Más ​szemmel 17 csillagozás

Rosamunde Pilcher: Más szemmel

Emma Litton nem szokványos családban nőtt fel. Édesanyja korán meghalt, világhírű festőművész apja életében jöttek-mentek a nők, őt meg internátusba adták. Most Párizsból utazik haza Porthkerrisbe, a mesés cornwalli városkába, gyerekkora színhelyére. Tele van várakozással: több mint két év után végre ismét találkozik az apjával, Bennel.
Más a zsenit csodálni, és más együtt élni vele a mindennapokban. Emma törődésre, szeretetre vágyik, valami szilárd pontra, amihez igazodhat, ám úgy tűnik, az öntörvényű, szeszélyes és önző Ben továbbra sem képes megtalálni a hangot a lányával.
Tétován tapogatóznak egymás felé, s lassacskán mindketten ráébrednek arra, hogy az egyedül járható út számukra, ha olyannak fogadják el a másikat, amilyen.

Rosamunde Pilcher ezúttal is érzékenyen, finom vonásokkal rajzolja meg érzelmeik csapdájában vergődő hőseit, akik végül megnyugvást találnak.

Korábban Rosamunde Pilcher: Más szemmel / Tengeri szél gyűjteményes kötetben jelent meg.

Eredeti megjelenés éve: 1968

Ulpius-ház, Budapest, 2014
ISBN: 9789632545721 · Fordította: Borbás Mária
Ulpius-ház, Budapest, 2011
278 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632543178 · Fordította: Borbás Mária

adriana23>!
Rosamunde Pilcher: Más szemmel

Ez egy rövid történet volt, igazából nem lopták be magukat a szívembe a szereplők, Pilchertől ez csak egy alig közepes könyv volt, összehasonlítva a többivel.

Sünike>!
Rosamunde Pilcher: Más szemmel

Nem voltam elragadtatva ettől a könyvtől. Nem sok minden történt benne. A szereplőket sem tudtam igazán megkedvelni.

matraimelinda>!

Különben is, az ember nem szökhet el a gondolatai elől.