Róma ​és a Vatikán 6 csillagozás

Róma és a Vatikán Róma és a Vatikán

Róma bája, művészete, történelme kilenc térképen jelzett útvonalon.
A DVD egy csodálatos filmet mutat be az Örök Városról.
204 színes kép Rómáról és a Vatikánról.

Lozzi Roma, Róma
Lozzi Roma, Roma

nypiro P>!
Róma és a Vatikán

Újabb kiadás. Már javasolt útvonalak is vannak benne. Remélem tartható is amit leírt. Igen részletes, nagyon szép képekkel. Tetszenek az ókori római makettek és mellette a mai Róma képek. Sokat segít abban, hogy mit hogyan érdemes megnézni. Remélem élőben is felismerem majd az épületeket.

encus625 P>!
Róma és a Vatikán

Ígérem, ezen kívül már csak egy Rómáról szóló útikönyvet fogok idén olvasni. Ezt kölcsönkaptam, és nagyon örülök, neki, mert csodálatos képeket tartalmaz az Örök Városról. A szövege elmarad emellett, erősen érződik, hogy nemzetközi a könyv, sok nyelven érhető el fordítása, és éppen ezért időnként belefutunk magyartalan mondatokba is. De engem kárpótolt ezért a sok olyan kép, amin rekonstruálják az eredeti állapotokat, vagy pl. a Sixtusi-kápolna mennyezetfreskójának nagyfelbontású fotója. Túraútvonalakat ajánl a könyv a főbb látványosságok felkeresésére jól követhető módon.

Lozzi Roma, Roma
bgea>!
Róma és a Vatikán

A 9 séta leírása olvasmányos és érdekes. A szöveg nem száraz, a tárgyilagos ismertetés időnként érzelmekre is ható leírással váltakozik.
A kötet látványos és szemléletes illusztrációkkal készült. A kihajtható poszterek, a rekonstrukciós rajzok és a DVD is segítik az örök várossal való ismerkedést.