Pampa ​Blues 20 csillagozás

Rolf Lappert: Pampa Blues

Jó volna végre megcsókolni egy lányt! És el kéne húzni Afrikába, lehetőleg egy jól feltunningolt Volkswagen kisbusszal. Anya mindig úton, azaz sehol, apa meghalt. A nagyapámmal élek, de nem ő vigyáz rám, hanem én rá…

A falu, ahol Ben él, kész őrület! Gyerek itt vagy ötven éve nem született, őslények laknak errefelé, unalmas öregek, akik vagy csendben leépülnek, vagy földönkívüliektől várják Senkiföldje felvirágzását. Ben keveset beszél, de annál többet gondolkodik. Tizenhat éves, tehát mindent tud. És ha nem történik vele mindjárt valami furcsa és kü­lön­leges dolog, akár le is húzhatja a rolót. De történik. A neve: Léna.

220 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634100263 · Fordította: Győri Hanna

Zsófi_és_Bea MP
Rolf Lappert: Pampa Blues

Bevallom őszintén én a borító és a fülszöveg alapján egy teljesen másféle történetre számítottam, mint ami végül a lapok között várt rám. De ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy csalódtam volna.
Megérintett a könyv keserédes hangulata, nagyon bírtam a humorát és a szereplők is a szívemhez nőttek.
Bővebben:http://konyvutca.blogspot.nl/2016/03/rolf-lappert-pampa…

egy_ember
Rolf Lappert: Pampa Blues

Ez egy nagyon szerethető könyv. Tutyimutyi macsókkal.

Rolf Lappert: Pampa Blues

Nagyon jó könyv lenne, ha a végével nem rontották volna el az egészet.

Nagyon tetszett Ben karaktere, az az irónia és keserű őszinteség, ami belőle áradt, nagyon jól volt ábrázolva. Ben és nagyapja kapcsolata szintén. Viszont az anyját legszívesebben megvertem volna. Hogy képes valaki egyedül hagyni a 16, sőőőt az eleinte még csak 15 éves fiát a demenciás nagyapjával, még akkor is, ha nem az ő apja, hanem a férjéé? Őszintén? Ben pedig egyszer sem teszi ezt szóvá az anyjának.

Ben fiatal, ki akar törni az unalmas faluból, világot akar látni egy kisbusszal. Ehelyett gondját viseli egy idős embernek. Mi hogy éreznénk a helyében? Hogy viszonyulnánk a környezetünkhöz?

Aztán jön egy lány, mert mindig jön egy lány. Léna karaktere szintén nagyon szimpatikus volt. Azok a dolgok, amiket Ben unalmasnak talál, mert megszokott, azok Lénára teljesen más hatást gyakorolnak. Ez az életben is megtapasztalható, ezért teljesen elhittem, hogy ez így megtörténhet, azonosulni tudtam velük.

Maslow, haláli figura, fel akarja virágoztatni a falut, és ezért mindenféle ötleteken agyal, aztán belebukik. Kikerülhetetlen, hogy valami balul süljön ki, és emiatt igen vicces és ironikus szituációk is kialakultak a könyvben.

Ami nem tetszett, az az, ahogy az író lezárta a történetet. Nem akarom elspoilerezni, hogy mi is volt vele a problémám, miután elolvastad, szívesen megbeszélem veled, de ha másképp alakul, biztos kedvenc lett volna, így csak 4 csillag.

Bővebb kifejtés:

lotti531
Rolf Lappert: Pampa Blues

Nagyon tetszett, a szereplők hatalmas figurák voltak. Végignevettem a történetet, Ben humora csúcs volt.
A történetet én nem így fejeztem volna be.

szilvamag
Rolf Lappert: Pampa Blues

Ha nagyon röviden kellene jellemeznem ezt a könyvet, akkor azt mondanám, hogy egyszerűségében volt nagyszerű. Ami nagyon tetszett benne, az a humora és a stílusa volt, ami miatt baromi jó érzés volt elmerülni a történetben, ami kevésbé, az pedig a vége, ami szerintem nem igazán klappolt a sztoriba.
Bővebben. http://szilvamagolvas.blogspot.hu/2015/06/rolf-lappert-…

zsofish
Rolf Lappert: Pampa Blues

Jó karakterek, sokszor felnevettem olvasás közben. Pár órás olvasmány, de nagyon szerethető.

Sweety
Rolf Lappert: Pampa Blues

Könnyed, szórakoztató mégis van mondanivalója.

River_Song

Ott az otthonod, ahol észreveszik, ha már nem vagy ott.

zsofish

– Régebben volt kutyám – magyarázza Maslow. – Szókratész.
– Mint a görög filozófus?
– Meg a brazil focista. Négy éve meghalt.
– A focista?
– A kutya.

River_Song

Az agyam egy lepusztult környék ócskaságboltja, ajtajára kiakasztották, hogy ZÁRVA.

reta09 P

Az ebéd a tegnapi rántott hús a tegnapelőtti káposztasalátával, keddi rizzsel és múlt heti kuglóffal. A heti visszatekintő végül is találó megnevezés a menünknek.

11. oldal, 1. fejezet

reta09 P

Mindent, amit a motorokról, gépekről, kipufogókról meg az egész cuccról tudok, Pjotrtól tanultam, aki egy évig dolgozott itt. A szegfűk és a rózsák gondozását az anyám miatt kellett megtanulnom, ő erőltette. De autókat és traktorokat én akartam szerelni, mert ezt szeretem, mert menő, és mert az anyám szerint rémes.

27. oldal, 3. fejezet

reta09 P

Jólesik a sötét, noha az előző éjszakára emlékeztet, a fürdőszobára és az ajtóra, ami leütött. Megpróbálok nem gondolni Lénára, de nyer az agyamnak az a fele, ami rá akar gondolni.

127. oldal, 15. fejezet

reta09 P

Valaki megérinti a vállamat és gyengéden megráz. Olyan érzés felkelni, mintha egy mély, meleg tó fenekéről kéne egészen lassan felbukkannom. Az agyam egy lepusztult környék ócskásboltja, ajtajára kiakasztották, hogy ZÁRVA.

201. oldal, 22. fejezet