54. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján

Doktor ​Bubó 144 csillagozás

DR. BUBÓ RÖVID ÉLETRAJZA

Hősünk egyszerű családi fészekben, szülei tizenharmadik gyermekeként bújt ki a tojásból, két ikertestvére társaságában. Szülei, bár főleg a megerőltető éjjeli műszakban dolgoztak, mégse tudtak úgy megtollasodni, mint a henye páva vagy a rátarti paradicsommadár. Bizony szürke és sivár gyermekkor várt volna Bubóra, ám minden nehézséget lebíró szorgalma már a fészekben megmutatkozott. Míg szájtáti ikertestvérei kizárólag az anyjuk és apjuk által összefogdosott rovarok és lárvák elfogyasztására szorítkoztak, addig a kisded Bubó már életének harmadik napján elkapdosott egy tucat muslicát, és öntudatosan kiette a szomszédos pók hálójából a foglyul ejtett legyeket. Így hamarosan kiemelkedett testvérei közül. ..

Eredeti megjelenés éve: 1979

Csuda mesét talált ki.
Helyszíne Animália,
Sok ott az anomália,
S szereplő a kígyógyszerész,
ki professzor, s ki gyógyszerész.
Mellékszerep: Teknőc Ernő
Segéd, páncélos haderő.
Hát miről szóljak utolszor?
Naná, hogy a doktorról,
Beszélek, mint utókor,
Doktor Bubóóóóóóról.

Gelso P
Romhányi József: Doktor Bubó

Nekem gyerekkoromban nem volt meg ez a könyv, és mindig vágyakozva néztem rá az osztálytársaim könyvespolcán.
Most adódott, hogy van ez a könyvem, és kísérletképpen kezdtem el a gyerekeimnek felolvasni, hiszen ők is hasonlóan szerették kicsikként nézni a Dr. Bubó-rajzfilmeket, mint én vagy apukám…
Bevallom, a próba nem sikerült, nem volt kedvező és olyan lehengerlő a fogadtatás, mint vártam, ezért a második vagy harmadik történettől már egyedül folytattam az olvasást. Így volt a jó. Így el tudtam merülni a szójátékokban és mélységükig élvezni tudtam a szóvicceket, rímeket.
Örülök, hogy idejében váltottam, és beláttam, hogy ezt 10-12 éven aluliak még nem tudják élvezni igazából.
Egyik kedvencem a kezelések között a pocsolyarészeg vadkan kezelésének története.

Trudiz
Romhányi József: Doktor Bubó

Ezt gyermek, felnőtt egyaránt csak szeretheti. Olvasva, rajzfilmként nézve is kikapcsol, felvidít. A rímmester kedves, kedvelt szereplői várják olvasóit, a tanulságos történetek során. :) Szeretem.

Angele P
Romhányi József: Doktor Bubó

Sajnálom, Romhányit imádom, de a gyerekeknek (9 10 év) kicsit későn vettem elő. Mondták ők is, hogy sajnálják, a versei tök jók, de azt ugye nem gondolom komolyan, hogy ezt olvasom nekik?
Szóval egyöntetűen arra a megállapításra jutottunk, hogy inkább kisebb gyerekeket köt le.

ÁrnyékVirág P
Romhányi József: Doktor Bubó

Megboldogult gyógyszertan professzorom mondta mindig: a legjobb orvosság az, amit nem veszünk be! Bubó tanulságos történetei ennél is jobbak, mert akár könyvben, akár rajzfilmben fogyasztjuk, megnevettetnek, és mind tudjuk, a nevetés a legjobb orvosság.
Továbbá: Óvatosan kezeljük ki a bolond családtagokat, mert néha jól jön a hülye a háznál!

Dark
Romhányi József: Doktor Bubó

Szenzációs! Felnőtt fejjel olvasva még a szófordulatok, helyzetkomikumok is máshogy, jobban viccesek! Imádom! Nem tudok rá mást mondani, ennyi. Imádom.
„ Ne siesd el az elmeháborodott gyógyítását, mert néha jó a hülye a háznál.”

Dün SP
Romhányi József: Doktor Bubó

Azok az imádatos nyelvi lelemények! Végigkacagtam és folyton fel kellett olvasnom belőle.
(És napokig énekeltem egyfolytában, hogy Kígyónak lábsó, madaraknak fogsor… )

Tinah
Romhányi József: Doktor Bubó

Kisgyerekként szerettem Doktor Bubó történeteit. Főleg a főcímdalát, hiszen már abból is dőlt a csacskaság: „Kígyónak lábsó, madaraknak fogsor..” szól a dal első sora. Amikor megtudtam, hogy a Kérem a következőt! meséből írtak egy rövidebb könyvet is Doktor Bubó címmel, akkor nem volt kérdés, hogy elolvasom.

A történet hét „kezelés”-ből áll, azaz hét fejezetből, aminek így terjedelme nem üti meg a 150-es oldalszámot. Jól látszik, hogy a szójátékok mennyire feldobják a sztori hangulatát, ezzel jellegzetességet adva a kalandoknak.

„A két jó pajtás a középiskolát, az indáziumot is együtt végezte, csak akkor váltak el néhány esztendőre, amikor Bubó az orvosi begyetemre, Sólyom pedig az erdőrakadémiára került.”

Ami mindezeken túl megragadta a figyelmemet, az az elrejtett huncutság a karakterek dialógusaiban. Egy kisgyereknek nem tűnik fel a kétértelmű mondat, viszont egy idősebbnek mosolyt tud csalni az arcára. Évek múltán előttem is feltűnt végre, hogy ez a mese miért is annyira megnyerő. Mert bármilyen életkorú is legyen az Olvasó, talál benne valami szórakoztatót.

Bővebben: https://lapok-koze-rejtozve.blogspot.hu/2017/04/diohejb…

Szamღca
Romhányi József: Doktor Bubó

Ez nagyon-nagyon-nagyon aranyos volt. :D Persze, gyerekkent lattam a mesefilmet de konyvben meg nem olvastam. Sok minden kiesett mar azota, hogy neztem, igy sok ujdonsag volt benne. De nagyon jokat nevettem azokon a szojatekokon amiket bedob.
Igazi kikapcsolodas volt. :D

stancili1
Romhányi József: Doktor Bubó

Zseniális. Mindig mondtam a Juditnak, hogy ha lenne egy kis humorérzéke a pszichológia tanszéknek, akkor ki lenne akasztva doktor Bubó képe is a folyosón, Freud és Jung képe mellé. Kiváló a szöveg, kiváló a film (Bubó teljesen freudi, kis századfordulós frakkjában és a szivarkáival :), profik a részeket lezáró tanulságok is. Ne feledjük:

„egy járvány leküzdésében már az is komoly eredmény, ha az orvos életben marad” :)

tataijucc P

Bubó doktor rendes évi szabadságát mindig nagyszombaton déltől húsvét vasárnapig vette ki, ezzel is bizonyítva tiszteletre méltó hivatástudatát, hogy csak akkor nem folytatja gyógyító munkáját, amikor úgyis feltámadás van.

Negyedik kezelés

tataijucc P

– Ursula, kedves! Kísérteties ötletem támadt! Volna kedve egy kis éjszakai kiruccanáshoz?
A nővérke szinte felrepült a székről örömében.
– Szívrepesve!
A doktor tovább évődött:
– És nem fél velem kettesben, mondjuk egy temetőben a holtak sírjai közt botorkálni?
– Én, aki halálosan…?
Bubó, hogy megkímélje rajongóját a női büszkeséget sutba dobó, kitárulkozó vallomástól, közbevágott:
– Jó, jó! Akkor hozzon magával ásót és kapát…
– Ásó… kapa!… Egybekelünk?

Harmadik kezelés

sztimi53 P

– Doktor, mikorra épülök fel?
– Sajnos előbb, mint a rendelőm.

79. oldal (Móra, 1979)

sztimi53 P

– Sosem lehessen tudni. Tavaly például a szépségkirálynő-választásnál verekedés tört ki.
– Miért?
– A tehént választották meg. Aztán kiderült, hogy a hölgy letejelt a zsűrinek.

33. oldal (Móra, 1979)

B_Tünde P

– Ügyeletben, doki?
– Uhu! Illetve: aha! …. válaszolt a doktor.

30. oldal, Második kezelés (Móra,2012)

B_Tünde P

Várj! – Húzta vissza a doktor. – Vikit egyelőre rám bízhatod. Beadok neki Strófatilt. Ez hatásos antivers-tabletta!

90. oldal, Ötödik kezelés (Móra, 2012)

Dr. Bubó rövid életrajza

sztimi53 P

– Vikit egyelőre rá, bízhatod. Beadok neki Strófatilt. Ez hatásos antivers-tabletta! Terméketlen lesz.

92. oldal (Móra, 1979)

levendulalány

Ne siesd el az elmeháborodott gyógyítását, mert néha jó a hülye a háznál.

101. oldal, Ötödik kezelés

Hymnia

Sok esetben már az is számottevő eredmény, hogy legalább az orvos életben marad.