FBI 4 csillagozás

A világ legnagyobb bűnüldöző szervezetének titkai
Ronald Kessler: FBI

Sikeres könyvében a díjnyertes újságíró, Ronald Kessler földei azokat a visszaéléseket, amelyek végül 1993-ban az FBI igazgatójának, William Sessionsnek a menesztéséhez vezettek. Ám e megdöbbentő tények is csupán elenyésző részét alkotják a Szövetségi Nyomozóhivatal aprólékos kutatásokon alapuló bemutatásának. Kessler hozzá tudott férni valódi FBI-forrásokhoz és titkos iratokhoz, így első kézből számolhat be a Hivatal legnagyobb sikereiről és legmegrázóbb kudarcairól.

GABO, Budapest, 2000
480 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639237345 · Fordította: Béresi Csilla

KillerCat>!

Ronald Kessler: FBI A világ legnagyobb bűnüldöző szervezetének titkai

Nagyon rendben van ez a könyv. Megismerhetjük az FBI nagy sikereit és nagy bukásait,rájövünk,hogy itt is csak emberek dolgoznak. Néha a „pofám leszakad” érzés kerített hatalmába,néha ciccegtem vagy bólogattam. Tárgyilagos,objektív és profin megírt könyv.
Ha valakit érdekel a téma,mindenképp olvassa el.

HP_SPNLuver92>!

Ronald Kessler: FBI A világ legnagyobb bűnüldöző szervezetének titkai

Nehezen ment most az olvasás, sajnos a hangulatom se volt a legjobb. Pedig egész érdekes ez a könyv. Elég behatóan ír az FBI működéséről, bár ez már valószínűleg elavult információkkal teli. A folyamatok azonban érdekes olvasatok voltak, és akadt pár érdekfeszítő ügy is ismertetve.
Jó volt látni, hogy a Hivatalnak nemcsak az erényeit, hanem bukásait is belefoglalta a szerző a műbe, bár még így is eléggé pozitív fényt kapott az intézet. Persze, akadályokkal jár kiteregetni egy ilyen intézmény szennyesét, főleg ha az imázson esik csorba. Az FBI-nál pedig akár végzetes is lehet egy ilyen húzás.
A könyv azonban kissé tömör-gyönyör lett, információ és statisztika dömpinget kap az olvasó. Sokáig nem tudtam átlátni, milyen szisztéma szerint vannak összeállítva a fejezetek, de azokon belül is kusza az összetétel. Egy megkezdett szálat félbeszakít egy másik szál bevezetésével minden jel nélkül, hogy aztán mire elfelejti az olvasó az eredeti szálat, vissza is ugorjon rá minden jel nélkül.
Emiatt is nehéz olvasat volt, de bárki belevágna ebbe a könyvbe, tartsa észben, hogy 1993-ban készült az eredeti irat! Sok információ alaposan elavult.