Seloniai ​veszedelem (Korélia-trilógia 2.) 17 csillagozás

Roger MacBride Allen: Seloniai veszedelem

Han Soló a fajgyűlölő Emberi Liga – azaz tulajdon elvetemült unokatestvére – foglya a Korell rendszerében. Luke Skywalker és Lando Calrissian már nem tud eljutni ugyanide: egy titokzatos energiamező állja útjukat. Az Új Köztársaság vezetői számára hamar világossá válik a helyzet: valakik arra törekszenek, hogy megszerezzék Koréliát, és nem riadnak vissza attól sem, hogy Leiát és gyermekeit túszként használják.
Luke Bakurára indul, hogy flottát szerezzen a szakadárok elleni fellépéséhez – a szövetséges flottának azonban – s ezt egyelőre csak Han Solo sejti – az univerzum legpusztítóbb fegyverével, a csillagközi végítélet új eszközével kell szembenéznie…

Eredeti mű: Roger MacBride Allen: Assault at Selonia

Neotek, Budapest, 1995
300 oldal · ISBN: 963900703X · Fordította: Hoppán Eszter

mackótestvér P
Roger MacBride Allen: Seloniai veszedelem

Mostan elbizonytalanodtam. Komolyan reméltem, hogy a kezdéssel azonos, vagy annál egy picit jobb második résszel találkozom, de sajnos ez nem így volt. Persze nem rossz ez, de kicsit üresnek éreztem a könyvet. Valahogy terjengős volt, levegős, miközben a történet hol megütötte a szintet, hol ellaposodott. Most már csak reménykedem, hogy a harmadik részben domborít az író :)

Roger MacBride Allen: Seloniai veszedelem

Lényegesen jellegtelenebb az előző részénél. Az első 150 oldalon alig bírtam átrágni magam annyira semmitmondó. Egyedül a Luke – Lando – C3Po szál volt valamennyire vicces és Hannak volt egy-két jó beszólása. A második felében már beindulnak az események, ez már pörgősebb, izgalmasabb. A legvége viszont szerintem össze lett csapva, de azért bizakodó vagyok, irány a harmadik rész.

Roger MacBride Allen: Seloniai veszedelem

Az első rész bevezető kötet volt, ez pedig átvezető. Érdekes és kevésbé érdekes történetszálakkal találkozhat az olvasó. Számomra hullámzó volt.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: http://youtu.be/0ohRbI4kBkM

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

Noro MP
Roger MacBride Allen: Seloniai veszedelem

Abszolút nem egy tipikus SW regény, de a lagymatag első kötet után mindenképp felüdülés.

Hippoforaccus

– Vajon számíthatok az együttműködésedre, amíg itt vagy? Ha eljön az ideje eleresztelek, és adok neked egy üzenetet, amit el kell vinned – hacsak eddig nem okozol nekünk annyi problémát, hogy kénytelenek legyünk megszabadulni tőled.
– Trackan, nem is tudom, hogyan mondjam, de én afféle hadifogoly vagyok, nemde? És mint ilyennek, az a dolgom, hogy gondot okozzak.

Kapcsolódó szócikkek: Han Solo
PAVideoStudio

– Azok, akik kirúgtak minket a Sacorriáról, sejthették, hogy merre tartunk, és ezerféle módon megbizonyosodhattak az igazukról. – Lando a másik helyiség felé bökött, ahol R2-D2 és C3-PO tartózkodott. – Ha például szóba elegyedtek az aranyhaverral, harminc másodpercen belül megtudhatták az egész élettörténetünket.
– Hallottam, és határozottan tagadom a vádat – szólalt meg Thripio hangja az interkom hangszórójából. – Mindig diszkrét vagyok, ha kívülállókkal van dolgom…
– Szállj ki a vonalból, és fogd be a szád, te locsogó ócskavas! – mordult fel Lando.

30. oldal, 2. fejezet – Seloniai veszedelem (Valhalla Páholy, 1995)

Hippoforaccus

(Han) – De miért kockáztatjátok az életeteket meg a hajót is, csak hogy eljussatok a Seloniára?
(Dracmus) – Talán mi nem tulajdonítunk olyan eltúlzott jelentősséget az életünknek, mint az emberek. Mi szívesebben feláldozzuk magunkat a jó ügyért.
– Beszélj csak a magad nevébn – morogta Salculd.

Kapcsolódó szócikkek: Han Solo
Hippoforaccus

Az X-TIE úgynevezett Randa volt, azaz egy x-szárnyú és egy korai TIE-modell roncsaiból összetákolt hibrid. Amennyire Kalenda meg tudta állapítani a keletkezett képződmény egyesítette magában a két típus legrosszabb tulajdonságait, s ráadásként néhány rendkívüli hibát produkált.

PAVideoStudio

– Itt hátul elűztem őket – mondta. – Artu, figyelj a hátunk mögé, és ordíts, ha látsz valamit!

42. oldal, 2. fejezet - Seloniai veszedelem (Valhalla Páholy, 1995)

PAVideoStudio

– Kérem, üljenek le. Showolter kapitány, gondoskodna a frissítőről?
– Köszönöm, én nem kérek semmit – mondta Lando.
– Én sem – szólt Luke. – Valahogy elvette az étvágyamat az ideút. Odakint nem volt valamije szag. Ha esetleg behoztuk volna a bűzt, elnézést kérek.

48. oldal, 2. fejezet - Seloniai veszedelem (Valhalla Páholy, 1995)

PAVideoStudio

– Remélem, tanultál az esetből – mondta Luke. – Artu tudja, mit csinál.
– Á, tudom én azt – felelte Lando. – Itt csak egy kétbalkezes robot van: az, amelyik ott ül mögötted.
– De Calrissian kapitány!
– Csend, Thripio, vagy kihajítalak.

59. oldal, 3. fejezet - Seloniai veszedelem (Valhalla Páholy, 1995)

PAVideoStudio

– Rég volt már – szólt Lando szelíden. Már nem igyekezett úgy tenni, mintha minden rendben volna. – Az élet megy tovább.
– Így igaz, Luke gazda – szólt közbe Thripio a hátsó ülésről, amit úgy barkácsoltak össze neki a Jedi széke mögé. – Kétlem, hogy a korábbi rövid ismeretségnek bármi hatása lenne a küszöbön álló találkozásra.
– Hát ez remek – dünnyögte Lando. – A baklövések egyetemes mesterét hallhattuk.
[…]
– Luke, nem gond, ha égetek bele pár lyukat? – kérdezte Lando.

61-62. oldal, 3. fejezet - Seloniai veszedelem (Valhalla Páholy, 1995)

PAVideoStudio

– Egek! – hüledezett Marcha néni. Akarata ellenére lenyűgözte a névsor. Mint egy nagy család feje, mindig is tudta: vannak esetek, amikor a hosszú családfa csak azt jelenti, hogy egy csapatnyi idióta túl régóta szaporodik.

190. oldal, 10. fejezet - Seloniai veszedelem (Valhalla Páholy, 1995)

Hippoforaccus

Leia becsukta a szemét, kézbe vette a kardot, és felkattintotta. A fegyver az ismerős, halk búgással kelt életre. Leia még a szemhélyán keresztül is érzékelte a fényét. Egy idő után óvatosan kinyitotta a szemét, és vigyázott, hogy ne nézzen egyenesen a pengére. A kardot függőlegesen tartva nézerr körül a csarnokban a rubinvörös fénynél.
– Először látok olyat, hogy fénykardot zseblámpának használnak – jegyezte meg Mara.

Kapcsolódó szócikkek: Leia Organa · Mara Jade

Korélia-trilógia sorozat · Összehasonlítás