Írország 5 csillagozás

Rosalba Graglia: Írország Rosalba Graglia: Írország

A legelők zöldje, a tavak nyugalma, a tenger felett lebegő sziklafalak, a tarka falvak, a kastélyok, a monostorok és mindenekfölött az emberek, a pubok világa, az irodalom, a zene, a történelem és a legendák: mindez Írország, ahol álom és valóság összefonódik, és együttvéve adja a Smaragd Sziget varázsát.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A világ legszebb helyei GABO

GABO, Budapest, 2008
136 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636891688 · Fordította: Lázár Júlia
GABO, Budapest, 1999
136 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638009209 · Fordította: Lázár Júlia

Virágszépe>!
Rosalba Graglia: Írország

Írország – bár nem elérhetetlen a földrajzi távolság – a mai napig megőrizte varázslatos, mesés,legendás hangulatát. Tökéletesen összeállított, megszerkesztett album, melyből sokféle kóstolót kaphatunk. Térképek, fotók, festmények hozzák közelebb a zöld sziget lakóit, történelmét, életét. Igazi, valóságos utazásra csábító könyv, melyből megismerhetjük még az írek életfilozófiáját is.

Alíz_Simon P>!
Rosalba Graglia: Írország

Imádom az ír-kelta kultúkört és ez a könyv is megerősített benne, hogy egyszer el kell jutnom oda! Gyerekkoromtól kezdve bárhol is hallottam-olvastam róla, mindig különösen vonzódtam Írország varázslatos és misztikus mesevilágához, zenéjéhez, gyönyörű természeti környezetéhez, vadregényes kastélyaihoz, középkori és XIX. századi hősies történelmi eseményeihez. Cork, Dublin, az ír emberek, a pubok, a vidéki környezet… mind olyan érzékletes, hogy a saját szememmel kell látnom, hallanom, éreznem:))

Zimnaja IP>!
Rosalba Graglia: Írország

Csodálatos könyv. Idáig is imádtam Írországot és egyik álmom eljutni oda. Ez most új erőre kapott. :) A könyv bemutatja az ír népet, a történelmet (persze csak nagy vonalakban) és azokat a mesébe illő kastélyokat.
Írország lesz az, ahol az utolsó éveimet tölteni szeretném.