Suttog ​a múlt (Bűbájos boszorkák 4.) 35 csillagozás

A titkokat sohasem felejtik el
Rosalind Noonan: Suttog a múlt

Phoebe Halliwellnek meglehetősen rosszul indul a napja: egy rejtélyes démon magával rántja az 1600-as évekbeli Salemba. Nincs lehetősége életjelet adni magáról nővéreinek, visszajutni a saját korába pedig még kevésbé. A fiatal boszorkány segítséget remél saját ősétől, Melinda Warren lányától, vele azonban valami nagyon nincs rendben. Az idő közben egyre fogy, mert a gyilkos démon újra Phoebe nyomában van.
Eközben a jelenben, Prue és Piper fel sem tudja fogni testvérük elvesztését, de nem ez az egyetlen problémájuk. Valahogy mind a ketten egyre jobban a gonosz erők felé fordulnak, és lassan teljesen elfelejtik, hogy van még egy testvérük.
De miért? És hogyan tudják a Bűbájos boszorkák egymástól évszázadokkal elválasztva megmenteni a jövőt – és saját magukat – a Hármak Ereje nélkül?

Eredeti megjelenés éve: 2000

M&C, Budapest, 2005
156 oldal · ISBN: 9637342885 · Fordította: Farkas Lívia, Dobay Ádám

Piper Halliwell · Phoebe Halliwell · Prue Halliwell

Gorkie

Rosalind Noonan: Suttog a múlt A titkokat sohasem felejtik el

Ó, ez rész már sokkal jobban tetszett. Végre úgy éreztem, hogy beránt a történet és gördülékenyen haladtam vele.

Phoebe-t egy démon visszarepíti a múltba, Salembe, a nagy boszorkányüldözés korába. Nagy szerencséjére valaki megsajnálja és felkarolja. Így keveredik az egy ősük birtokára, ahol igyekszik megoldást találni a hazaútra. Csakhogy ez nem is olyan egyszerű, ugyanis a démon ott munkálkodik a háttérben és mindent megtesz, hogy Phoebe elbukjon.

Izgalmas és csavaros volt ez a rész, nagyon jól ki lett dolgozva a történet. Már az elején beindultak az események és folyamatosan fent tartotta a figyelmemet. A vége pedig elég izgalmasra sikerült, jó érzéssel csuktam be a könyvet. Van esély rá, hogy ezt a részt újra fogom majd olvasni.
Remélem, innentől kezdve felfelé ívvel a sorozat.

M&C, Budapest, 2005
156 oldal · ISBN: 9637342885 · Fordította: Farkas Lívia, Dobay Ádám
BubbleTea

Rosalind Noonan: Suttog a múlt A titkokat sohasem felejtik el

Nekem nagyon tetszett ez a rész is! A Bűbájosok egyszerűen megunhatatlanok. :)

Ebben a részben a Bűbájosokat a múltba repíti egy démon, ezáltal megismerhetjük egyik ősüket. Phoebe áll a történet középpontjában, aminek nagyon örültem. Mikor kicsiként néztem a sorozatot, valamiért Piper volt a kedvencem. Viszont újranéztem pár hónapja, és valahogy átváltottam Phoebe-re, vele jobban tudtam azonosulni. Szóval, örültem, hogy most a fejezetek nagy részében ő volt a főszereplő. :)

Kiki0926

Rosalind Noonan: Suttog a múlt A titkokat sohasem felejtik el

Ez a kötet talán még az egyik legjobbra sikerült, viszont nem vágom magam hátra miatta. Egyetlen egy kötet hiányzik a sorozatomból, de eddig nekem csalódás volt mind. Mintha félvállról lettek volna megírva. Sokkal több van a boszikban, mint kevesebb 200 oldal. Pedig gyerekkorom , és még most is megmerem kockáztatni, hogy felnőtt fejjel még ha bugyutábbnak is tűnik megunhatatlan. Rongyosra néztem a 8 évadot :D

BallaNóci

Igen, igen és igen!
Végre éreztem azt, amit annak idején a sorozat nézése közben. Magával ragadt, teljesen úgy éreztem, hogy benne vagyok a sztoriba. Ez a rész nagyon szuper volt. :) Phoebe végre érett nőként viselkedett, Prue és Piper kicsit rá volt utalva. Tetszett az is, hogy szépen összeállt a kép, hogy mièrt is kellett Pipernek és Prue-nak elvenni a spoiler.
Remélem, a többi is ilyen izgalmas lesz.

Ancsa422

Rosalind Noonan: Suttog a múlt A titkokat sohasem felejtik el

Kihívás miatt olvastam el, egyszer elment, de igazából nem nagyon fogok szerintem a sorozatból többet olvasni :/ A tévésorozatot imádtam, itt viszont valahogy nem kapott el a sodrás, nem vitt úgy magával a sztori, inkább csak az volt jó, hogy rövid volt. Phoebe amúgy sem a kedvencem, de azért adtam egy esélyt. Alapjába véve pedig nem volt rossz, csak a tévésorozat miatt valahogy… többet (?), jobbat (?) vártam. :(

Rosalind Noonan: Suttog a múlt A titkokat sohasem felejtik el

Az egyik kedvenc Bűbájos boszorkák kötetetem ez. Rengetegszer olvastam már, de soha nem tudom megunni. Mivel nagy kedvencem Phoebe, így különösen nagy kedvvel olvasom. A történet számomra rendkívül izgalmas, szórakoztató, különleges.
A történet elejét, valamint a végkifejletet élveztem a legjobban.
Számomra Phoebe egy rendkívül rokonszenves lány, nagy kedvencem a sorozatból.

Arcturus

Rosalind Noonan: Suttog a múlt A titkokat sohasem felejtik el

Mivel ma könyvekkel terveztem hazatérni (minimum 8 könyvvel, de végül több lett), úgy döntöttem, hogy egy vékony, elsősorban súlyra nézve könnyű olvasmányt viszek magammal, nem azokból egyet, amit most olvasok (mind vaskos, nagy, nehéz kötetek).
Teljesen tökéletes volt, mire hazaértem, ki is olvastam :)
Ezek a könyvek nálam mind 5 csillagosak, nagyon szerettem és szeretem most is a sorozatot, a kis könnyed, rövid regénykék pedig jól visszaadják a sorozat hangulatát, úgy, hogy ismert, mégis ismeretlen történetet kapok :) Nagyon sajnálom, hogy nálunk csak ilyen kevés Bűbájos könyv jelent meg, külföldön 30 vagy 40 kötetnyi…
Ez a rész is tetszett, visszarepített a múltba, és egy kicsit megtapasztalhattuk, hogy mi lenne, ha a lányok a gonosz oldalán állnának?

Jó volt :)

Rena213

Rosalind Noonan: Suttog a múlt A titkokat sohasem felejtik el

Még mindig örök kedvenc a bűbájosok bármelyik része. Bár nagyon sok téren eltér ez a rész a filmtől mégis úgy élveztem ezt a bübi fanatikus korszakom felelevenítését.
És a kihívás amire választottam szinte tökéletes volt. Boszorkányok éjszakáján olvasni egy olyan történetet ami a múltba visszaugró/idő utazós kaland alapján menti meg a regénybeli boszorkányság jövőjét.

ValerinLanz P

Rosalind Noonan: Suttog a múlt A titkokat sohasem felejtik el

Az elején ez a kötet annyira nem tetszett, valószínűleg azért, mert Phoebe állt a középpontban, és persze azért, mert spoiler A koncepció nagyon tetszett, szerintem a démon igazán fantáziadús volt azzal kapcsolatban, hogy spoiler
Bevallom nem örültem, hogy spoiler
A végére egészen belejöttem az olvasásba, és korrekt csillagozást is kapott tőlem.

Impalagirl P

Rosalind Noonan: Suttog a múlt A titkokat sohasem felejtik el

A sorozatot imádtam, tervbe is vettem az újra nézését. A könyvek közül jó pár évvel ezelőtt olvastam párat, akkor nagyon tetszettek, viszont ez most különösebben nem vett le a lábamról, de egyszeri, rövid és könnyed olvasmánynak megérte.

Éjjelből nappal,
nappalból éj,
törd meg a bűbájt,
boldogan élj.

123. oldal - Suttog a múlt (M&C Kft., 2005)

Ninácska P

– Mintha azt mondtad volna, hogy ma nem okozol semmi galibát – emlékeztette a démont.
– Hazudtam.

Ninácska P

– Ha félsz a mágiától, ne kezdj ki egy Bűbájossal!

Ninácska P

– Varázslattal szökött meg! – jelentette be Viaszfej.
– Itt a bizonyíték, hát akkó' tényleg boszorka volt!
Na, most az egyszer igazad van, gondolta Phoebe elégedetten.

150. oldal - Suttog a múlt (M&C Kft., 2005)

Kapcsolódó szócikkek: Phoebe Halliwell
Ninácska P

– Ne bánts, boszorka! Könyörgök!

Fény és hold barátai,
téli hold és nyári zápor…

Ninácska P

Behunyt szemmel ismételgette a hozzávalókat, hátha így megjegyezheti őket. – „Por a földről, hol három út találkozik, csipet só, fenyőtüske…”

87. oldal - Suttog a múlt (M&C Kft., 2005)

Ninácska P

Min is feküdt? Egy zsák kukoricán?!

Ninácska P

Bármi legyen is az, egy dologban biztos volt. Meg kell állítania.

Ninácska P

Lonc és friss fű illata telítette a levegőt. Távolban madarak csiripeltek, mikor Phoebe megfordult. Minden jel arra mutatott, hogy gyönyörű tavaszi reggelre ébredt.
Hoppá. Ez egész biztosan nem az ő ágya volt. Min is feküdt? Egy zsák kukoricán?!

53. oldal - Suttog a múlt (M&C Kft., 2005)

Wendy Corsi Staub: Vudu hold A rémület éjszakája érkezik

Bűbájos boszorkák sorozat · Összehasonlítás