Avalon ​ágyúi (Amber krónikái 2.) 16 csillagozás

Roger Zelazny: Avalon ágyúi

Harc folyik a királyi házon belül a valódi világ feletti uralomért, s ennek hatása Árnyékbirodalomszerte érezhető. Avalonban Amber trónjának jog szerinti örököse a következő összecsapásra készül trónbitorló bátyja ellen. Miközben a herceget egy gyönyörű és titokzatos nő csábereje ejti rabul, a Káosz démoni hordái már gyülekeznek, hogy elpusztítsák a tökéletes királyságot… s mindazokat, akik kormányozzák.

Eredeti megjelenés éve: 1972

Szukits, Szeged, 1999
262 oldal · ISBN: 9639151645 · Fordította: Szántai Zsolt

Corwin · Ganelon

Noro P>!
Roger Zelazny: Avalon ágyúi

Corwin herceg ellentmondásos ember: félisteni hatalma dacára képes együttérezni a halandókkal, de saját családján belül könyörtelenül megtorolja az ellene elkövetett bűnöket. Kicsit régimódi, de nagyon eredeti történet ez is. A Szukits dolgozói jobban értettek a lektoráláshoz-szovegformázáshoz, mint a szépemlékű Valhalla Páholynál, de gagyiborító fronton tőlük is rendesen a falra mászok. Ennyit a magyar kiadásról.

Leonidas>!
Roger Zelazny: Avalon ágyúi

Valamivel jobb, mint az 1. rész. Persze lehet csak az 1. rész kritikán aluli fordítása miatt érzem jobbnak.
Zelazny rendkívül ötletes, színes világot alkotott. Mégis van némi hiányérzetem, mert úgy érzem, az író nem tudta maradéktalanul kihasználni a világ nyújtotta lehetőségeket. Ettől függetlenül egész jó regény, csak hát többet is ki lehetett volna hozni belőle.
Corwin herceg ismét bekapcsolódik Amber trónjáért folyó küzdelembe. Terveit elszántan próbálja végrehajtani. Rengeteget utazik az Árnyék világokban, közben sok csata, varázslat és intrika kíséri útját. A végkifejlet nagyon izgalmas, utána legszívesebben elővennéd a folytatást, csak sajnos az a regény nem jelent meg magyarul. Bizony jobb sorsot érdemelne a sorozat.
Érdekes élményt nyújtó fantasy. Érdemes elolvasni.

Roger Zelazny: Avalon ágyúi

Ez a rész nekem sokkal jobban tetszett, mint az előző. Igaz kellett egy kis idő, amíg rendeződtek a fejemben, hogy ki kicsoda (sajnos túl régen olvastam az előző részt), de gyorsan fellapoztam az előző részt és minden a helyére került.
Sok kérdést megválaszol ez a rész, de még többet hagy megválaszolatlanul, pl Oberon holléte még mindig kérdéses (végig azt hittem, hogy a végén megjelenik és megmenti a királyságát, de talán a következő részben) vagy miért Corwin a törvényes uralkodó (hiszen Eric fattyúnak hívta, szóval nem tudom, hogy mi lehet az igazság).
Egy kicsit csalódás volt az amberi csata, tudom, hogy valószínűleg a következő részben lesz egy mindent eldöntő csata, de a koronáért vagy éppen az árnyakkal vívott csatát másképp képzeltem el.
Végső soron csak ajánlani tudom a könyvet, de ellene szól, hogy magyarul nem fog megjelenni több része (leglábbis én nem láttam híreket az ellenkezőjéről). Szóval angolul tudók előnyben.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Amber krónikái 2

Ez a rész is nagyon érdekes és izgalmas volt. Nagyon tetszett.
Igaz, hogy nem igen jöttem rá, hogy miért is Corwin az, aki jogosult a trónra, mert nem ő az első szülött herceg, többen is idősebbek nála. Ráadásul nem is biztos, hogy üres az a trón, hogy az apjuk Oberon él-e vagy halott, kérdés, hogy hová tűnt, és hogy saját jószántából tűnt és elment „szabadságra” vagy kényszerített valaki. Elég zavaros itt-ott a történet, viszont ragyogóak a fantázia által elénk vetített világok, nagyon élveztem a tájleírások minden szavát, szinte ott voltam én is.
Eléggé érdekes és meghökkentő fordulattal ért véget és ki tudja valaha is olvashatom-e a folytatást, mivel a kiadó félbehagyta a további részek kiadását.

Müge>!
Roger Zelazny: Avalon ágyúi

Eredetileg angolul olvastam a könyvet, és az nagyon tetszett. Ebben zavaróan sok volt a fordítási hiba, nemcsak a klasszikus „ez a szó nem is azt jelenti” értelemben. Voltak benne ilyenek is persze, gondoljunk csak a címére. De valahogy az egész könyv sokkal – hogy képletesen fejezzem ki magam – homályosabb lett, mintha karcos lencsével készült kép lenne. Ez nekem sokat levont az értékéből annak ellenére, hogy az eredeti sorozatot mind a 10 kötetével imádtam.
Emellett aki nekivág az olvasásnak, mert mondjuk az első rész tetszett neki, az készüljön fel rá, hogy míg az Amber hercegei önmagában megálló, lezárt történet volt, ez már úgy íródott, hogy lesz folytatás, ami aztán végül nem jelent meg magyarul.

Wish>!
Roger Zelazny: Avalon ágyúi

Az Amber hercegei folytatása, ez csak a második történet a tíz könyvből. Sajnos a többit nem adtak ki magyarul, de ajánlom mindenkinek elolvasni őket, akinek tetszett az Amber hercegei és ez a könyv.
Ebben Corvin Amber ellen készül, hogy visszaszerezze hatalmát és közben találkozik a Káosz képviselőivel is. Meg sok mindenki mással. Jó könyv!

Gajárszki_Áron>!
Roger Zelazny: Avalon ágyúi

Emlékeim szerint közel annyira jó mint az első rész, csak sajnos nagyon sok idő telt el a két megjelenés között.

Anikó_Kádár P>!

A folyamatos haladás a legtöbb esetben sokkal fontosabb a sebességnél. Az a lényeg, hogy létrejöjjön az állandó előrejutás ingere, és az ember beleakaszthassa mentális horgait. Utána már pusztán megítélés kérdése, hogy a haladás lassú vagy gyors – az a fontos, hogy megtörténik.

Finack>!

Könyveket senki sem lop, csak a barátaid.

Anikó_Kádár P>!

Megemeltem a kardot; valahányszor egy kicsit megmozdítottam, a fény mindig másképpen esett rá. Az egyik pillanatban mintha narancsvörös, nem emberi lénytől származó vér borította volna be a pengéjét, a következő másodpercben pedig hideg és fehér volt, akár a hó vagy az asszonyok melle. Valahányszor megremegtem, Grayswandir egy parányit megmoccant.

Kapcsolódó szócikkek: Grayswandir (kard)
Tarabas>!

Az egyetlen sárkány amellyel találkoztunk szelíd volt, gyorsan elbicegett és elbújt, százszorszépeket szagolgatott, miközben zihálva-hörögve megpróbált levegőhőz jutni.

Tarabas>!

– Merre jártál?
– Lent a tenger partján. Homokoztam.
– Érdekes lehetett
– Az volt

173

Anikó_Kádár P>!

El kellett fogadnom a tényeket, legalább magamnak be kellett vallanom az igazságot: féltem apámtól, és nem ok nélkül. Csak a bolond nem tart egy olyan erőtől, aminek nem ismeri a természetét.

Kapcsolódó szócikkek: Corwin
Anikó_Kádár P>!

Beszéde felgyorsult, a hangja magabiztosabbá vált, a szavai mintha a múlt visszhangjai lettek volna.
– Igen, emlékszem Avalonra – mondta. – Az ezüst, az árnyék, a hűs vizek városára, ahol a csillagok örömtüzekként ragyogtak éjszakánként, ahol minden nap olyan üde volt, mint tavasszal. Fiatalság, szerelem, szépség… Ezeket Avalonban ismertem meg. Büszke paripák, fényes fémek, puha ajkak, barna sör. Becsület…

Kapcsolódó szócikkek: Ganelon