Switch 82 csillagozás

Kötelék egy életen át
Rona Fire: Switch

Te mit tennél kockára azért, hogy teljesüljenek a vágyaid?
A testi épségedet?
A lelkedet?
Rona örömlányként dolgozik, de minden vágya, hogy írónő válhasson belőle. Ahhoz, hogy be tudja fejezni élete első regényét, bele kell merülnie a BDSM számára eddig ismeretlen világába. Ahogy egyre mélyebbre hatol a kötelek, bilincsek és ostorcsapások között, úgy ébred rá, hogy ez az egész nem csupán a szexről szól, annál sokkal többről.
Régóta dédelgetett gyerekkori sérelmek szabadulnak fel a pálcacsapások nyomán, és kalandjai során egészen új emberré válik.
Vajon a szex közben elszenvedett fájdalom gyógyír lehet mindenre?
Mit szól majd a környezete, a szerelme? Képesek lesznek elfogadni új énjét? Milyen áldozatok árán válhat valóra élete nagy álma?
Rona Fire valós élményeken alapuló, szenvedéllyel és romantikával teli igaz története olyan világba repíti el az olvasót, ahova csak kevesen merészkednek.

Álomgyár, Budapest, 2016
Álomgyár, Budapest, 2016

Rona Fire: Switch Kötelék egy életen át

„Igen, boldoggá tesz, ha valaki pirosra paskolja a fenekemet, megkorbácsol, vagy forró viaszt csöpögtet rám.
És ebben nem a bántást, a megalázást vagy fájdalmat látom, érzem, hanem a gyönyört, a vágyakozást, az édes kínt, ami tökéletesen elviselhető. Amire szükségem van ahhoz, hogy működni tudjak.”

Wooow! Ez valami eszméletlenül jó volt!
Imádtam! ❤
Welcome to my world! ❤
Szeretem az önéletrajzi ihletésű könyveket, szeretem, ha valaki hiteles és olyan dolgokról ír amit megtapasztalt. Kategóriájában egy valódi gyöngyszem, tele mély érzésekkel, útkereséssel, vágyakkal, felfedezésekkel, megismeréssel. Mint egy kis Bdsm útikalauz, ami bemutatja ennek a csodás világnak egy részletét és mindezt nagyon hitelesen teszi, élvezhetően. Bevallom az olvasása nekem olyan volt, mint egy időutazás, sok kellemes emléket újraéltem olvasás közben.

spoiler

„A BDSM tulajdonképpen – bármilyen perverz dolognak is tartják sokan – az intelligencia játéka.” – ami kötelék egy életen át.

Végezetül, kinek is ajánlom: bárkinek, hisz ez egy remekül megírt regény mély gondolatokkal. Az erotikus irodalom kedvelőinek és persze a Bdsm iránt érdeklődőknek is jó szívvel. :)

Gorkie P>!

Rona Fire: Switch Kötelék egy életen át

„Egy olyan kapun léptem át ezzel a néhány, kezdetleges tapasztalattal, amitől mindig rettegtem, mégis, most tudtam, hogy már nincs visszaút.”

Ismered az érzést, amikor csak ülsz és nem tudod, hogy hol kezd? Mert annyi mindent szeretnél megfogalmazni egyszerre, hogy csak kavarogak a gondolatok? Én most pont így érzem magam.

Először is le a kalappal az írónő előtt, hogy felvállalta ezt a könyvet, hogy ilyen szinten kitárulkozott, megosztotta velünk, olvasókkal a gondolatait. Nem hiszem, hogy sok hasonló életet élő ember ezt meg tudná tenni.

Nagyon tetszett ez a könyv, teljesen magával ragadó, hiteles és élethű. Semmi szépítés, nyílt és őszinte, amit én nagyra becsülök. Egy percig sem unatkoztam, amikor le kellett tennem, többször elgondolkodtam a regényen.
Aki nem találja túl keménynek vagy szereti a témát, bátran ajánlom, mert nagyon jól megírt történet.
Örülök, hogy olvashattam.

Bővebben:

Nikolett0907 P>!

Rona Fire: Switch Kötelék egy életen át

„… két ember kapcsolatába senki más nem szólhat bele, csak ők ketten. Még a társadalom sem.”

Az első amit megjegyeznék, én aki aztán tényleg egy felvilágosult és a világra nyitott lélek vagyok (többnyire) és igyekszem elfogadni a szexualitás számtalan formáját, igen csak rá kellett döbbenjek, hogy nem sok fogalmam volt a BDSM témáját, értékét tekintve.

Alap esetben, engem nem vonz különösebben ( vagy nem tudok róla) a téma, de mégis érdekelt, hogy kedves moly barátnőm, mitől is oly lelkes, miért hallgatom folyton a „neked ezt el kell olvasnod” szöveget.
Ugye @n_anett , megint rólad van szó, és ahogy már megszokhattad, javaslatodra, voltam olyan „jó kislány” és elolvastam. :D

Szóval miután utána néztem magának a fogalomnak, neki estem a történetnek és ízekre szedtem.
Tudományosan is néztem….nőként is próbáltam át élni, több – kevesebb sikerrel, és mint olvasó is értékeltem.

Ezek alapján, azt gondolhatjátok, hogy negatív a véleményem, de megdöbbenésemre azt, el kell ismerjem, nekem ez most tetszett.

Irodalmi értéket nem szeretnék írni, maga a téma sem igazán áll közel hozzám.
De az írónő stílusa, a levezetés, a történet végéig nem eresztett.
Itt kezdődik számomra az ÍRÓ fogalma, hogy olyan könyvet rak le elém, ami témában lehet nem fog meg, de annyira jól megvan írva, hogy nem bírom letenni.

Úgy hallottam a történet 80 % valós eseményeket tükröz, ha ez igaz, de ha nem is, ehhez bátorság kell. Felvállalni, akarni, tényleg kipróbálni, tudni, hogy ez kell nekem….a főszereplőnek volt mersze, és tényleg akarta tudni miről szól.
Nekem ez nagyon szimpatikus, az, hogy ennek milyen háttér indoka van, engem már nem érdekelt.

Viszont a borító nekem nem tetszik, nagyon nem.
Szerencsére nem is akartam nézegetni.

Nem mondom mostanában újra olvasom, de egyszer biztos a kezembe fog megint kerülni.
Ajánlom , olvassátok!

Sippancs P>!

Rona Fire: Switch Kötelék egy életen át

Útkeresés, vágyak, „egy más világ”, önmagunk elfogadása – ez röviden a Switch. Hosszabban kifejtve pedig egy önéletrajzi ihletésű, erotikus (szigorúan erotikus, romantikát ne keressetek benne!) történet, ami elkalauzol bennünket a BDSM világába, és egy fiatal nő szemén keresztül bemutatja, hogy milyen megismerni, majd elmerülni és vágyni erre a – társadalmilag nagy mértékben elítélt – oldalra.

Nem olvastam még magyar írónő tollából BDSM történetet, és nem is akarom összehasonlítani a könyvet más, hasonló témájú könyvekkel, de azt el kell mondanom, hogy Rona Fire jól ír. Egyszerűen és tömören, ugyanakkor hitelesen, őszintén és olvasmányosan. Ahogy belekezdtem a történetbe, már magába is szippantott, és addig nem engedett el, amíg az utolsó sorokat el nem olvastam. Többnyire teljesen életszerűnek, valóságosnak találtam a cselekményt, és átéreztem a lelki vívódásokat, a mély érzelmeket. Az erotikus részek is rendben voltak, korrektül, igényesen és izgalmasan lettek megírva. Ami pedig a szereplőket illeti, a cselekmény leginkább Rona karakterére lett kiélezve, de összességében nem volt ezzel gond, hiszen az ő útkereséséről, vágyairól szólt a történet.

Az írónő a pécsi dedikáláson azt mondta, hogy a könyv 80%-a valós alapokon nyugszik, tehát már maga a múlt, az, ami megtörtént, a maradék 20% pedig a jövőt képviseli, tehát azt, ami/aki ténylegesen szeretne lenni. Kívánom, hogy teljesüljön a vágya!

christine I>!

Rona Fire: Switch Kötelék egy életen át

Tudom, tudom, ezt már három napja meg kellett volna írjam. Tudom, tudom. Ismered azt az érzést, amikor egy kicsit megriadsz? Amikor nem tudod, hozzákezdj–e vagy sem, mert nem tudsz róla semmit, és mivel még csak nemrég jelent meg, kevesen értékelték, így – bár végül úgy gondolod, megtisztelő az elsők között lenni – rettegsz a csalódástól? Jártál már így?

Velem nagyon sokszor megesett. Ilyenkor mindig hatalmasat szoktam koppanni, az érzés pedig sokáig tart, és nehezen múlik. Úgy rendeltem meg a könyvet, hogy tudtam: a dolognak két vége lehet. Vagy halálosan szeretni fogom, vagy ellenkezőleg. Az első lett.

Nem bánom, hogy a polcomon pihen, és azt sem, hogy eddig halogattam. Kellett hozzá egy bizonyos lelkiállapot, ami nélkül ez a könyv nem lett volna olyan izgalmas és gyomorgörcsöt okozó.

Bővebben: http://zivatar-christinekcoldman.blogspot.com/2017/01/r…

ZCsilla>!

Rona Fire: Switch Kötelék egy életen át

„Nem voltam perverz, csak megfelelő szexuális intelligenciával rendelkező, kifinomult élményekre vágyó nő.”

Hű, ez nekem nagyon tetszett! :)

Imádtam az írónő stílusát. Az egyszerű megfogalmazásaival, hitelességével és őszinteségével végig fenntartotta az érdeklődésemet a könyv iránt. Nagyon jó, hogy életszerű volt a történet. Végre olyat olvashattam, ami velünk, átlagemberekkel is megtörténhet. (Hozzáteszem, még mindig távol áll tőlem az azonos neműek szexuális élete, de nem éreztem túlzónak azt, ahogyan az írónő erről írt.)

Az, hogy valaki ennyire őszintén ír az életéről, az érzéseiről … le a kalappal. Szerintem nem sok olyan ember van, aki ezt bevállalja, hiszen sokan még maguknak sem vallják be az érzéseiket. Köszönöm az írónő őszinteségét!

CsakSimánDorka>!

Rona Fire: Switch Kötelék egy életen át

Már régóta halogattam ezt a könyvet, mert nem éreztem magam eléggé felkészültnek, hogy képes legyek felfogni, hogy mit is olvasok. Elég prűd vagyok, mégis olvasok erotikus könyveket, mert az nem olyan, mintha beszélnék róla. Most pedig egy olyan könyvvel találkoztam, ami nem csak erotikus, hanem szerepet kap benne a BDSM, mindezt egy igaz történeten alapuló élmények alapján.
Különös volt egy olyan világba belecseppenni, amit a legtöbbe ember elutasít, mégis kíváncsi rá, de a legtöbben nem merjük kipróbálni. Viszont ott volt Rona, aki elég bátor volt ahhoz, hogy kipróbálja sőt, még le is írja a tapasztalatait.
Kicsit kiismertem a BDSM műfajt, hogy valójában nem a fájdalom a lényeg és ettől nem is tartottam annyira undorítónak. Ugyanis beestem abba hibába, hogy úgy utasítottam el egy dolgot, amiről igazából azt sem tudtam, hogy micsoda. Ezzel most nem azt mondom, hogy szívesen ki is próbálnám. Viszont szívesen olvastam arról, hogy igazából helyettem is kipróbálta Rona. Így én is közelebbről megismertem ezt a műfajt.

Bővebben:

mrsp>!

Rona Fire: Switch Kötelék egy életen át

Először is kezdeném azzal, hogy elismerésem a borítótervezőnek és a kiadónak, mert iszonyat jól néz ki ez a könyv. Sokszor az a bajom a magyar szerzők könyveivel, hogy kívülről egyből ordít róluk, hogy ez egy magyar könyv, és gondolom nem vagyok egyedül ezzel, de bennem sajnos még mindig megvan a magyar könyvekkel szembeni óvatosság, akármennyi jó, kiváló magyar könyvet is olvastam. De ez a borító szerintem megállná a helyét bármelyik külföldi könyvnél is, ha nem tudom, nem is mondanám meg ez alapján, hogy magyar szerző írta.

Sajnos egy jó ideje az erotikus könyvek már abszolút nem tudnak lekötni, valahogy unom őket, mind egy kaptafára készülnek. De azért tettem egy próbát, mert a Switch fülszövege felkeltette a figyelmemet, és örülök neki, mert nagyon tetszett.

Tetszett, hogy az erotika mellett azért volt történet, nem csak üres szexjelenetekből épült fel az egész könyv. Tetszett, hogy valamilyen szinten önéletrajzi regényről van szó (nagyon kíváncsi lennék, mennyire is pontosan), és hogy Rona igazi erős, nem meghunyászkodó női főszereplő volt. Végre, végre nem egy szende szűzlány, akit egy gazdag, titkokkal terhelt üzletember vezet be a keményebb erotika világába, hanem egy olyan nő, aki tudja, mit akar, és egyáltalán nem klisé. Tetszettek Rona gondolatai, és azok az érzések, amelyeket a BDSM világába való alámerülés ébresztett benne. Örülök, hogy elolvastam.

Eszandics>!

Rona Fire: Switch Kötelék egy életen át

Úgy bántam, hogy ennyire lassan tudtam csak haladni ezzel a könyvvel. Igazából, ha úgy nézzük két felvonásban olvastam el, de egyből tudtam hol tartunk, mi történt és ennél a pontnál rájöttem, hogy szeretem ezt a könyvet! Annyira jól bánik a szavakkal az írónő, hogy minden egyes mondatot, sort élveztem. Elgondolkoztam, hogy ugye ez egy saját tapasztalatokon megírt regény és elgondolkoztam a végén, hogy milyen bátorság kell, hogy ennyire megnyíljunk és megmutassuk, hogy igen EZ VAGYOK ÉN. Annyi érzés kavarog most itt bennem a végén és én ennek annyira örülök. Rona Fire megvett magának és örülök, hogy a gondolataiba engedett minket. :)

Tamlilla>!

Rona Fire: Switch Kötelék egy életen át

Nem volt rossz, de valami hiányzott. Gördülékenyebb cselekményre számítottam és nekem az író stílusa nem tetszett igazán. Akit érdekel a téma, annak mindenképpen ajánlom.

Cicu>!

Nem tudom, miért, de akárhányszor valaki kedves hozzám, mindig a rosszat várom. A pillanatot, amikor rám szólnak, hogy hé, ne éld bele magad! Ez csak játék! Ugye, nem gondoltad komolyan, hogy te ezt megérdemled?

Cicu>!

[…] a BDSM tulajdonképpen – bármilyen perverz dolognak is tartják sokan – az intelligencia játéka.

Cicu>!

A férfiak magabiztosságának álarca mögött legtöbbször egy kisfiú lakik, aki megértésre és szeretetre vágyik.

Cicu>!

Nem akarok gondolni rá, de nem tudok nem gondolni rá. Örök paradoxon.

Cicu>!

– Jó kis switch vagy te, meg kell hagyni! – ismételte meg, mert várta, hogy reagáljak valamit. Be kellett vallanom neki az igazat.
– Igazából veled csináltam ilyet először, és fogalmam sincs, mi az a switch.
– Nos, akkor segítek – könyörült meg rajtam.
– A switch maga kapcsolót jelent, de ezt, gondolom, tudod angolból – nézett rám kérdőn, én pedig bólintottam. Igen, tudom, hogy kapcsolót jelent.
– Vagyis olyan embereket nevezünk switchnek, akik képesek mindkét szerepre, partnertől függően „kapcsolgatják” magukban, hogy épp dominánsak vagy alávetettek-e. Illetve talán úgy lehetne legjobban megfogalmazni, hogy beállítottságuk attól függ, a másik fél mit vált ki belőlük.

Cicu>!

Egy olyan lány, mint én, nem engedhet meg magának érzelmeket. Legalábbis mélyeket. A felszínes kedvesség, az odafigyelés, a kedvelés megengedett, sőt elvárt, de tudni kell, hol a határ. És ez alól nincs kivétel.

Cicu>!

Jött valaki, aki pillanatok alatt rabul ejtette a szívemet. És a testemet.

Cicu>!

– Szeretem, ha valaki odaadó, kedves és türelmes. Az eddigi alkalmakkor és a köztes időben tulajdonképpen teszteltelek, hogy megfelelsz-e az elvárásaimnak, és eddig egyet kivéve mindegyiknek megfeleltél. A teszthez a mai vacsora is hozzátartozott, látnom kellett, hogy ha a partneremmé válsz, akkor képes vagy-e illendő öltözetben megjelenni és megfelelően viselkedni.

Cicu>!

Végre megnyitottam a szövegszerkesztőt. Először visszaolvastam néhány oldalnyit, hogy felvegyem a történet fonalát, aztán egy hatalmas sóhajjal írni kezdtem. Amint az első mondatot legépeltem, nem kellett tovább töprengenem, rágnom magam a tökéletes jelenet megformálásával. Mint amikor egy gátat kinyitnak, úgy áramlott belőlem a folytatás. Mintha egy ősz öregember lakna a fejemben, aki sokkal jobb író, mint én, és akinek más dolga sincs, mint hogy a sztorijaimon filozofálgasson, csiszolgassa őket. Most átvette a hatalmat a fejem fölött, aminek kifejezetten kedvezett az alkohol okozta zsibbadtság. Ezért is kedveltem a tudatmódosító szereket, mert sikerült kihozniuk legbelső, alkotó énemet, ami a hétköznapokban csak szunnyad, hisz nincs rá szükség.