A ​koréliai rajtaütés (Korélia-trilógia 1.) 19 csillagozás

Roger MacBride Allen: A koréliai rajtaütés

Han Solót, a Birodalom elleni felkelés hősét, az Új Köztársaság tábornokát küldetés szólítja honi rendszerébe, a hajóiról és csempészeiről hírhedt Koréliába. A galaxisban végbement változások ezt a vidéket sem hagyták érintetlenül, a nyugalom azonban csak látszólagos – mert valakik – az Új Köztársaság ellenségei – arra készülnek, hogy felszítsák Koréliában a fajok közötti gyűlölködés lángját.

Eredeti mű: Roger MacBride Allen: Ambush at Corellia

Valhalla Páholy, Budapest, 1995
300 oldal · ISBN: 9638353783 · Fordította: Hoppán Eszter

Han Solo · C-3PO

Ebe_Endocott
Roger MacBride Allen: A koréliai rajtaütés

Mondhatni élvezetes olvasmány volt, habár azt el kell ismerni, hogy történet és cselekmény szempontjából igencsak elmaradt a megszokott mennyiségtől, de ezt nagyjából kárpótolta az a mini-univerzum és leírása, amit felépített a Korélia rendszerben. Nagyon bevezető jellege van, semmiféle megoldás nem jön létre, ehhez a következő köteteket is el kell olvasni.
Sajnos később játszódó könyvekkel a legtöbb érdekes kérdést már leszpojlereztem magamnak, úgy mint a Rejtett Vezető kilétét, vagy Lando és Luke vállalkozásának végeredményét, de ezek ellenére is szórakoztató volt a könyv.
Ennek ellenére a fordítással és a nyelvezettel is meg voltam elégedve (főleg a Kristálycsillaghoz képest), habár a töméntelen mennyiségű elgépelés jelentősen rontott az összhangon.

mackótestvér P
Roger MacBride Allen: A koréliai rajtaütés

Az első pár fejezetet eltekintve igencsak izgalmasra sikeredett. Már kimondottan várom, hogy a gyerekek mire lesznek képesek, főleg Anakin, aki minden tekintetben a nagyapjára hasonlít :) A történet amúgy szerintem jóféle folytatást ígér, és persze az mai fiatalok számára kissé mosolygós romantikus szál is elkezdődik a kötet végén. Szóval kalandra fel, mert a második kötet elnézve az elsőt, parázs csatákra ad majd lehetőséget…

PAVideoStudio
Roger MacBride Allen: A koréliai rajtaütés

Ordít róla, hogy bevezető kötet, Lando történetszála elég fura, de ami Hanékkal történik az érdekes.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: http://youtu.be/tlhPI9TJ50w

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

Tilodeus
Roger MacBride Allen: A koréliai rajtaütés

Meh…egynek elment. Nagyon szeretem a STAR WARS-t de ezt picit gyengének éreztem. Irtó lassan indult be, szinte úgy voltam, hogy ha ezzel végeztem a másik két részét nem olvasom el. Viszont a végére kezdett érdekessé válni, a cliffhanger miatt muszáj leszek elolvasni a folytatást. Amúgy néha egész jóra sikerültek a karakterek, van egy-két kiemelkedő pillanat, ahol mintha a filmből léptek volna ki régi kedvenceink, de azokat leszámítva elég lapos volt nekem. Arról nem is beszélve, hogy az általam olvasott kiadás valami förtelem, irtózatos elfordítások és az én helyesírásomat megszégyenítő undormányok. pl.: „han”, „felszete” és társai… elképesztően hangulatgyilkosok…

Toto12

Nagyon gyenge regény!
Szeretem Star Wars univerzumot de ezt a regény gyenge színvonalú ide!
Sajna van még egy pár ilyen.

Noro MP
Roger MacBride Allen: A koréliai rajtaütés

Gyengécske indítása egy szokatlan, de érdekes trilógiának. Kár, hogy meg kellett várni a második részt, hogy végre történjen is valami.

Roger MacBride Allen: A koréliai rajtaütés

Felvezető résznek tökéletes (bár a helyesírási hibák nélkül azért jobb lenne). Az eleje egy kicsit száraz, de a Lando-Luke szál igencsak megmosolyogtatott. Maguk a karakterek jól kidolgozottak a fő történetszál érdekesnek ígérkezik, a vége pedig egészen izgalmas. Kíváncsian várom a következő részt.

Hippoforaccus

A szabályok nem szabtak határt Han Solo gyermekeinek, inkább kihívást jelentettek. Han elmosolyodott és eszébe jutott saját gyerekkora. Örömmel látta viszont saját gyermek-önmagát a kicsikben.

Kapcsolódó szócikkek: Han Solo
Hippoforaccus

Ó egek! – Kiáltotta Thripio miközben kitértek egy autó elől. -Kérem sofőr úr vigyázzon!
– Nem lehet egyszerre vigyázni is, meg gyorsan is menni. morogta a vezető és a gázba taposott.

Kapcsolódó szócikkek: C-3PO

Korélia-trilógia sorozat · Összehasonlítás