Égi ​posta 1 csillagozás

Romhányi Ágnes: Égi posta

Felkent poétáink közül is sokan irigyelhetnék a költői mesterség fölényes birtoklásáért – írtam valaha a „rímhányó” Romhányi Józsefről, aki barátnál több volt nekem, szinte már a hozzátartozóim között tartottam számon. Ugyanezt mondhatom el lányáról, Ágnesről, aki nem csupán apja egyenes jellemét, görcsoldóan derűs természetét-kedélyét, de kivételes vénáját is örökölte. Virtuóz rímjátékai, tökéletes librettó-fordításai, szellemes könyvei igazolják állításomat.
Az Égiposta különbözik eddigi munkáitól. Vegytiszta verseskötet. Az édesapját megidéző szívszorító költemények, az őszinte, sallangmentes lírai kitárulkozások vérbeli költőre vallanak, mint ahogy a sziporkázó szösszenetek, a kitűnő gyerekversek is. Kislánykorától „fogadott” kishúgom Romhányi Ágnes, de immár komolyan veendő pályatársam is.
Aki olvassa a verseit, kicsit úgy érzi: oázisra lelt mostani, érzelmileg elsivatagosodott világunkban.
Baranyi Ferenc

Fekete Sas, Budapest, 2022

Romhányi Ágnes: Égi posta

Egy impulzív vásárlás során off került a kezembe a könyv. Annyi történt, hogy sikerült egy olyan egysoros versnél kinyitnom a boltban, amit elolvasva tudtam, hogy haza akarom vinni.
A végén található gyerekversek kivételével szinte az összes versnek sikerült betalálnia nálam. Igen sokfélék az írások egyébként, mind témát és stílust tekintve. Egy nagyon pozitív meglepetése az évemnek.

Kép

Csend. Élet.
Nem hallod. Nem éled.
Szemléled.

Miért?
F. Á.-nak

Öt lehullott levél: szemét.
Az avar: gyönyörű!