Leszámolás ​a középpontban (Korélia-trilógia 3.) 17 csillagozás

Roger MacBride Allen: Leszámolás a középpontban

A galaxis többi részétől elszigetelt Korell-rendszer tömegközéppontjának űrállomásán sötét erők gyülekeznek. Céljuk – Korélia értelmes fajainak egymás ellen fordítása – megvalósulni látszik, s ez az Új Köztársaság létét fenyegeti. Luke Skywalker bakurai flotta élén tér vissza, hogy kimentse az Emberi Liga karmaiból Leiát és Han Solót. Lando Calrissian szívügye hamarosan politikai üggyé válik – s ott van még a titokzatos csillagromboló gépezet problémája is…

Eredeti mű: Roger MacBride Allen: Showdown at Centerpoint

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Valhalla Sciene Fiction

Neotek, Budapest, 1995
298 oldal · ISBN: 9639007072 · Fordította: Hoppán Eszter

Han Solo · Chewbacca · Lando Calrissian

Ebe_Endocott
Roger MacBride Allen: Leszámolás a középpontban

Hát egy aranyos kis könyv volt, nem volt túlbonyolítva, de unalmas sem, a több szálon futó cselekmény dobott rajta. A nagy leleplezés a titkos mozgató erőről hamatgyenge, a katarktikus űrcsata is kissé halovány. Igazán az izgalom hiányzott a dologból (igaz én már olvastam könyveket kronológiailag mögüle, lehet ez is belejátszik.)
Az midnenesetre nagy pozitívum, h a befejezésben rengeteg dolog nyitva lett hagyva, és hogy ezt mások későbbi művekben igyekeztek betömködni, felhasználni, sokak fantáziáját beindította a sorozat. Mindenesettre félbehagyott érzése nincsen, hozta a kötelezőt, kellemes olvasnivaló volt.

Noro MP
Roger MacBride Allen: Leszámolás a középpontban

A maga idejében nagyon sajátságos trilógia volt ez. Sem birodalmi rosszfiúk, sem sötét jedik, csak egy rejtélyes és rejtőzködő ellenfél, amely a háttérből keveri a bajt és az utolsó rész végéig nem is fedi fel magát. A meglehetősen lassú és unalmas első kötet után szerencsére jól összegabalyodtak az események, és a trilógia közepétől már izgalomban sincs hiány. A Solo gyerekeknek pedig talán itt volt először központi szerepük a SW univerzumban.

Roger MacBride Allen: Leszámolás a középpontban

Az első harmada után kezdtem kétségbe esni, hogy olyan lesz mint a második rész, de hála az Erőnek a vége kifejezetten jóra sikeredett. Pörgős, izgalmas, sőt sok helyen vicces történet. A főgonoszok nem valami nagy durranások, de nem is rajtuk van a hangsúly.
A Trilógia nem éppen a legjobb SW történet, de akad sokkal rosszabb is.

PAVideoStudio
Roger MacBride Allen: Leszámolás a középpontban

Az első rész bevezető kötet volt, a második átvezető, ebben pedig hőseink versenyt futnak az idővel. Érdekes és kevésbé érdekes történetszálakkal találkozhat az olvasó. Számomra a trilógia közepes volt, egynek elmegy.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/WsDd-nRWyv0

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

mackótestvér P
Roger MacBride Allen: Leszámolás a középpontban

És a végén jött meg a pörgés. Kimondottan szórakoztatóra sikeredett a trilógia befejező része, amire nem mondanám, azt, hogy mély nyomokat fog bennem hagyni. Legalább is frissen ezt gondolom. Mindemellett nem volt rossz, a végén igencsak beindult a történet, csak valahogy néha olyan érzésem volt, mintha nem akarna összeállni a „tészta”. A kohézió hiánya már a korábbi részekben is fellelhető volt, de reménykedtem, hogy a végére megjön. Nem jött és ettől valahogy kicsit hiányérzetem volt.

Hippoforaccus P

– Kezdem unni a várakozást, Dracmus – mondta Han.
– Türelem, tiszteletreméltó Solo! A várakozás még nem un téged.
– Ez jó – felelte Han. – Adtál te már egyenes választ életedben?
– Egész pontosan mit értessz egyenes válasz alatt?

Kapcsolódó szócikkek: Han Solo
Hippoforaccus P

Ossilege szárnysegédje úgy sietett fel a hídra, hogy majdnem megbotlott a saját lábában.
– Uram, valami történt!
Osilege megfordult, felvonta a szemöldökét, és végigmérte a fiatalembert.
– Köszönöm a részletes és lényegretörő jelentést – mondta finom éllel.

Hippoforaccus P

Szinte sosem tanácsos túl erős fegyvert és meghajtást rakni egy olyan konstrukcióra, amit nem arra terveztek. Az ilyesfajta felbütykölt kompromisszumokat általában az optimizmus és némi drót tartja össze.

Hippoforaccus P

– Értem – ismételte Gaeriel. – Gondolom, a hadietikett is a távolmaradásom mellett szól, igaz?
Okos nő, ezt meg kell hagyni.
– Nos hát… igen, asszonyom.
– Ebben az esetben pokolba a hadietikettel! Igenis odamegyek…

Hippoforaccus P

Jenica Sonsennek csak Csubakka és egy Dracmus nevű, ideges seloniai között sikerült helyet találnia. Nem tűnt túl boldognak. Az arckifejezéséből ítélve azt várta, hogy a vuki és a seloniai mindjárt a vörös és fehér húsok különbségeiről kezd majd vitatkozni a feje fölött.

Kapcsolódó szócikkek: Chewbacca
Hippoforaccus P

Lando elengedte Jenicát, és térdre rogyott. Szinte nem is érezte a padló forróságát, ahogy égő tüdővel, szomjasan, köhögve kapkodta az édes levegőt. Letépte az inget a szájáról, és kiköpte a szájában felgyülemlett nyákot.

Kapcsolódó szócikkek: Lando Calrissian