77 ​logi-sztori 6 csillagozás

Róka Sándor: 77 logi-sztori

A logi-sztorik olyan rejtvények, amelyek általában egy érdekes, a mindennapi élethez kötődő történet keretében mesélhetők el. Noha nem matematikai köntösben tálaljuk őket, a problémamegoldó képesség fejlesztésére jól használhatók.A matematikai folklórban ilyen történetek rendszeresen felbukkannak, származásukat nehéz felderíteni, egy-egy feladvány több könyvben is megtalálható. Ezen gyöngyszemek közül ez a gyűjtemény 77 rejtvényt tartalmaz. Többféle típusú feladványt gyűjtöttem össze, a könnyebbtől a nehezebbig. Vannak közöttük különféle logikai fejtörők, néhány bűnügyi rejtvény, és vannak nehéz rejtélyek is, amelyek kibogozása komoly fejtörést igényel.

Tóth, Debrecen, 2001

Viktorius>!
Róka Sándor: 77 logi-sztori

Valamelyik nap került elő a könyv az egyik „lomos” helyiség kiürítése során. Gyorsan végig is szaladtam rajta ismételten. Pont azt nyújtja, amit az előszó ígér, és azt pedig jól csinálja. Vannak benne gyengébb vagy inkább abszurdabbnak mondható feladványok, de attól még szórakoztató darab felnőttnek és gyereknek is.

Renata_Berta>!
Róka Sándor: 77 logi-sztori

Nagyon klassz fejtörők vannak benne. Gyerekként rengeteget agyaltunk rajta, felnőttként is élvezhetőek :) Egy családi kirándulást nagyon fel tud dobni :) Megmozgatja az egész családot a tanácskozás a megoldáson :)