Ház ​a tengerparton 67 csillagozás

Rosamunde Pilcher: Ház a tengerparton Rosamunde Pilcher: Ház a tengerparton Rosamunde Pilcher: Ház a tengerparton

A Kagylókeresők és a Szeptember népszerű szerzőjének romantikus regénye a festői Cornwall tájain játszódik. Ide tér vissza Virginia tízévnyi távollét után és hirtelen elhatározással kibérel egy tengerparti házat. Makacs anyósával szembeszegülve végre a sarkára áll, és saját kezébe veszi gyermekei nevelését, elhozza őket Londonból. Ám egy váratlan találkozás kibillenti lelki egyensúlyából és gondolatban visszaröpíti tíz esztendővel, felszítja benne az utolsó Cornwallban töltött nyár emlékeinek parazsát. Megvalósulhat-e Virginia titkos álma? Vajon kiteljesedhet-e egykor csírájában elfojtott szerelme? Mert csakis így válhat a tengerparti házból szeretetteljes családi otthon

Eredeti megjelenés éve: 1973

Palatinus, Budapest, 2006
212 oldal · ISBN: 9639651168 · Fordította: Borbás Mária

HalmiBettina>!
Rosamunde Pilcher: Ház a tengerparton

Ez volt az első olvasásom az írónőtől, és talán nem volt jó választás. A történet tetszett, de elnagyolt volt, a szereplőket csak felszínesen ismerhettük meg, és engem zavart a rengeteg párbeszéd is. Ami pozitívum: a tájleírások.

Rosamunde Pilcher: Ház a tengerparton

Filmet láttam már az Író történetéből, de olvasni még nem olvastam! Nagyon hangulatos helyekre kalauzolt engem ez a könyv. Szeretnék eljutni Cornwall-ba egyszer. Virginia karaktere szimpatikus volt, és tanulni is lehet tőle, hiszen a végére nagy változáson megy keresztül. Azt hiszem, hálás lehet, hogy kapott az élettől még egy esélyt, hogy önmagára találhasson, és ne mások irányítsák az életét. Kedves történet volt, különleges nyelvezettel.

latinta P>!
Rosamunde Pilcher: Ház a tengerparton

Jólesik néha egy kis limonádé.
Születésnapi – mármint az írónőé – olvasás volt.

nagy_anikó >!
Rosamunde Pilcher: Ház a tengerparton

Mostanában nem sok romantikus regényt olvastam, de ez most nagyon jól esett a lelkemnek. Festői helyen játszódik, szépek a leírások, Virginia visszaemlékezései, titkos álma egy kis melankólikus hangulatot ad a történetnek. Tetszett a döntése, hogy nem hátrált meg a nehézség előtt egy boldog hónapot szerzett a gyerekeinek és magának is ki tudja hányat…

Virágszépe>!
Rosamunde Pilcher: Ház a tengerparton

Hangulatos, érzelmes, szerethető történet. Virginia megözvegyül és már anyaként újra visszatér gyermekkora helyszínére. Igyekszik önállóan cselekedni és dönteni, eddigi életében erre kevés alkalma volt. Találkozik régi ismerősével, aki gazdálkodó, keményen dolgozik, fiatalkorukban vonzódtak egymáshoz. Kétkezi emberek és a gazdagok élete mindig más világban játszódik. Egymás között sok a félreértés, a bizonytalanság. Kedves, romantikus regény, részletgazdag, csodaszép tájleírásokkal.

Antal_Zsuzsi>!
Rosamunde Pilcher: Ház a tengerparton

Nem is tudom mit mondjak erről a könyvről. Voltak olyan részek amelyeket nagyon szerettem, meg voltak olyanok is ahol már rettenetesen untam ezt az egészet. Hogy kicsit pontosabb legyek, a kellemes nyári hangulatú részeket nagyon szerettem, amikor fürödtek, halat sütöttek, meg az összes többi hasonló részt. Aztán mikor Virginia múltja került szóba, vagy a Londonba utazás előtti civódásai, hirtelen tényleg nem nagyon volt már kedvem tovább olvasni. Ezeknél a részeknél mindig azzal szembesültünk, hogy Virginiának nincs önálló akarata, vagy ha van is megtartja magának, és teszi amit más jónak lát, amit más mond neki.
Aztán a vége persze egy igazi, szép Happy End volt, és azt hiszem, hogy akárhogy is, ez kellemes nyári hangulatú könyv nem érdemel többet egy csillag levonásnál. :)

Áfonya74 P>!
Rosamunde Pilcher: Ház a tengerparton

Különös kis könyvecske volt számomra.
Az első könyv, amit az írónőtől olvastam. Nagy elvárásaim nem voltak, nem is múlta felül, de nem is csalódtam.
A szereplők szerethetőek, a történet kiszámítható.
Tetszett a hely, Cornwall, ahol játszódik. Szeretem Anglia tengerpartjait, számomra a szépséget, a varázslatosságot képviselik.
Nyár eleji olvasmánynak tökéletes volt. :)

NikoLetti>!
Rosamunde Pilcher: Ház a tengerparton

Könnyű , nyári, tengeri fuvallat . :)
A Kagylókeresők után nem is tudok mást olvasni. Nem tudok elszakadni Cornwalltól :)
Virginiával könnyen azonosulni tudtam, nekem is az a bajom, hogy nem tudok a sarkamra állni és azt mondani , hogy én hogyan szeretném.
Keresem a hangomat, vele együtt.

Hanima>!
Rosamunde Pilcher: Ház a tengerparton

Első könyvem Rosamundétól, nekem nagyon tetszett. A sok francia, olasz könyv után egy kis cornwall-i történet igazi frissítő volt. Virginia életét az édesanyja irányította, de sajnos (édesanyja és férje halála miatt sajnos) vagy szerencsére az élet adott neki még egy esélyt. Szívesen olvastam volna még róluk tovább, de így is kerek volt a történet.

zsófcsa>!
Rosamunde Pilcher: Ház a tengerparton

igazi Pilcher hangulat :) nagyon élveztem. ugyan alig volt meg a 200 oldal, és tudtam volna még olvasni, az utóbbi időben annyi olyan olvasmányom volt, ahol a semmiről írtak oldalakon keresztül, hogy ez most nagyon jól esett. rövid, de mégis tartalmas volt, Cornwallt pedig továbbra is imádom :)

Bookaholic77 >!

Minden lánynak van egy boldogtalan szerelmi ügye, mielőtt találkozna az igazival, és megnyugodna és férjhez menne.

Mary>!

-Minden úgy történik, ahogy meg van írva. Mindennek megvan a helye, az ideje. Nézz csak vissza, magad is látod maj. Ok nélkül nem történik semmi. és semmi sem lehetetlen…

Bookaholic77 >!

Az anyósod pedig mindent elkövet, hogy akadályokat gördítsen az utadba.

Kifut a hajó
A tengerre,
Le a mélybe
Húzza a terhe,
Mélyebbre húz
Szívem szerelme…

Bookaholic77 >!

Nem boldog, de mi haszna lenne, ha világgá kürtölné a kudarcát, a kiábrándulását?

Light_House>!

… nincs több álom,de van sok jó dolog,ami megmarad.A büszkeség,az elhatározás és a gyerek.A gyerekek.Elmosolyodott: tudta,hogy akárcsak az állandóan észak felé mutató iránytű,akármit csinál,akárhogyan viselkedik,a tekintete mindig nyílegyenesen a gyerekek felé irányul.

matraimelinda>!

– Nem voltál szamár – mondta Eustace. – Tizenhét éves voltál. És többek között ez is zavart. Könnyű lett volna elcsavarni a fejedet, rád erőltetni az akaratomat, hiszen még fel sem nőttél, még nem volt saját véleményed a dologról. Ezt írtam meg abban a levélben. Amikor nem hívtál vissza, azt hittem, hogy talán megijedtél. Így aztán azt írtam, ha akarod, várjunk pár évig, én szívesen várok, és majd meglátjuk, hogyan vélekedünk akkor mindenről. – Zavartan elmosolyodott.
– Mondhatom, jó nehéz volt megírni azt a levelet. Soha lánynak ilyesmiket nem mondtam, se azelőtt, se azóta.

matraimelinda>!

– Penfolda lesz az otthonunk. – A gondolatra elmosolyodott, Eustace pedig nagy keze közé fogta Virginia két vállát, és lehajolt, hogy megcsókolja nyitott, mosolygó száját. – Új otthonuk lesz, és új apjuk – fejezte be Virginia, amikor megint lélegzethez jutott. De Eustace nem figyelt rá.

Bookaholic77 >!

A gyerekek mindent megérnek. Értük hajlandó összedrótozni repedező házasságát, értük megteremti a biztonság világát.

Light_House>!

A világnak ebben a csücskében nem él meg az ideges, a félénk ember, mert a szépség felszíne mögött vad vidék ez, veszedelem lappang mindenütt.