DC ​Comics/Dark Horse – Aliens 1 csillagozás

Ron Marz – Ian Edginton – Mark Schultz – Warren Ellis: DC Comics/Dark Horse – Aliens

The stories that brought the dread Aliens into the DC Universe are collected in this new title! First, Batman follows the trail from his home turf to the Amazon jungle to discover the horror of the Aliens--but how can even the Dark Knight stop them? Then, an Alien is discovered in a Gotham City construction site--and it's going to wreak havoc on Arkham Asylum! Plus, the 1998 tale that pitted the WildC.A.T.s against the might of the Aliens is back. Can even the WildC.A.T.s survive a battle with the Aliens--when StormWatch has already fallen?
Collects BATMAN/ALIENS #1, BATMAN ALIENS #2 SUPERMAN AND BATMAN VS. ALIENS AND PREDATOR #1 and WILDC.A.T.S./ALIENS #1.

DC Comics, United States, 2016
400 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781401266363 · Illusztrálta: Chris Sprouse, Bernie Wrightson, Staz Johnson, Ariel Olivetti

Th3DarkKn1ght>!

A Ragadozók után kíváncsi voltam, hogyan bánik el a Xenomorphokkal a Sötét Lovag. Az Alien filmekből az első hármat szeretem (igen, a harmadikat is! Főleg a regény változata nagyon jó!), az utána lévőket már kevésbé. A negyedik egy vicc, a Prometheus-szal a legnagyobb baj, hogy Alien filmnek harangozták be, pedig nem kellett volna. A Covenant-ra meg egyáltalán nem volt szükség. De lássuk ebben képregényben, hogyan működnek ezek a gyilkos idegenek.

A kötet négy történetet tartalmaz, az első a Batman/Aliens. Batman egy dél-amerikai dzsungelbe látogat, hogy egy a Wayne vállalat alkalmazásában lévő, időközben eltűnt geológus után kutasson. Belebotlik egy zsoldos csapatba, akiknek szintén itt van egy titkos küldetésük. Hamarosan felfedeznek egy lezuhant űrhajót és innen kezdetét veszi az élet-halál harc. Egy átlagos, szinte már a szokásos történet. Először csak szétrepesztett mellkasú holtesteket találnak, majd jönnek az Alienek, egyesével elkezdenek hullani a szereplők. Van köztük egy áruló, aki fegyvert akar csinálni az idegenekből, végül egy túlélő marad spoiler, aki felrobbantja az űrhajót. Ennek ellenére egyáltalán nem rossz, csak már láttunk ilyet eleget. Ami tetszett, hogy Batman hamar rájön az Alienek életciklusának a miben létére. Kevés Aliennel kell megküzdeniük, ez jót tett a feszültségnek. Bár furcsa volt látni, hogy Batman pusztakézzel veszi fel a harcot ellenük. A krokodil Alien is jó volt! :D A rajzok szépek, de semmi különleges. Egyszeri könnyed szórakozásnak elmegy. 3 csillag.

Mivel az első crossover nem volt nagy siker, ezért 5 évet kellett várni a folytatásra. Gotham City-ben egy építkezés során a munkások felfedeznek egy lezárt óvóhelyet. Felnyitják, de ezzel kiengedik a bent raboskodó veszedelmet. Mire Batman a helyszínre ér, már mindenhol csak széttépett holtestek hevernek. Az óvóhelyen talált naplóból kiderül, hogy újra a Xenomorphokkal van dolga és ez az egész 1928-ban kezdődött az Antarktiszon. Na ez nagyon ütött! Az elején még enyhén misztikus horrornak indul, de utána átcsap szórakoztató akcióba. Ahhoz képest, hogy könnyed alkotás, vannak benne olyan ötletek, ami egy „komolyabb” hangvételű Alien story-ban is megállná a helyét. Ilyen például, hogy az antarktiszi csapat vezetője, azt hiszi, hogy az Alienek által egy magasabb életformába születünk újjá. Vagy, hogy milyen hatással van az emberi szervezetre, egy olyan Alien, ami nem kelt ki belőle. Persze ott van az is, ami csak egy képregény oldalain történhet meg. spoiler Batman-nek meg kell küzdeni olyan Alienekkel, amiket az Arkham betegeinek a DNS-ével módosítottak! :D Van itt Joker mosolyú Alien, Két-Arc Alien, az egyik fele kicsit megégett, Madárijesztő Alien, aki inkább hasonlít egy csontvázra, Poison Ivy Alien, aki mivel nő és valamennyire szexinek kell lennie, ezért a legemberibb külsővel rendelkezik a többiekhez képest. Ja és persze mindegyik beszél! Tudom, hogyan hangzik, de az a harc, ami lezajlik, iszonyatosan szórakoztató! :D A végén még egy Killer Krok Alien is feltűnik! :D Persze ennél sokkal több minden történik és végig jól megírt a történet. A rajzok itt a legszebbek, nagyon látványosak és kellően véresek. A Batman/Aliens II a kötet legszórakoztatóbb és egyben legjobb része! Nem számítottam rá, hogy ennyire élvezetes lesz! 5 csillag.

Most pedig jöjjön a kötet szégyenfoltja, a szép hosszú címet viselő: Superman and Batman vs. Aliens and Predator. Egy kialudt vulkán mélyén Predatorok tanyáznak már évezredek óta és Alienekre vadásznak. Ide téved Superman és Batman. Ez valami borzalmas volt! Az egész történetnek semmi értelme. Tele van ellentmondásokkal. Ennyire igénytelenül megírt képregényt már rég olvastam. Kedvencem, hogy amikor a vulkán kitörni készül Superman ott éljenezik, hogy végre elpusztulnak az Aliennek és a Predatorok. Erre a történet második felében megmenti őket, arra hivatkozva, hogy ők is élőlények! Ezt most, hogy gondolta? Az egyetlen értékelhető pillanat, amikor Batman közli vele, hogy te nem vagy normális. Emellett nekem ez a műanyag rajzstílus sem fekszik. Tényleg nagyon rossz, senkinek sem ajánlom! 0.5 csillag.

Az utolsó történet a WildC.A.T.s/Aliens. A StormWatch csapat űrállomásával megszűnik a kapcsolat. Az egyik mentőkabinja New York-ban landol. egyetlen utassal. Ő beszámol róla, hogy valami megtámadta az állomást és a maradék túlélők elbarikádozták magukat. A WildC.A.T.s csapatot küldik fel, hogy kivizsgálják az ügyet. A WildC.A.T.s-ről eddig annyit tudtam, hogy Jim Lee agyszüleménye. Ennek ellenére nagyon tetszett ez a történet. Jó kis horror hangulattal operál, ahogyan a kihalt űrállomáson kóborolnak. A szereplők szimpatikusak, főleg Grifter! Érdekesség, hogy a Batman vs Predator képregényekhez hasonlóan, ez is hivatalos történetnek számít. Igazán izgalmas képregény, szép rajzokkal! 4.5 csillag.

Meg kell, hogy mondjam a Batman vs. Predator kötet sokkal jobb volt. Azért itt is akadt egy igazi gyöngyszem, amiért érdemes elolvasni! Mellé pedig egy jó, egy átlagos és egy borzalmas történet.

Dave Gibbons – Doug Moench – Chuck Dixon: DC Comics/Dark Horse – Batman vs. Predator
James Robinson – Peter J. Tomasi – J. T. Krul: Blackest Night: Black Lantern Corps 1.
Chris Yost – Sean McKeever – Mike Carey – Kieron Gillen – Roberto Aguirre Sacasa – Stuart Moore – Adam Freeman – Marc Bernardin – Valerie D'Orazio – Duane Swierczynski: X-Men Origins: The Complete Collection
Chris Claremont – Gary Friedrich – Larry Lieber – Bob Budiansky – Len Wein – Jim Lawrence: Captain Britain 1. – Birth of a Legend
Dan Slott – Alex Segura – Dustin Weaver – D.J. Bryant – Mallory Rosenthal – Ramzee – Chris Giarrusso – Nikesh Shukla – Sanshiro Kasama – Jordan Blum – David Hein – Tee Franklin – Steve Foxe – Phil Lord – Zack Davisson – Karla Pacheco – J.M. DeMatteis – Robbie Thompson – Dennis Medri – Katie Cook – Christos N. Gage – Peter David – Mike Costa – Dennis Hopeless – Roger Stern – Gerry Conway – Tom DeFalco – Jed MacKay – Lonnie Nadler – Zac Thompson – Gerard Way – Jason Latour – Aaron Kuder – Cullen Bunn – Nilah Magruder – James Asmus – Geoffrey Thorne – Ryan North – Jorge Molina – Clayton Crain – Javier Garron – Carlo Barberi – Todd Nauck – José Marzan – Jr. – Jay Leisten – Scott Koblish – Andres Mossa – Javier Pulido – Munsta Vicente – Sheldon Vella – Alberto Alburqeurque – Andrew Crossley – Andres Mossa – David Williams – Christopher Priest – Jody Houser – Sean Ryan – Seanan McGuire – Geoffrey Thorne – Ryan North: Spider-Verse / Spider-Geddon Omnibus
Chris Claremont: The Uncanny X-Men Omnibus 3.
Al Ewing – Jim Zub – Mark Waid – Chip Zdarsky – Jason Latour – Gerry Duggan – Crystal Frasier: The Immortal Hulk Omnibus HC
John Broome – Gardner Fox – Jack Schiff: Green Lantern – The Silver Age Omnibus 1.
Chris Claremont – Bill Mantlo – Bonnie Wilford – Roy Thomas: Marvel Masterworks: Marvel Team-Up 6.
Dan Abnett – Andy Lanning – Keith Giffen – Javier Grillo-Marxuach – Simon Furman – Christos Gage – Stuart Moore: Annihilation Omnibus