A ​gézengúzok a Balatonnál (Gézengúzok 2.) 30 csillagozás

Rónaszegi Miklós: A gézengúzok a Balatonnál Rónaszegi Miklós: A gézengúzok a Balatonnál

Itt van hát megint a három kedves gézengúz: Tercsi, Karcsi, Berci! És velük a teméntelen bonyodalom, izgalom és kacagás. Ezúttal a híres „magyar tenger”-hez, a Balatonhoz igyekeznek, hogy együtt töltsenek egy boldog hetet Berci nagymamájának kis meseházában. Csakhogy az ígéretes nyaralást már az első percekben megzavarják különböző események. Elvész egy horgászbot, egy kulcscsomó meg egy nagymama, ráadásul valaki titokzatos, fenyegető üzeneteket hagy hátra a szépséges Tihany különböző helyein. Amikor aztán leszáll az éjszaka, és telihold világítja meg a tájat… no de a többi maradjon ennek a fordulatos, izgalmas és nagyon mulatságos regénynek a titka. Akik annak idején nagy élvezettel olvasták A gézengúzok meg az idegenforgalom c. történetet, most sem csalódnak majd. A gézengúzok újabb kalandjain jót lehet nevetni.

Eredeti megjelenés éve: 1986

Móra, Budapest, 1986
236 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631142760 · Illusztrálta: Sajdik Ferenc
Madách / Móra, Budapest, Pozsony, 1986
236 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631150119 · Illusztrálta: Sajdik Ferenc

Tihany · Székesfehérvár

vighagika>!
Rónaszegi Miklós: A gézengúzok a Balatonnál

Nem olvastam az első részt, így kicsi hátrányból indultam. Nem mondom, hogy minden teljesen érthető volt, de nagyjából tudtam követni a dolgokat. Aranyos történet volt, tetszett. :) Ezer éves, de ajánlanám gyerekeknek. :)

Rónaszegi Miklós: A gézengúzok a Balatonnál

Kezdem nagyon megszeretni ezt a Gézengúzok-sorozatot. Bár ezt a második részt, harmadikként olvastam, nem ért semmilyen hátrányos megkülönböztetés, élvezhető és a szokásos „ismerd meg hazádat” mellékvonal is alaposan beivódott a Zagyamba. Most úgy érzem, ez a legjobb rész, nem akadtam ki senkinek a viselkedésén (most Tercsi jobb formában volt, bár itt is bőgött).

Levenzia>!
Rónaszegi Miklós: A gézengúzok a Balatonnál

A sorozatból eddig csak egy részt ismertem, azt is csak filmen láttam.Ez azonban véletlenül a kezembe került, és mivel Balaton és Tihany , így el kellett olvasnom :) Kis könnyed gyerekregény a szokásos bonyodalmakkal, kellemes befejezéssel. Polcon maradós ( ,ár csak szívem csücske, Tihany miatt is :) )

Dettig>!
Rónaszegi Miklós: A gézengúzok a Balatonnál

Gyerekkori imprinting: Tihanyról nekem mindig ez a könyv jut eszembe :)

XX73>!
Rónaszegi Miklós: A gézengúzok a Balatonnál

A Kismaszat és a gézengúzok egyik kedvenc filmem volt a nyolcvanas évek első felében. Nagyjából egykorúak voltunk a srácokkal, csupa izgalom, kedves helyszíneken.

Csak a „Gézengúzok a Balatonon” olvasása közepette jöttem rá a két mű közti kapcsolatra. Nem olvastam ugyanis a Gézengúzok első részét könyvként. (A második rész olvasása után már nem is szeretném.) A svéd kisklapec budapesti gézengúzos megsegítéséről szóló film mindnek fölött felhőtlen, vidám kikapcsolódás volt számomra. Semmi izzadságszagú oktató jelleg. (Bár voltak benne súlyos jelenetek, de sikerült könnyedén levezetni a feszültséget.) A könyvsorozat második része bár poénos néhol, de sokszor erőltetett, meg kioktatós – akár a látványosságokról volt szó éppen, akár az erkölcsi nevelésről. Nem szeretik ezt a gyerekek. Pillanatok alatt kiszúrják, ha valami, valaki túl hamis és okoskodó. A könyv írója, a narrátor-mérnök apu pedig sajnos ilyen. Maradnia kellett volna oldottabb hangulatban – például az a Füredről Tihanyba kutyagolás a forró aszfalton, közben hangosan dalolva, az nagyon hangulatos volt. Miért is nem tudnak megmaradni a felnőttek egy ilyen, (legalább fél-)gyermeki állapotban?

A nyitott-csukott óriáskígyó óta sokan próbálják megugrani a (nem túlságosan) lehetetlent. De szerintem ez most nem sikerült.

AgiVega IP>!
Rónaszegi Miklós: A gézengúzok a Balatonnál

Kétszer vagy háromszor olvastam. Igazi tiniregény – izgalmas, rejtélyes, kicsit romantikus és nagyon humoros!

NySara95>!
Rónaszegi Miklós: A gézengúzok a Balatonnál

A Gézengúzok nekem mindig is nagy kedvenc volt. Olyan helyeken mászkáltak, teljesen egyedül, annyi idősen, mint én, de nekik több kalandjuk volt. És a Balaton nálam abszolút nyerő :)

Gabriella_Balkó>!
Rónaszegi Miklós: A gézengúzok a Balatonnál

Jajj. Felnőtt fejjel nem igazán fogott meg a könyv. A központi cselekmény jó volt, meg humor is akadt benne, de a gonosz bácsinak csak egy egyszerű rablónak kellett volna lennie, nem spoiler. Néhol szájbarágós volt a történet.
Igazándiból Sajdik Ferenc illusztrációi tetszettek a legjobban.

Madách / Móra, Budapest, Pozsony, 1986
236 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631150119 · Illusztrálta: Sajdik Ferenc

Amrita I>!

Tihany… szláv eredetű szó. Csendeset jelent.

Kapcsolódó szócikkek: Tihany
Amrita I>!

Budapest legnagyobb, legmodernebb pályaudvara: a Déli pályaudvar!

lenne P>!

– Világhíres szívkórház ez. Rabindranath Tagorét, a híres indiai költőt is itt ápolták. Lenn a parkban áll egy fa. Ő ültette.

99. oldal, Nyolcadik fejezet amelyből kiderül, hogy nem könnyű az élet és ezért rakétasebességgel száguldanak a kórházba. Hol a csudában kószáltok?

lenne P>!

– Nyavalyás szimcsákok! Ha az ember nem vigyáz, egész éjszaka hallgathatja a cirpákolásukat.

121. oldal, Tizedik fejezet, amelyben a gézengúz fiúk megszabadítják Tercsit saját fogságából, végül egy döbbenetes felfedezést tersznek

lenne P>!

Szekeresné megértő anyuka volt, ámbár kissé kövérkés.

7. oldal, Első fejezet, amelyben Tercsi nem tudja, mit beszél, mégis örömmel csomagol. Aput mintha bunkóval vágták volna fejbe

lenne P>!

– Ahogy mondom. . . A halálból – folytatta a bácsi. – Mert nem is lélegeztem, meghaltam egészen. Ezt úgy mondják, klinikai halál. Pedig nem is a klinikán feküdtem, de a halálom mégis klinikai volt.

29. oldal, Második fejezet, amelyben megy a vonat, megy a vonat... és a gézengúzok különös útitársat kapnak. Bende bácsi meg a halál

lenne P>!

Két idős asszonyság meg egy bácsika ült ott, akik azonnal nagy kosztolásba kezdtek, mihelyt a vonat elindult. Szekeres apu nem sok ügyet vetett rájuk, tudta, hogy vannak, akiket minden szokatlan helyzet azonnal evésre ingerel.

38. oldal, Harmadik fejezet, amelyben a vonat befut a balatonfüredi állomásra, a gézengúzok megtréfálják a nagymamit, apu majdnem leissza magát

lenne P>!

Utánuk lopakodott, és akárcsak Magua, a gonosz indián (Cooper Az utolsó mohikán c. regényében) észrevétlenül surrant a teraszra.

71. oldal, Hatodik fejezet, amelyben megnyílik nagymami meseháza, de a gézengúzok öröme nem sokáig tart. Akkor is történik valami, ha nem történik semmi

hjanio P>!

Az autóbusz lágyan kigördült a pályaudvar előtti térről. Előbb balra fordult, aztán jobbra, elsuhant a nagyáruház mellett, eljutott a móló előtti térig, majd a hajóbárnál rávágott a Balatonfüredet átszelő 71. számú országútra.

Amrita I>!

Székesfehérvárra értek. […] Tudták, hogy hosszasan áll a vonat, kiugrottak hát a peronra, és ott futottak vissza a saját kocsijukhoz. Még ijesztgették is egymást: „Siess, mert mindjárt indul!”. Siettek, mert itt többen is felszálltak, Székesfehérvártól kezdve a gyorsvonat meg-megáll majd a nagyobb állomásokon. Hiszen csak egy ugrás most már, és itt a Balaton.

Kapcsolódó szócikkek: Székesfehérvár

Gézengúzok sorozat · Összehasonlítás