Üdvözült ​vágy 2 csillagozás

A keresztény spiritualitás keresése
Ronald Rolheiser: Üdvözült vágy

„Napjainkban ​sok jó és becsületes ember küzd a hitével és az egyházával. Számos dolog hozzájárul ehhez: egy olyan kor pluralizmusa, amely mindennek bőségében van, a tisztánlátást kivéve; egy olyan kultúra individualizmusa, amely minden szinten megnehezíti a családi és közösségi életet; az egyházellenesség, amely a populáris kultúrában és az értelmiségi világban egyaránt jelen van; a növekvő ellentét azok között, akik szerint a vallás a magánima és -jámborság keretei közé tartozik, és azok között, akik az igazságkeresést látják benne; és a látszólagos fáradtság éppen a keresztény egyházakon belül. Nem könnyű ma kereszténynek lenni, különösen ha ugyanakkor szeretnénk átadni hitünket a gyermekeinknek.

Remélem, hogy – mindennek sűrűjében – e könyv segít kissé világosabbá, kissé elfogadhatóbbá és sokkal reményteljesebbé tenni a hit dolgait. Azt is remélem, hogy Isten együttérzése és vigasztalása átszűrődik rajta, és megérinti az olvasót, aki e nagyon bonyolult korban küszködik… (tovább)

Eredeti cím: The Holy Longing: Guidelines for a Christian Spirituality

Eredeti megjelenés éve: 1999

Ursus Libris, Budapest, 2020
346 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155786266 · Fordította: Szigeti-Cseke Zsuzsa

Narumi P>!
Ronald Rolheiser: Üdvözült vágy

Ronald Rolheiser: Üdvözült vágy A keresztény spiritualitás keresése

Sokáig kerülgettem ezt a könyvet a könyvesboltokban, de beleolvasgatva egyre jobban úgy éreztem, hogy ennek jönnie kell.
Ahhoz képest, hogy több mint 20 éve íródott az eredetije, meglepően aktuális a mondanivalója. A bennem lévő gondolatok szavakba formálódtak Rolheiser által. Sok új perspektívát is mutatott. A benne levő történetek, példázatok – legyenek fiktívek vagy életből vettek – megérintettek. Úgy érzem, elindítottak bennem egy változást.
Még biztos, hogy többször elő fogom venni.