Depressziót ​soha többé 3 csillagozás

Önsegítő program a negatív érzések leküzdéséhez
Rolf Merkle: Depressziót soha többé

Elegünk van a félelemből, nem kellenek a gondok, a bosszúság, a bűntudat és a kisebbrendűségi komplexusok, depresszív hangulatok! Mindenki rendelkezik olyan képességekkel, amelyek segítségével a kínzó problémákat leküzdheti, a személyiség belső szétesését és az abból következő rossz testi közérzetet megelőzheti. Ehhez nyújt segítséget a könyv.

128 oldal · ISBN: 9789639919266 · Fordította: Barna Erika

Thomas Edison

Rolf Merkle: Depressziót soha többé

Rolf Merkle: Depressziót soha többé Önsegítő program a negatív érzések leküzdéséhez

Ismét rádöbbentem, hogy mennyi mindent látok/láttam rosszul. A negatív gondolatok ÖSSZES formája jellemző rám. :/ Nagyon jó, hogy a szerző gyakorlati példákkal is szemléltette a különböző torz gondolkodásmódokat és azok helyreállítását. Igyekszem alkalmazni a tanultakat. :)

sinnovea>!
Rolf Merkle: Depressziót soha többé

nagyon hasznos és életszerű példákkal ad tanácsot.

sassenach>!

Olvassa el naponta egyszer az alábbi mondatokat!

Az önbecsülésem a legfontosabb, amivel csak rendelkezhetek. Éppen ezért mától elhatározom, hogy többé nem értékelem le és nem ítélem el magam. Elfogadom magamat olyannak, amilyen vagyok, hibáimmal és gyengeségeimmel együtt. Elfogadom a jó teljesítményemet és megdicsérem magam értük. Nem fontos, hogy mások mit gondolnak rólam. Sokkal fontosabb, hogy én mit gondolok magamról. Különleges vagyok. Soha nem volt és soha nem is lesz még egy olyan ember, mint én vagyok. Ha valami nem sikerül elsőre, akkor türelmes vagyok önmagammal szemben és ismét megpróbálom. Jogom van ahhoz, hogy jól érezzem magam, függetlenül attól, hogy mit és mennyit teszek. én határozom meg, hogy hogyan érzem magam.

sassenach>!

Ha mindig másoknak akarunk megfelelni, akkor másokat fontosabbnak és értékesebbnek tartunk önmagunknál.

sassenach>!

A 3000. sikertelen kísérlete után, hogy megalkosson egy izzót, megkérdezték Edisont, a híres amerikai feltalálót: „Edison úr, hogyhogy nem adta még fel? Már meglehetősen frusztrálhatja a dolog, nem?” Mire Edison azt válaszolta: „Nem. Most már ismerek 3000 módot arra, hogy hogyan nem működik.”

Kapcsolódó szócikkek: Thomas Edison
sassenach>!

Önmagában a szomorúság azonban még nem jelent depressziót. Sok ember érez időnként szomorúságot anélkül, hogy depressziós lenne. A szomorúság teljesen helyénvaló érzés, például egy szeretett személy elvesztése esetén. Ha azonban a szomorúság nagyon hosszú ideig tart és olyan mély, hogy azt érzi, elveszítette az uralmát az élete fölött, akkor ez minden bizonnyal túlzott, és már átcsapott depresszióba. Dühös magára és kisebbrendűségi érzései vannak.
Előfordulhat, hogy bűntudatot is érez. Szemrehányásokat tesz önmagának olyan dolgokért, amelyeket tett vagy mondott, és ezért rossz embernek tartja magát.
A magányosság érzése szintén a depresszív emberek egyik jellemzője.Egyedül érzi magát, mindenkitől elhagyatva, még akkor is, ha vannak Ön körül olyanok, akik törődnek Önnel.
A depresszióhoz gyakran különféle félelmek is társulnak. Ezek lehetnek partnerrel, munkával, egészséggel, jövővel, vagy általában az egész élettel kapcsolatosak.

sassenach>!

Ha jobban akarja érezni magát, akkor gondolkodását a valósághoz kell igazítania.

1. A negatív gondolkodásnak különböző fajtái vannak:
a. Mindent-vagy-semmit gondolkodás
b. Túlzott általánosítás
c. Beszűkült észlelés
d. Katasztrófagondolkodás
e. Bagatellizálás
f. Önhibáztatás

2. Minden negatív gondolatra jellemző, hogy nem felel meg a valóságnak.
3. Ha jobban akarja érezni magát, akkor meg kell tanulnia reálisan gondolkozni.
4. Tudós módjára vizsgálja meg kritikusan a gondolatait, és ellenőrizze azok valóságtartalmát! Tegye fel magának a kérdést: „Megfelel ez a gondolat a valóságnak?”
5. A gondolkodás megváltoztatása időt és gyakorlatot igényel. Nem válik egy éjszaka alatt pesszimistából optimistává.

sassenach>!

A legfontosabbat, amit csak birtokolhat az életben, egyetlen ember tudja Önnek megadni: Ön!
Ez pedig az a mód, ahogyan önmagáról gondolkodik, amilyennek tartja magát- röviden: az önbecsülése.

sassenach>!

Mindig jó oka van annak, ha az emberek helytelenül cselekszenek, kudarcot vallanak, vagy egyszerűen csak nem megfelelően viselkednek. Ezek az okok azonban inkább jó alapot kellene adjanak arra, hogy magunknak és másoknak megbocsássunk, mint hogy elítéljük önmagunkat vagy másokat.
A leggyakoribb ok, amiért emberek helytelenül viselkednek, az a tudatlanság vagy a hiányos tapasztalat, illetve lelki problémák.

sassenach>!

Mi azonban a negatív gondolkodás és miről ismerhető fel?
Első pillantásra talán feleslegesnek tűnhet ez a kérdés. Pedig egyáltalán nem könnyű felismerni, hogy egy gondolkodás negatív-e. Ez azzal függ össze, hogy az emberek általában meg vannak győződve gondolataik helyességéről. És ez egy nagyon fontos felismerés.
Az emberek általában meg vannak győződve arról, amit gondolnak.
Ha például Ön azt gondolja: „Mindig mindent rosszul csinálok” és ezért depressziós, akkor Ön ebben a pillanatban meg van róla győződve, hogy valóban mindig mindent rosszul csinál. Egy pillanatig nem kételkedik gondolkodása helyességében.
Ha csak viccből mondaná, vagy szándékosan túlozna, akkor nem lenne depressziós.