Infernó (Kalibán 2.) (Alapítvány-Birodalom-Robot univerzum) 24 csillagozás

Roger MacBride Allen: Infernó

Isaac Asimov halála előtt egy fiatal író arra vállalkozott, hogy a robotika Három Törvényét újraértékeli, és alternatívát kínál az általuk teremtett problémák megoldására. E vállalkozás keretében született meg a Kalibán című regény, mely magyarul 1993-ban már napvilágot látott és kiadónk gondozásában a jövő évben újra megjelenik.
Az Infernó az előbbi kötet közvetlen folytatása, mely az Új Törvények alkalmazhatóságával foglalkozik. Vajon hajlandó-e az emberrel akár a saját épsége árán is együttműködni egy olyan robot, melynek az új robottörvények értelmében ez nem kötelessége? És vajon milyen megoldást talál a dilemmára Kalibán, az a robot, akit sem az eredeti Három Törvény, sem az Új Törvények nem kötnek? Az asimovi világba friss szemléletet hozó regény drámai megoldást vetít elő, mely a Kalibán-trilógia hamarosan megjelenő harmadik kötetében, az Utópiában fog kibontakozni.

Szukits, Szeged, 2003
286 oldal · keménytáblás · ISBN: 9634970095 · Fordította: Füssi Nagy Géza

wormed>!
Roger MacBride Allen: Infernó

Nekem ez jobban tetszett mint az előző rész. A végkifejlet Sem Volt annyira kiszámítható, mint az első rész esetében. Remekül hozta azt a szintet melyet elvártam tőle. Jöhet a harmadik rész.

Roger MacBride Allen: Infernó

Prospero és az újtörvényesek nem tudták magukat belopni a szívembe. De Alvar Kresh, Fredda és Kalibán karaktere miatt nagyon élveztem a történetet.

ppayter>!
Roger MacBride Allen: Infernó

A pokolra utaló bolygó tényleg nem egy barátságos hely, viszont egészen jó történetet lehet összehozni rajta.

Sansa I>!

A világmindenség nem igazságos és nem is logikus. Semmi sem indokolja, hogy magasabb rendű lények magasabb szintű elbánásban részesüljenek. A világegyetem története egyes személyek, társadalmak, fajok, egész bolygók és csillagrendszerek szeszélyeinek szakadatlan története, ahol nagyon sokan részesülnek sokkal rosszabb vagy jobb sorsban, mint amilyet egy igazságos és logikus világmindenségben megérdemelnének

Sansa I>!

Léteznek olyan pillanatok, amikor bölcsebb lehet, ha az ellenségünknek hiszünk, és nem a barátunknak.

Kalibán sorozat · Összehasonlítás