Cruel ​Beauty (Cruel Beauty Universe 1.) 19 csillagozás

Rosamund Hodge: Cruel Beauty

Since ​birth, Nyx has been betrothed to the evil ruler of her kingdom – all because of a reckless bargain her father struck. And since birth, she has been training to kill him.

Betrayed by her family yet bound to obey, Nyx rails against her fate. Still, on her seventeenth birthday, she abandons everything she’s ever known to marry the all-powerful, immortal Ignifex. Her plan? Seduce him, disarm him, and break the nine-hundred-year-old curse he put on her people.

But Ignifex is not at all what Nyx expected. The strangely charming lord beguiles her, and his castle – a shifting maze of magical rooms – enthralls her. As Nyx searches for a way to free her homeland by uncovering Ignifex's secrets, she finds herself unwillingly drawn to him. But even if she could bring herself to love her sworn enemy, could she refuse her duty to kill him?

Based on the classic fairy tale Beauty and the Beast, Cruel Beauty is a dazzling love story about our deepest desires and their… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2014

Balzer + Bray, US, 2014
336 oldal · ASIN: B00DB365MK
Balzer + Bray, US, 2014

Ignifex · Nüx Triskelion

zsebibaba007>!
Rosamund Hodge: Cruel Beauty

A Kegyetlen Szépség egy olyan könyv, ami teljesen levett a lábamról, kirántotta alólam a talajt, hogy a fenekemre érkezzek, és nézzek a semmibe, hogy most akkor mi történt? Mi az, hogy nincs folytatása? Miért nincs? Nekem kell még a világból, a szereplőkből, és a köztük lévő kémiából. Kell. Kell. Kell.
(…)
Az elején kicsit lassan indult el a történt, de szerintem ez kellett ahhoz, hogy kicsit jobban belelássunk a dolgok hátterébe, Nüx (vagy az eredeti verzióban Nyx, kinek hogy tetszik jobban) családjának életébe, és így érthetőbb volt a gyűlölete, a sok agresszió és sötét gondolat, ami a leányzóban ott lakozott. Nagyon tetszett, hogy az írónő a görög mitológia elemeit ötvözte Rumpelstiltskin történetével, rengeteget hozzáadott az olvasási élményhez, és egy igazán egyedi világot teremtett ezeknek az elemeknek az ötvözésével…

Bővebben a blogon: http://maybeimabookworm.blogspot.hu/2016/10/rosamunde-h…

(Félreértések elkerülése végett: egyszerre olvastam angolul és magyarul. Pontosabban angolul kezdtem el, majd miután megkaptam a magyar változatot úgy is elolvastam, mert annyira jó ez a könyv <3 )

BlueWinter>!
Rosamund Hodge: Cruel Beauty

Hmmmmmmmm…. Tulajdonképpen jó volt. Azt hiszem nem ilyenre számítottam, bár a fülszöveghez képest nagyon nem is lehet kitalálni mit kapsz.
Érdekes volt.
Nem tudom miért, de nehéz eldöntenem, hogy is érzek ezzel a könyvvel kapcsolatban. Mert elvégre tetszett annyira, hogy egyhúzamban hét óra alatt kiolvassam, de közben meg… nem is tudom.
Nem azért, hogy kukacoskodjak, de a Disney-s szépség és a szörnyeteghez nem volt sok köze… Azt hiszem ezt hiányolom belőle… Annyira úgy volt beharangozva, hogy ez egy retelling. Közben meg inkább mondanám egy teljesen különálló történetnek, annyira kevés a behátasa a mesének rá.
Ha ezt nem nézem, egy igazán ötletes, kicsit sötét, de izgalmas sztorit kapunk. A legjobb pedig a görög mitológiai elemek voltak benne. Az sokkal jobban tetszett, hogy behozta ezt az egészet, és összekeverte ezzel a mesével.
Maguk a karakterek is jók voltak, bár a húga a végén… *megborzong* elég nagy pálforduláson megy keresztül és én konkrétan féltem tőle. Az nagyon furcsa volt.
Viszont nem tetszett benne az, ami gondolom mondhatjuk egy tipikus YA hibának: hogy a lánynak fontosabb volt a szerelmével lennie, meg ezen aggódnia, mint hogy megmentse hmmm… nem is tudom, MONDJUK A VILÁGOT? Persze, annnnyira nem volt vészes, de úgy a közepe nagy része ezt tette ki, és csak a vége felé javította ezt ki.
Illetve nekem kicsit a vége miatt is maradt keserű szájízem. Hogy szerintem nem a helyes következtetést vonják le a karakterek. Nem éppen az lenne a lényeg, hogy mindenkiben van egy kis cruel-ség és EZ nem feltétlenül jelenti azt, hogy ha így van akkor az egy szar ember és nem érdemes a jó életre, meg a szeretetre? Inkább úgy érződött, hogy azt mondja, hogy az ilyen romlott emberek tartsanak össze, mert mástól úgy sem kaphatnak semmi jót… Bár lehet csak én éreztem így.
Mindenesetre egyszerű olvasásnak elment.

Deszy P>!
Rosamund Hodge: Cruel Beauty

Újszerű Szépség és a szörnyeteg feldolgozás, bár nem teljesen abban az értelemben, mint amire számítottam. A fülszöveg és a könyvelőzetes alapján valamilyen kemény harcost vártam, abban a klasszikus verekedős-gyilkolós értelemben, mint amilyen a már emlegetett Graceling főszereplője vagy mondjuk Katniss. Tehát aki valamilyen kardokkal és más fegyverekkel hadonászó, közelharcban edzett, izmos főhősnőre számít, az csalódni fog. Ugyanis a mi főhősnőnk, Nyx, egészen mással küzd.

És ezzel el is érkeztünk a második dologhoz, ami meglepett. Valahogy a fülszövegből és a könyvelőzetesből nem derül ki, hogy ebben a történetben mennyire szerves része van a görög-római mitológiának. Pedig ez már néhány oldal után kiderül.

Nem csupán Szépség és a szörnyeteg elemeket kapunk, nyomokban más történetekből is merített az írónő, pl. mitológiai történetekből, a Rumpelstiltskin meséből, A kékszakállú herceg várából…

Összességében a rejtélyek eléggé lekötöttek, kíváncsi voltam, bejön-e, amire gondolok, és a végén lévő fordulat nagyon jó ötlet volt, nem azt a szimpla Szépség és a szörnyeteg befejezést kapjuk, mint szoktuk. Az alkuk nagyon tetszettek, a görög mitológiának is örültem, még ha nem is vagyok vele teljesen elégedett. És annak is, hogy kicsit jobban elrugaszkodtunk a mesétől, mint általában a feldolgozásokban.

Nem pont arra számítottam, amit kaptunk, és nem került a könyv a kedvenceim közé, de nem bántam meg, hogy elolvastam, mert szórakoztató volt. És nagyon kíváncsi vagyok, hogy a Hamupipőke történetet hogyan fogja majd beilleszteni ebbe a világba, és konkrétan melyik fázisába, még a könyv előttibe vagy a könyv vége utániba.

A teljes értékelésemet a blogomon olvashatjátok: http://deszy-konyvesblog.blogspot.com/2014/02/rosamund-…

Caladril>!
Rosamund Hodge: Cruel Beauty

Gyerekként az Aladdin volt a kedvenc mesém. Második a sorban pedig A Szépség és a Szörnyeteg volt. Mikor megláttam ezt a borítót, és kiderült, hogy ez utóbbi mese újramesélése, nem volt kérdés, olvasnom kell. Nos, egyáltalán nem azt kaptam, amit vártam.
Rettenetesen untam. A könyv feléig semmi más nem történt, csak a főhősnő rohangált fel-alá az „elvarázsolt” kastélyban. Minden második bekezdésben biztosított arról, hogy ő bizony már nagyon elfáradt, de kitart, és rohan még néhány kört.
Az írónő belekeverte a történetbe a görög mitológiát, de csak annyit ért el vele, hogy egy idő után megkérdőjeleztem a saját intelligenciámat is. Aztán már azon is elgondolkodtam, hogy lehet még sem beszélem az angolt. Sorozatban jöttek a „mivan??” érzések, mikor a semmiből jöttek rá szerintük lényeges dolgokra, amik nekem kb a se füle, se farka kategóriába tartoztak. Kicsit erőltetettnek éreztem a rejtélyeket, hát még a megoldásokat. Pedig annyira jó lehetett volna, más stílusban, több izgalommal!
Nyx nagyon jó karakter, kicsit sajnálom is, hogy ebbe a könyvbe zárták be. Az írónő mindenáron le akarta nyomni a torkomon, hogy ő rossz. Rossz, mert utálja az apját, akit mindenki utálna, mert néha utálja az ikertesóját, akit vele ellentétben agyon ajnároznak, és akit vele ellentétben nem áldoznak fel, mert néha a saját érzéseit helyezi előtérbe mindenki máséval szemben stb. Az én szememben ezektől csak igazi lett, emberi.
Ignifex még úgy is a kedvenc szereplőm lett, hogy nem teljesen tudtam átérezni a karakterét. Ugyanis kicsit sem volt ijesztő. De tényleg, vörös szem ide vagy oda. Nagyon bírtam a Nyx-szel való csatározásaikat, ahogy kezelte a lányt.
Shade-del nem nagyon tudtam mit kezdeni, egyszer kedveltem, egyszer nem, de többnyire közömbös maradt. Persze sejtettem, hogy mi a kapcsolat közte és Ignifex között, és ebben a részben nem is kellett csalódnom. Viszont sajnálni egyáltalán nem tudtam, pedig az írónő elvárta volna. De ha őt sajnálom, akkor sajnálnom kéne Nyx apját is. Az pedig esélytelen. Mindketten maguk okozták a bajt, ki-ki kisebb vagy épp nagyobb következményekkel.
Az utolsó hat fejezet volt a legélvezetesebb, de igazán csak a vége tetszett. Nyx utolsó nagy tette. Az annyira szép volt, hogy tulajdonképpen az érzésért, amit kiváltott, már megérte végigszenvedni ezt a könyvet.
De a borító még mindig csudaszép!

Caladril>!

„Now I'm jealous.”
„Don't worry, you're still the only one I want to kill.[…]”

Kapcsolódó szócikkek: Ignifex · Nüx Triskelion

If you desired someone, if he comforted you, if you thought he might leech the poison out of your heart, was that love? Or only desperation?

Cruel Beauty Universe sorozat · Összehasonlítás