A ​100 legjobb film 10 csillagozás

Lenyűgöző utazás a mozgófilm történetében
Rolf Schneider – Winfried Maass – Anne Benthues – Anna Sorge: A 100 legjobb film

A ​Lumiere fivérek találmányának, a cinématographnak köszönhetően 1895-ben megkezdődött a mozi diadalútja a tömegkultúrában. Gazdagon illusztrált kötetünkben a filmtörténet legnagyobb rendezőinek erőteljes, emlékezetes képsorokkal teli alkotásaiból válogattunk. Száz maradandó filmalkotás születését mutatjuk be az alapötlettől a forgatás részletein át az utómunkálatokig. Megemlékezünk a Most és mindörökké feledhetetlen tengerparti csókjelenetéről, valamint Bergman és Bogart utánozhatatlan kettőséről a Casablancában.
Utazásunk során a filmtörténet legemlékezetesebb, merész újításokat felvonultató vagy hatalmas drámai erővel bíró alkotásait ismerhetjük meg, amilyen a Délidő, a Ponyvaregény, a Viszontlátásra, gyerekek, az Édes élet, az M, a Kolja, A zongorista, az Isten veled, ágyasom vagy akár A gyűrűk ura. A kötetben ismertetett rendezők – Orson Wellestől Akira Kurosawáig, Fritz Langtól Perdo Almodóvarig – és művészi kifejezési formáik a világ filmművészetének gazdag kulturális… (tovább)

Alexandra, Pécs, 2008

slawter>!

Figyelem! A Könyv borítója roppant megtévesztő, ugyanis a Hollywood-i álca mögött valódi tartalom lakozik! Aki komolyabb hangvételű és klasszikusnak számító alkotásokkal szeretné bővíteni mozgóképes ismereteit, érdemes beszereznie.

Filmrajongóknak kifejezetten ajánlott.
Pontos, tömör, igényes kivitelű.

sophie P>!

Amikor Kay Pollak 2004-ben bemutatta a Hétköznapi mennyországot, már 18 éve nem készített egyetlen filmet sem. Pollak Szeress! című filmjének premierje után, 1986. február 28.-án történt, hogy agyonlőtték a moziból hazafelé tartó Olof Palme svéd miniszterelnököt. Egész Svédországot sokkolta az eset, maga Pollak pedig felhagyott a filmezéssel és visszament tanítani.

162. oldal - A muzsiak gyógyító ereje (Kay Pollak: Hétköznapi mennyország)

Kapcsolódó szócikkek: 1986 · 2004 · Olof Palme
sophie P>!

Audrey [Hepburn] egy egész tininemzedék példaképe lett. Billy Wilder egyszer azt mondta róla: „Ez a lány divatjamúlttá tette a melleket” – és csakugyan.

36. oldal - Törékeny báj (Blake Edwards: Álom luxuskivitelben)

Kapcsolódó szócikkek: Audrey Hepburn · Billy Wilder
robinson P>!

A kritikusok ugyan össztüzet zúdítottak a Psychora, a nagyközönség azonban hálásan fogadta, hogy „eljátszadoztak” vele. A film fenomenális sikert aratott, és máig a műfaj klasszikusa.

Egy éjszaka a Bates motelben, 177.old.

robinson P>!

Akadt ugyanakkor egy komoly gond: hogyan forgassanak le egy Oroszországban játszódó filmet, ha ideológiai okokból a stábot a Szovjetunió közelébe sem engedik?

185. oldal a Doktor Zsivágó filmről.

Kapcsolódó szócikkek: Oroszország · Szovjetunió