Nelli ​és a tengeri kaland 3 csillagozás

Roland Chambers: Nelli és a tengeri kaland

Egy kislány. Egy teknőc. És egy fantasztikus utazás.
Ha Nelli úgy dönt, hogy belevág valamibe, akkor végigcsinálja, bármiről legyen is szó.
Teáscsészékkel zsonglőrködni a sötétben? Miért is ne?
Kizárólag citromon élni egy teljes hónapon át? Még szép!
Rég eltűnt apukája keresésére indulni egy ócska teknővel, aminek ráadásul színes fonálból vannak a vitorlái? Hát persze!
Kis teknőcével, Kolumbusszal az oldalán semmi nem állhat az útjába!

Eredeti mű: Roland Chambers: Nelly and the Quest for Captain Peabody

Studium Plusz, Budapest, 2017
180 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155611926 · Fordította: Popovics Ferenc · Illusztrálta: Ella Okstad

csgabi MP
Roland Chambers: Nelli és a tengeri kaland

Csak véletlen volt, hogy megláttam a polcon a könyvet a könyvtárban, megtetszett, és hazavittem a szabadságom idejére. Nem bántam meg, nagyon jó történet volt.
Sajnáltam Nellit, nagyon magányos lehetett, hiszen az édesapja évek óta távol volt tőle, az édesanyja pedig nem foglalkozott vele. Minden a kislány nyakába szakadt, mindent ő végzett a házban és máshol. Ebből a szempontból nagyon szomorú történet volt, hiszen a felnőttek ebben a könyvben csak magukkal törődtek.
Nelli azonban szerencsére talpraesett kislány, és remekül helytállt a kalandokban, amik jöttek egymás után, amíg édesapját kutatta a messzeségben.
Jó könyv volt, színvonalas és élvezetes, folyamatosan lekötötte az érdeklődésemet. Az illusztrációk pedig kifejezetten tetszettek, nagyon jó volt az egész. Igazi ifjúsági regény, amit felnőttek is élvezettel olvashatnak.

csgabi MP

De nem falta fel semmi, és mikor egyszer csak kilépett elé valami az ösvényre, az se egy oroszán vagy egy ló nagyság tigris volt, hanem egy közönséges házimacska. Fekete volt, a nyakán egy kis fehér sávval, és a szeme csak úgy aranylott, ahogy ránézett.

Kapcsolódó szócikkek: macska