Gondolj ​bele, hogy ne ess bele! 9 csillagozás

A hétköznapi gondolkodás 52 csapdája
Rolf Dobelli: Gondolj bele, hogy ne ess bele!

Agyunk ​a vadászó-gyűjtögető életmódra lett kitalálva. Ma azonban teljesen más világban élünk. Többek között ez okozza gondolkodásunk hibáit, amiből rossz döntéseink következnek. Mindannyian döntöttünk már rosszul. Megtapasztaltuk, milyen súlyos következményei lehetnek egy-egy téves döntésünknek. Elveszíthetjük a pénzünket, tönkretehetjük a párkapcsolatunkat, eleshetünk egy jó állástól, vagy éppen nem vagyunk

képesek kiszabadulni miatta egy rossz, fojtogató élethelyzetből.

Aki tudja, milyen könnyen tévedésbe esik, jobban fel van vértezve ellene: Rolf Dobelli górcső alá veszi a legalattomosabb „gondolkodási csapdákat”, amelyekbe minduntalan beleesünk. Megtudhatjuk például,

– miért becsüljük túl rendre a tudásunkat (és miért tartjuk a többieket butábbnak, mint amilyenek),

– valami miért nem lesz attól igaz, hogy emberek milliói helyesnek tartják,

– miért hiszünk olyan elméletekben, amelyek bizonyítottan tévesek.

Rossz döntéseinkért… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Az elme kerekei Akadémiai

Akadémiai, Budapest, 2013

megan29>!
Rolf Dobelli: Gondolj bele, hogy ne ess bele!

Rolf Dobelli: Gondolj bele, hogy ne ess bele! A hétköznapi gondolkodás 52 csapdája

Remek nagyon sok mindent felolvastam belőle a páromnak és ő is nagyon élvezte. Számomra élvezetes és fejlesztő volt!

Amapola P>!
Rolf Dobelli: Gondolj bele, hogy ne ess bele!

Olvasmányosan, másfél-két oldalas sztorizós leírásokban veszi sorra a gondolkodásunkban megbúvó hibákat. Persze mások hibáit felismerni nagyobb öröm, mint magunkra ismerni :( pedig ez utóbbi is megtörtént párszor (jópárszor :))

Szeles>!
Rolf Dobelli: Gondolj bele, hogy ne ess bele!

Jó ugródeszka, ha valakit érdekelnek a gondolkodásunk visszásságai. És még szórakoztató is. Csak mondjuk felületes, nagyon-nagyon felületes.

batagy>!
Rolf Dobelli: Gondolj bele, hogy ne ess bele!

Szenzációs könyv. Az intuitív és a racionális gondolkodás közti különbség a fontos. Mindkettőnek megvan a maga alkalmassági területe. Nagyon ajánlott könyv.