, szeressenek olvasni.
Tetszik, hogy tele van illusztrációval a könyv, amelyek szebbnél szebbek tényleg. Az is külön jó pont, hogy igaz történet alapján íródott, és ezt a farkast megismerhetjük további tények mellett a könyv végén. Szerintem ez kifejezetten szuper, és tényleg fenntartotta az érdeklődésemet az a pár oldal is.
A korábban leírt kétségeim miatt nem tudok rá 5 csillagot adni, pedig nagyon szerettem volna. :) Így marad a 4 csillag részemről. :)

farkaslány P>!
Rosanne Parry: A farkas, akit Vándornak hívtak

Az egyik legjobb könyv amit farkasokról olvastam! Igaz, hogy a moly szerint 9 éves kortól ajánlott, felnőttként ugyanúgy élveztem a történetet. Az illusztrációk hihetetlenül gyönyörűek, és realisztikusak, illenek a történethez. Ötletes volt, hogy a főszereplő farkas az elbeszélő, és sokat dobott az is, hogy van valóságalapja a regénynek.
Az utolsó oldalakon kapunk információkat a farkasról, akiről a regény szól, általános információkat a farkasokról spoiler, valamint a könyvben szereplő élővilágról.

Szodalit>!
Rosanne Parry: A farkas, akit Vándornak hívtak

Egyszerűen imádtam. Gyönyörű könyv. Mint az illusztrációk, mint a történet szempontjából. A főszereplő farkas szemszögéből van megírva, de olyan jól, hogy az ember néha úgy érzi, hogy ott van a könyv lapjain, ő szakad el a családjától, ő vadászik, ő neki esik olyan jól a víz két nap vándorlás után, neki az orra telik meg az illatokkal, ő vonyít és ő retteg az ember szagtól. Ez a könyv egy csoda. Szerintem méltatlanul kevesen olvasták. Ja, és még valami: Biztos, hogy nem adnám 9 éves kezébe, mint ahogy azt a kiadó ajánlja. Kedvenc Abszolút könyvem.

Inter_lego>!
Rosanne Parry: A farkas, akit Vándornak hívtak

A fordítás néhol problémákba ütközött, de a könyv alapvetően új módon közelíti meg a vadállatok életét.

„A farkas, akit Vándornak hívtak arról tanúskodik, hogy a kiskamaszok is találnak még értéket az állatos történetekben – persze nem azt, mint a kicsik. A történet egészen más célt szolgál, mint a korábbi példák. Például segít megérteni a körülöttünk élő vadvilágot és helyre tesz sok tévhitet. Ma már sajnos nem létezik érintetlen természet, ezért egyre nagyobb szükség van az olyan történeketekre, amik felhívják a figyelmet a környezetünkre.”

Itt olvashatjátok a Pagonynál megjelent ajánlómat:

tilia_tomentosa>!
Rosanne Parry: A farkas, akit Vándornak hívtak

Nagyon szép farkasokról szóló történet. Igazán szívhez szóló. Igaz történeten alapul. Mindenkinek szívből ajánlom!

zejejtwin>!
Rosanne Parry: A farkas, akit Vándornak hívtak

Eddig nekem ez tetszett legjobban az Abszolút Könyvek közül.

Szodalit>!

– A falka a hegyé, a hegy a falkáé – kezdi. – A farkasok csillaga mindannyiunkra ontja a fényét.

farkaslány P>!

Amikor valaki egyedül alszik, még a nyári éjszaka is hideg.

A sötétben kezdődöm, és mindent, amit tudok, az orrom árul el.

Trixi>!

Anya azt tanította, hogy ettől a szagtól mindennél jobban kell félni. Az ember a legrosszabb veszély: kiszámíthatatlan. Még az évszakonként változó hangulatú medvéket is könnyebb megérteni, mint az embert.

Trixi>!

– Senki sem vadászik le egy felnőtt farkast, csak az ember.