Fényképezés ​Prakticával 0 csillagozás

Roger Rössing: Fényképezés Prakticával

Immár ​12. kiadásában jelent meg e mű a VEB Fotokinoverlag (Leipzig) gondozásában. A több mint százezer megjelentetett példány bizonyítja a könyv sikerét, de azt is, mennyire népszerű e géptípus a fotóamatőrök és a hivatásos fotósok körében. Az új kiadások során jelentősen átalakította, javította és bővítette művét a szerző, kiegészítve az újabb géptípusok, tartozékok, egyéb alkatrészek ismertetésével. Így jelentősen átdolgozott a 12. kiadás is, amelyben már a legújabb Praktica gépek ismertetését is megtaláljuk. Természetesen benne maradtak a műben a régi géptípusok fejezetei is, hiszen nagyon sokan használják még ezeket a gépeket.
A Praktica fényképezőgépek hazánkban is közkedveltek, számuk évről évre nő. A gyár újabb és újabb típusokat hoz forgalomba, régebbi típusait továbbfejleszti, módosított típusjelzéssel tovább gyártja. Meggyőződésünk, hogy a magyar olvasók, a régebbi Praktica géptípusok tulajdonosai, ill. mindazok, akik új Praktica gépeket vásároltak, vagy kívánnak… (tovább)

>!
Műszaki, Budapest, 1979
348 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631026787 · Fordította: Morvay György

Enciklopédia 1


Várólistára tette 2

Kívánságlistára tette 1


Népszerű idézetek

chhaya >!

A kismacskák – akárcsak a vitorláshajók, a pillangók és fiatal lányok – mindig hálás témák. Ezeket fényképezik legtöbben.

1. A technika - Praktica minden témához - Állatfotók

Kapcsolódó szócikkek: fényképezés
Cicu>!

Nagy hiba, ha esős időben a Prakticánkat otthon hagyjuk! Miért van a nagy fényerejű objektív és a nagy érzékenységű film?

1. A technika - Praktica minden témához - Felvételek napfény nélkül; rossz időben készült képek

1 hozzászólás
Cicu>!

A kioldógomb elhelyezése a Prakticánál igen ésszerű. A jobb kéz mutatóujjával érjük el – hiszen a legtöbb ember jobbkezes. Technikai megoldása olyan, hogy elrázásmentes, éles képet ad, két okból is. Az első ok: helyes kéztartás esetén a mutatóujj nyomásának a hüvelykujj ellenirányú nyomása felel meg, a másik ok: a kioldó ujj az optikai tengelyhez képest ferde irányú.

1. A technika - A Praktica-felvételek technikája - Készítsünk próbafelvételt!

Cicu>!

A Praktica választásával már el is köteleztük magunkat a képméret mellett: a 24×36 mm-es kisfilmes méretet választottuk. Bármiért is döntöttünk így: akár mert ajánlották, akár mert jó tapasztalataink voltak már egy egyszerűbb kisfilmes kamerával, vagy megejtett minket a "kisfilm varázsa”, mindenképpen jól választottunk. A kisfilmes fényképezés a fotózás fejlődésének csúcsa, több évtizedes kutató és konstrukciós tevékenység logikus végpontja.

1. A technika - A Praktica rendszer - A képméret: kisfilm

Cicu>!

Fényképezőgépünkhöz a kisfilmes fényképezés legjobb objektívjei közül választhatunk.

1. A technika - A Prakticák objektívjei

Cicu>!

Aki kisfilmmel foglalkozik, akár csak kazettázással, legyen mindig pedáns. Ahol por van a levegőben, ahol éppen tüzet gyújtottak a kályhában, ahol ágyneműt vagy ruhákat rakosgattak, vagy háziállatok vannak, nincs helye a kisfilm kazettázásának vagy a filmkidolgozásnak.

1. A technika - A filmnyersanyagok - A filmek kiszerelése

Cicu>!

Egy-egy Praktica kb. 5000 egyedi és szabványosított alkatrészből áll.

1. A technika - A Praktica rendszer - Közelebbi adatok a Prakticáról

chhaya >!

Sokan, ha csak egy fotóst sejtenek közelükben, riadttá válnak és elmenekülnek. Mások éppen szerepelni kívánnak, tükröt, fésűt vesznek elő és „felkészülnek” a fotózásra. Vannak megértő emberek is, akik rögtön tudják, hogy mit akarunk és ezt kedvesen meg is teszik. Ezek az emberek – sajnos nagyon kevesen vannak – gyakran „lelepleződnek”: ők is fotóamatőrök. Ismerik gyötrelmeinket.

2. Az alkotás - Bánásmód az emberekkel

Kapcsolódó szócikkek: fényképezés
Cicu>!

Utazásainkon és kirándulásainkon a Praktica mindig elkísér.

1. A technika - Praktica minden témához

Cicu>!

Távoli, széles, nyílt tájak nem valók kisfilmre, nem adnak kielégítő képet.

1. A technika - Praktica minden témához


Hasonló könyvek címkék alapján

Dulovits Jenő: Így fényképezek
Sárközi Zoltán: Az én fényképezőgépem
Gottfried Schröder: Műszaki fényképezés
Sevcsik Jenő: Fényképezés
Pétery Kristóf: Digitális fényképezőgépek
Bernolák Kálmán – Szabó Dezső – Szilas László: A mikroszkóp zsebkönyv
Sevcsik Jenő: Perspektíva és fényképezés
Szimán Oszkár – Radó Aurél: Fényszűrők
Buzás Ferenc: Reprodukciós fényképezés a nyomdaiparban
Dékány Sándor (szerk.): Műszaki fényképezés és filmezés