Ronnie W. A. (szerk.)

Csillagtalan 39 csillagozás

Muselière Alkotói Csoport bemutatja:
A csillagtalan éjszakák bársonyos feketesége sok mindent elrejt. De vajon, ha előbújik a szerelmesek csillaga, elér-e a fénye egy szörnyeteg szívéig? Be tud-e ragyogni egy fogolytábor vagy egy tigrisketrec rácsain? Hogyan csillan meg a fegyverek csövén vagy egy bőr nyakpánton? Vajon milyen színbe vonja a sárkánypikkelyeket vagy a fojtózsinórt?
Tizenkét novella, tizenkét különleges történet egymásra találásról, újraszövődő szálakról, meglepő szerelmekről a csillagtalan éjszakákra.

Eredeti megjelenés éve: 2021

A művek szerzői: Estell Ivy, Alex L. Hooper, Susannah Skiethen, J. D. Hartley, Frey Éva, M. Z. Chapelle, Sue J. Hopeheart, Ronnie W. A., Eliza Beth, Floresse, Kate Moon

Medúza / Medusza

Mulán>!
Ronnie W. A. (szerk.): Csillagtalan

Ajándékba kaptam ezt a könyvet amiért a mai napig nagyon hálás vagyok. Nézd meg ezt a gyönyörű borítót valami eszméletlen szép és hívogató hogy mindenképp megragadja a figyelmed. Nagyon sok rétegű könyv sok különböző történet de mindegyik vitt magával. Tetszett mert egy magas szintű összeszedett kötetről van szó ( direkt nem fogok kiemelni egy történetet se mert mindegyik csodálatos volt)

Nikolett0907 P>!
Ronnie W. A. (szerk.): Csillagtalan

„Senki sem ismeri el szívesen a saját kudarcait.”

Többnyire óvatosan nyúlok több szerzős könyvekhez, mert nem egyszer jártam már úgy, hogy alapvetően jó élménnyel párosult az olvasásom, mégis később főleg azokra az alkotásokra emlékeztem, amik nem tetszettek, vagy kevésbé voltak megfogóak a számomra. Erre mondhatnám azt, hogy ilyen az emberi psziché, a drámákra és a rosszra jobban összpontosítunk, mint a pozitívra, de én nem így gondolom. Mindazonáltal a mostani könyvre jó ideje kíváncsi voltam, hiszen egy számomra fontos személy az egyik alkotó és mindenképpen érdekelt, hogy milyen lesz egy új oldaláról is megismernem.

Csillagtalan címet kapta azon novellás gyűjtemény, amely arra hivatott, hogy tizenegy alkotót egy csokorba gyűjtsön és a romantika jegyében maradandót alkosson. Ezen szerzők stílusa nagyon változó, ahogy a témakörök is, mégis elmondható róluk, hogy többnyire megfogóak, érdekesek és különlegesek.

A borítót mindenképpen ki szeretném emelni, hiszen olyan, mint egy ékkő. Iván Eszter munkájának köszönhetjük, és bizony nagyon szépen mutat a könyvespolcokon. A könyv pedig 2021 egyik újdonsága, amely a Book Dreams Kiadó gondozásában jelent meg.

Első kőrben játszunk egy játékot! Csukd be a szemed és gondolj a romantika szóra! Milyen színben jelenik meg elsőre?

Mivel a kötet minden olvasónak más színben fog pompázni, így csak annyit írnék, hogy számomra megegyezik az alvadt vér színével és ez kitartott az utolsó sorokig. Hogy miért gondolom így? Nos, ezt mindenki eldönti maga, de nézzük is, hogy miről szólnak ezek a novellák:
Az első szösszenet rövidsége ellenére nagyon szép mondanivalóval hangolja az olvasót. Tulajdonképpen A csillag egy olyan utazásra hív, ahova csak egy picinyke varázslat és egy tiszta szív szükséges. Hogy ki hova repül? Nos, ezt fedezd fel te.

Minden, amire vágytam egy olyan mese felnőtteknek, ahol egy „macska egérre” vadászik. De mi van, ha ez a Kandúr nem is olyan egyedi, ráadásul a macska egér játék meglepetésekkel is szolgál?

Bővebben a blogomon:

Ronnie W. A. (szerk.): Csillagtalan

Először is szeretném megköszönni, nagyon hálás vagyok legfőképpen @Kate_Moon-nak, hogy előolvashattam ezt a könyvet! Nagyon megtisztelő volt számomra!

Összességében minden egyes novella egyedi volt, teljesen más hangvételű, más műfajú, különböző szereplőkkel és történetekkel. Közös pont volt mindegyikben a szeretet/szerelem keresése, a helyünk megtalálása a világban, a magány elkerülése. Ebben mindenkinek része van a való életben, így szerintem aktualitását sohasem fogja elveszíteni!

Bár számomra nem nyerte el a tetszést a borító, mégis miközben olvastam, folyton egy újabb kincsre, egy-egy igazi csillagra találtam! Ha számként kell ezt összegezni akkor a 12 novellából 7 tetszett, de azok nagyon-nagyon!

Értékelésem kitérve külön-külön a novellákra:
A csillag
Nagyon elgondolkodtató, történet a magányról, a kitartásról, mindez egy csillag szemszögéből! Nagyon inspiráló és kirázott tőle a hideg (jó értelemben). Az üzenet az, hogy akkor is ragyogj mikor egyedül vagy és próbálj nem a sötétségbe zuhanni! Ritka számomra, hogy pár sor így megmelengesse a szívemet. Valahogy megragadja az embert. Így kell egy novellás kötetet elkezdeni!
Minden, amire vágytam
Mikor befejeztem, a tökéletes reakció az „XD” lett volna (és nem rossz értelemből). Hát zseniális! Kétszer is olyan fordulat volt benne amire nem számítottam. Mindenkinek meg van a párja valahol a világban, még a spoiler Egy egész könyvet olvastam volna róluk. Jól lett megírva a maga pszichopata cselekményével!
A sors keze
Végig úgy éreztem, hogy egy regény részlete, és nem egy novella. Számomra kicsit negatív hangulatú történet volt és sajnálom a főszereplőt, hogy ennyi szörnyűségen át kellett mennie. Mindemellett érdekes volt, bár sajnos maradandó nyomot nem hagyott bennem, talán mert olyan érzésem is volt, hogy már olvastam ilyet.
A Gorgó szerelme
Mindig is imádtam az olyan történeteket, amelyek arról szóltak, hogy egy álltalunk ismert gonosz hogyan, vagy miért is vált azzá, akivé lett. Ezenkívül rajongom görög mitológiáért! Ennek a kettőnek a kombinációja egy történetben, egyből lebilincselt engem! Imádtam az egészet! Alig hittem el, hogy vége! Az, hogy a múlt és a jelen találkozott benne, számomra zseniális volt! Ugyanennyire tetszett minden más ötlet is, például az istenek megjelenése. Végig úgy éreztem magam, mintha tényleg egy valós mitológiát olvastam volna!
A kék könyv
Ez volt az egyik novella, amelyik nem tetszett. Számomra a legtöbb mondat kusza volt, egyáltalán nem vont be engem, mint olvasót. Valahogy az egész történet sem tetszett, ezt sajnáltam nagyon.
Szilánkok
Nagyon különleges novella, hiszen egy japán fogolytáborba juthatunk el, ahol két férfi egymásra találásáról olvashatunk. Gyönyörűen lett megírva szerintem, az írónőnek van érzéke a történet meséléshez. Tetszett, hogy nem a testiség volt a középpontban, hanem a lélek, az érzelmek és ez tette varázslatossá az egészet. De mi volt a vége? Ne már!! Szerettem volna, ha spoiler Kérem szépen a folytatást!
Bassiana, a tigrisidomár
Kedveltem a helyszínt (cirkusz és Spanyolország). Ez sok ízt adott a történetnek, amely aranyosnak indult majd komoly fordulatot vett. Bár számomra kicsit mézes-mázos volt, mégis örültem a boldog befejezésnek. Amit még kiemelnék, hogy végre egy történet mely tényleg elszakad a hagyományos sztereotípiáktól és egy nő kezdeményez benne.
Amikor a desszert elfogyott
Ez a novella nem tetszett a leginkább. Nagyon távol állt tőlem az egész történet! A poliamoria (és itt most az együttélésre gondolok) számomra visszás dolog és nem is értettem, hogy miért rakták ezt a novellát bele a könyvbe. Számomra ez nem romantikus dolog. spoiler Hát ízlések és pofonok…
Igazi vadmacska
Nem szeretnék elfogult lenni mert volt szerencsém már ezt a történetet korábban is elolvasnom. Lehet kicsit furcsa másoknak elsőre, mert eléggé sejtelmes, főleg a vége, de ez csak bevezetője egy sorozatnak! Izgalmas, fordulatokkal teli és tetszett, hogy nem egy tipikus, klisés romantikus történet volt! Továbbra is imádom az írónő stílusát, a vad szereplőket és már várom, hogy az egész könyvét egyszer elolvashassam!
Befejezetlen
Ez a történet kicsit távol állt tőlem. Maga a cselekmény egy olyan párról szól, akik ismét találkoztak, akik korábban szeretők voltak, méghozzá úgy, hogy az egyikük házas volt. Kicsit klisés volt számomra. A többi novellához képest számomra nem adott át nekem semmi érzelmet vagy újdonságot.
Érzelmi viharok
Ez a történet lényegében egy pszichoterápia, ahol magát a sztorit a pszichológus és a páciens beszélgetéséből ismerhetjük meg. Nagyon furcsa volt számomra, főleg a fordulat benne. Nem tudom, hogy létezik-e ilyen a valóságban spoiler Számomra nem volt realisztikus és értelmetlen volt számomra. Alapjáraton sem szeretem a párbeszédes történeteket.
Végtelenül
Mindig is kedveltem az úgymond kicsit „elvont” meséket, így ez a történet is tetszett! Érdekes volt számomra nagyon, hogy ez nem egy modern köntösbe tett történet. El tudnám képzelni, hogy az emberek régen ilyen regéket meséltek egymásnak. Tökéletes lezárása volt a novellás könyvnek, hiszen csillagokkal indítottunk és zártunk.

Szerintem mindenki talált volna legalább egy novellát a könyvben, ami megszólítja! Olyan „megbújt” írók írták, akiknek az írásaik nem csak fantasztikusak, hanem figyelemfelkeltőek is. Szívesen olvasnám még műveiket! Ajánlom mindenkinek!

Remélem egyik írót sem bántottam meg a (magamhoz híven) őszinte érékelésemmel. Remélem azt is, hogy néhányukat inspiráltam további írásra – főleg a fent említetteket mert tényleg néhány történet potenciális regény is lehetne!

bemese05 P>!
Ronnie W. A. (szerk.): Csillagtalan

Szeretem is, meg nem is az antalógiákat. Szeretem őket, mert sok írótól olvashatok izgalmas novellákat és nem szeretem, mert sokszor túl rövidek és a legizgalmasabb résznél van végük :) Ebben a kötetben, egy író kivételével, számomra ismeretlen írók munkásságát olvastam. Bár még nem olvastam tőlük, de ez után a könyv után figyelemmel fogom követni az írásaikat. Mindegyik novella különleges volt. Nehéz lenne egyet is kiemelnem kedvencnek, mivel mindegyiket megszerettem egy kicsit. Ezekben a rövid történetekben volt, h a rossz is meglelte a társát. Voltak különleges, az átlagtól eltérő kapcsolatok. Betekinthettük a görög mitológiába is egy kicsit. Megismerhettünk egy erős fiatal lányt. Egy betegesen féltékenykedő, féltő férj lelkébe is beleláttunk. Volt itt szeretőkből lett valódi társ története is. Bántalmazó kapcsolatokról is olvashattunk, illetve soha be nem teljesedő szerelemről is. Szerintem ezek között a novellák között mindenki megtalálja a neki valót. Köszönöm, h olvashattam minden kedves író egy kis darabkáját és mégegyszer köszönöm @Kate_Moon – nak a könyvet és a legelső dedikálásodat! ♥

kratas P>!
Ronnie W. A. (szerk.): Csillagtalan

Mint minden válogatásnál, úgy itt is voltak jobbak és kevésbé megkapó történetek.
Volt olyan, amivel az az igazi problémám, hogy belekaptunk valamibe, de még vagy 2-300 oldalon meg lehetett volna ezt írni (sőt meg is kellene írni a vadmacska történetét).
Hmm, gondoltam mondok egyet, ami legjobban tetszett. Aztán nézem a történeteket, nem tudok választani, oké, legyen három. Ami négy lenne… szóval tudjátok mit, nem mondok kedvencet, csak azt árulom el, hogy volt négy ami öt csillagos lenne, kettő ami négy és fél, a többi pedig ezeknél kicsit kevesebb :)))

B_Kittina >!
Ronnie W. A. (szerk.): Csillagtalan

Először is szeretném megköszönni @Sue_J_Hopeheart írónőnek, off, hogy bizalmat szavazott nekem azzal, hogy elküldte nekem a könyvet, és így megjelenés előtt olvashattam! ♥
Nagyon sokat jelent ez számomra! :)

Ha egy szóval kellene jellemezni ezt a könyvet, csak annyit mondanék rá, hogy mestermű!
Viszont… nem szeretném ennyivel letudni az értékélésemet.

Ebben a műben tizenkét különálló novella kapott helyet. Mindegyik egyedi, különleges hangvételű volt, más-más korban, helyszínen, vagy egy másik világban játszodott, de volt bennük valami közös: az, hogy a szereplőik megtanultak szeretni, újrakezdeni, elfogadni, megbocsátani sőt néhol még feladni is.

A kötet címe az, hogy Csillagtalan, de megérdemli mind az öt csillagot, amit tőlem kapott.

Ronnie W. A. (szerk.): Csillagtalan

Mindenek előtt szeretném megköszönni @Kate_Moon Írónőnek, hogy lehetőséget adott a kötet elolvasására! Hatalmas öröm volt számomra, hogy két kezemben dédelgethetem a munkátokat!
Köszönöm a Többieknek bizalmát is, és mindannyiótoknak az elfogadást és a szeretetet, amit a recenziós példány átadása jelentett. Köszönöm szépen!

Azt kell, hogy mondjam, igazán meg vagyok lepve! Amilyen gyönyörűséges a borító,olyan csodás írásokat is rejt a kötet! Nem számítottam rá, hogy ennyi szuper novellát fogok olvasni a napokban! Nehéz kedvencet választani, mert mindegyik alkotás valamiért nagyon kiemelkedő. A Gorgó szerelme, a Bassiana, a tigrisidomár és az Igazi vadmacska mégis a kedvenceimmé váltak. Hogy miért?

A Gorgó szerelme című novella olvasás után, napokkal később is foglalkoztatott. Gondolkodásra ösztönzött, és egy olyan érdekes valóság és kitaláció közötti világba kalauzolt el, amihez foghatót nem tapasztaltam még. Ez volt az első mitológiai témájú írás, amit olvastam, ennek ellenére mégis könnyű volt befogadni. Szívbemarkolóan szép történet, amit nem lehet elfelejteni.

A Bassiana, a tigrisidomár azért lett nagy kedvencem, mert számomra ilyen egy ideális történet. Romantikus, bonyolódó szálak, nagy titkok, és két fantasztikus főszereplő, akikért oda meg vissza lehet az ember. Tetszett, ahogy Donato és Bassiana közeledtek egymáshoz, lélekemlő volt az ő történetük. Nagyon nagyon tetszett!

Az Igazi vadmacska azért tetszett nagyon, mert ez keltette fel leginkább az érdeklődésemet. Majd' meggebedek, csak hogy olvashassam, mi történt ezután!

Ezeken kívül, ha díjaznom kellene a kötetet, több különböző díjat is kiosztanék.

– Amin leginkább megdöbbentem: Sue J. Hopeheart: Amikor a desszert elfogyott
– Ami nyomot hagyott bennem: M. Z. Chapelle: Szilánkok
– Ami borzongatott: Alex L. Hooper: Minden, amire vágytam

Nyilvánvalóan a meg nem említett novellák is zseniálisak voltak, de a fent említett hat darab hatalmas hatással volt rám…
Mind a 12 írás tetszett, ez azért, az meg amazért.

Nagy szeretettel ajánlom mindenkinek, aki szereti a romantikus, formabontó, egyedi és fantasztikus novellákat!

A blogomon nemsokára minden novellára kitérek. link

susannahskiethen I>!
Ronnie W. A. (szerk.): Csillagtalan

Szerencsés vagyok, hiszen egyrészt szerzőként is szerepelek a Csillagtalanban, másrészt előolvasója is lehettem a kötetnek. Köszönöm a lehetőséget, hatalmas öröm és megtiszteltetés a Muselière alkotói csoport tagjának lenni!
A kötetben olvashattam azoktól a szerzőktől, akiknek a műveivel már találkoztam, és azoktól, akikkel még nem, így megismerhettem az ő munkásságukat is.
A novellák érzelemdúsak, határtalan fantáziáról árulkodnak, az írók stílusa egyediséget tükröz. Az eredetiségüknek köszönhetően rendkívüli változatosság jellemzi az antalógiát.
Szeretem a romantikát, a kötetben pedig nincs hiány belőle, ezért is volt könnyű olvasmány számomra. Azt azonban nem is sejtettem, mennyire színes világ tárul majd elém a romantika műfaján belül.
A borító lenyűgöző, abszolút tükrözi a tartalmat. Vonzza a tekintetet, amolyan „KELL NEKEM EZ A KÖNYV!” hangulata van. Ha nem tudnám, mit rejtenek a sorok, akkor is kellene De tudom…
Úgyhogy mindenképpen kell!
Már a bevezető történettel kellemes és ráutaló ízelítőt kapunk az egész kötet hangulatából.
Érdekes és sokoldalú olvasmányt kaptam, és elmondhatom, volt a történetek között olyan téma, amely újdonság számomra. Beleláthattam a csillagok világába, a sárkányok óceánjának végtelenségébe, a görög mitológia felettébb romantikus oldalába, megismerkedtem a cirkuszok sokszínűségével. Átéreztem a szív fájdalmát egy LMBT+ novellában, felkavart egy soha el nem múló szerelem története, elmerültem a szerelmi háromszögek útvesztőiben, és bepillantottam a BDSM falai mögé. A vad, harcos, néha borzongatós szerelmek érzelmi viharokkal átszőve különleges megvilágításba helyezik a romantikát. Megmutatják, hogy a szív útjai valóban kifürkészhetetlenek, a szerelem pedig bárhol és bármikor ránk találhat.
A novellák által közvetített emocionális forgatag magával ragadó. A történetek sokoldalúsága lebilincselő egyveleget ad a zsáner rajongói számára. A szerzők a legkülönfélébb történeteket, sorsokat tárják elénk, a változatosság által pedig érzelmek sokaságát élhetjük át. Könnyedén bele tudtam képzelni magam a szereplők helyébe, tisztán láttam magam előtt az egyes helyszíneket a részletes leírásoknak köszönhetően.
Természetesen van kedvencebb (több is ) történet, és van, amelyik kevésbé lett favorit számomra. Volt, ahol kis hiányérzet maradt bennem, és volt, ahol reménykedtem egy más befejezésben. De ezek így jól megírt történetek, amelyek kivétel nélkül mind megérintettek, mindegyik más okból és eltérő mértékben.
Összességében nagyon tetszett a kötet. Ajánlom azoknak, akik szeretik a romantikát, és ezen belül is nyitottak valami újra, valami többre, fantáziadús, fordulatokkal és érzelmekkel teli történetekre.
Gratulálok a szerzőknek, a szerkesztőknek, mindenkinek, aki közreműködött, mert egy fantasztikus kötetet sikerült összehozni! Remélem még sok ilyet tartogattok számunkra.
Fantasy, thriller, mitológia, LMBT+, BDSM (mindezt a romantika jegyében) kedvelőknek kötelező olvasmány

Criala P>!
Ronnie W. A. (szerk.): Csillagtalan

Ez a könyv nem nekem íródott: nem szeretem az antológiákat, a romantikusokat meg pláne. :D
Viszont olyan szerzők irkálták tele, akiktől mindenképpen szeretnék olvasni, és ez most egy remek ismerkedési lehetőségnek bizonyult.
A novellák jó része még így is tetszett, de szerintem egy történet annyira nem illett ide – persze az lett a kedvencem. :D
Először mindegyikről külön véleményt szerettem volna írni, de végül elvesztem a sorok között, s közben arra jöttem rá, hogy igazából nem is szükséges, mert mindegyik írónk nagyszerű! Új, vagy már tündöklő csillagok, egyéni, káprázatos stílussal. Némelyikük még a szárnyait bontogatja, és van, aki már megélt néhány kiadott regényt – nekem ez esetben nem számított, és ha eme irományuk esetleg nem is, de az írásmódjuk abszolút elvarázsolt: mindenképpen szeretnék mindőjüktől olvasni, az most még biztosabb. :)
A Csillagtalan-t pedig jó szívvel ajánlom mindenkinek, főleg a finom érzelmek hódolóinak. :)

DarvasPetra IP>!
Ronnie W. A. (szerk.): Csillagtalan

Csodálatos kivitelezésű kiadványt olvastam, mely 12 szerző egy-egy novelláját tartalmazza.
A romantika központi témaként van jelen, de mindegyik műnél máshol, más hangsúllyal jelenik meg. Néhol végigkísérhettük a pár útját megismerkedéstől a szerelem kibontakozásig, másik esetben visszaemlékezésekben jelent csak meg, vagy vágyban, de olyan novella is volt, amely számomra nem volt romantikus.
Volt olyan is, amit novellának befejezetlennek éreztem, mintha egy regény első fejezete lett volna. Ha így van, érdekel mi lesz belőle.:)
Több novella esetében egy komplett regény idejét felölelő cselekmény és karakterív tömörült össze, szépen megformált csomagolásban – ilyenkor az volt az érzésem, hogy elmerülnék még a történetben.
A karakterek a legtöbb esetben jól ismert személyiségjegyeket kaptak, és még a viszonyok, a szereplők közti interakciók alakulása is gyakran úszott a jól megszokott mederben. Ez kellemesen kikapcsoló olvasásélményt nyújt, mert nem vonul végig az egész köteten a feszültség, de azért csavarokban nincs hiány.
Néhol elhagytam a komfortzónám, de ez semmit nem von le az értékéből. Alapvetően a kötet dinamikája is tetszett, jó sorrendben történt a válogatás, bár én Alex L. Hooper novelláját elsőként túl erősnek éreztem. Ezzel valószínűleg egyedül vagyok.:) Egyébként a novella tetszett.

Mégis két történetet emelnék ki, ami igazán megtapadt bennem: J.D. Hartley: A gorgó szeme és M.Z. Chapelle: Szilánkok. A történetek és a karakterek komplexitása mellett mindkét novella magas nyelvi szintet üt meg. Egyébként ez több műre is jellemző volt, nem csak erre a kettőre. A nyelvi szint amúgy egészen változatos volt a kötetben.
Még egy dolgot emelnék ki: Bassiana karakterét, Estell Ivy novellájában. A legklasszabban megírt szereplője volt a kötetnek. Szerintem.:)

Úgy gondolom, a kötetben mindenki talál magának kedvencet, mert nagyszerűen szerteágazó a témafeldolgozás, igényes a kivitelezés. Gratulálok az alkotóknak, és szeretettel ajánlom az olvasóknak. <3

Köszönöm @Sue_J_Hopeheart a lehetőséget, hogy elolvashattam.:)

R4ms3s P>!

Azon tűnődtem, vajon az életünk előre megírt forgatókönyv szerint zajlik-e. Egyáltalán létezik-e a sors? Vagy ez is csak egy olyan misztikum, amit azok találtak ki, akik hozzám hasonlóan reménykednek egy, az útjukat egyengető, magasabb rendű hatalomban? Arra jutottam, hogy mindenkinek hinnie kell valamiben, ami erőt ad a mindennapokhoz.

Susannah Skiethen: A sors keze

R4ms3s P>!

Ohara Nakamaro válla lejjebb ereszkedett, sötét, ívelt szemöldöke közt a ránc is kisimult, mikor válaszolt:
– Értem. A helyedben inkább azzal a hatalmas madárpókkal lennék elfoglalva, a bal válladon.
– Hogy mi?!
A jeges rémület végigcikázott William testén. Felugrott, vadul csapkodni kezdett maga körül. Felkapta a keze ügyébe kerülő botját, majd gondolkodás nélkül a folyó felé iramodott. Akkor nyugodott csak le, amikor a hideg víz már a nadrágját nyaldosta. A rémült rohanás inkább bukdácsolásnak tűnhetett, mert amire összeszedte magát, és levegőért kapkodva visszafordult Nakamaro felé, a férfi a fa törzsénél állva fogta a hasát a nevetéstől.

M. Z. Chapelle: Szilánkok

Kapcsolódó szócikkek: pók
a_bookworm_named_honey>!

Olyan miatt ne legyél szomorú, aki nem érdemli meg a könnyeidet.

43. oldal, Susannah Skiethen: A sors keze (Book Dreams, 2021)

Gergő_Pálffy I>!

– Mit szólnál holnap egy vacsorához nálam? – kérdezi, mire őszinte mosolyra húzódik a szám.
Ilyen egyszerűen menne minden? Önként engedi be a farkast a házába? Pedig nem tűnik ostobának, sőt…
– Nem félsz, hogy sorozatgyilkos vagyok?

Alex L. Hooper: Minden, amire vágytam

Gergő_Pálffy I>!

Viszonylag simán ment minden. Ugyan ki hitte volna, hogy annak a másiknak a feje bánja? Mármint szó szerint. Hisaki tábornok ugyanis nem tűrte az engedetlenséget, csírájában kívánt elfojtani minden zendülést. Így esett, hogy Phil Queens levágott feje most groteszk magányába fordulva, egy pózna tetejéről nézett farkasszemet a Pangatian fogolytábor bambuszkunyhóival.

M. Z. Chapelle: Szilánkok

Nikike_k>!

Még egy csipkékről szóló eszmecserét képtelen lettem volna gyilkosság nélkül végighallgatni.

Kate Moon: Igazi vadmacska (186.oldal)

Nikike_k>!

Szökést tervezett, de gyors észjárása ellenére sem vett számításba néhány csekély akadályt. Márpedig egy japán fogolytáborból való menekülés közben törvényszerű, hogy minden balul sül el.

M. Z. Chapelle: Szilánkok (107.oldal)

a_bookworm_named_honey>!

Hinni akarom, hogy okkal történt mindez, és hamarosan jóra fordulnak a dolgok.

45. oldal, Susannah Skiethen: A sors keze (Book Dreams, 2021)

a_bookworm_named_honey>!

Kisírták a szemüket, de a lelkük fénylik.

232. oldal, Eliza Beth: Érzelmi viharok (Book Dreams, 2021)