Ghostman ​– A nyomtakarító (Jack White 2.) 23 csillagozás

Roger Hobbs: Ghostman – A nyomtakarító

Hajnalban a Dél-Kínai-tengeren három kalóz megtámad egy csempészhajót. A célpont egy csomag milliókat érő zafír. Akció közben egyikük olyan kincsre bukkan a fedélzeten, ami nem szerepelt az eredeti terveik között. Perceken belül ketten meghalnak a csapatból, az utolsó pedig magával viszi a zafírokat a titokzatos zsákmánnyal együtt. A kincsre azonban egy hidegvérű gyilkos is vadászik. Az események váratlan fordulatot vesznek, és végül a rablás kitervelője, Angela is lépéskényszerbe kerül. Egykori tanítványát hívja segítségül, akivel egy balul elsült akció miatt már hat éve nem találkoztak.

A férfit néha Jacknek, de legtöbbször csak szellemnek hívják. Nincs valódi neve, címe, ujjlenyomata, de kellő motivációval bármilyen problémát megold. Jack azonnal átutazza a fél világot, hogy a neonfényes Makaóban újra egymásra találjanak, és szembe szálljanak egy bérgyilkossal, egy triádvezérrel és egy veszélyes bűnszövetkezettel.

Eredeti megjelenés éve: 2014

Libri, Budapest, 2018
412 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633102978 · Fordította: Nagy Gergely
Libri, Budapest, 2018
412 oldal · ISBN: 9789634334439 · Fordította: Nagy Gergely

cintiatekla P>!
Roger Hobbs: Ghostman – A nyomtakarító

Sok krimi, horror és thriller után a Ghostman számomra azért is adott pluszt, mert ahhoz, hogy a problémát rendbe tegyék, gyakorlatilag minden ügylet illegálisan zajlik, és el tudom képzelni, hogy ezek megtörténhetnek a valóságban is, nem csak a könyv lapjain – lásd például, ha Hon Kongban szükséged van fegyverre, drogra, vagy bármi hasonlóra, akkor elég csak a megfelelő taxist leinteni, sok-sok pénzt az orra alá tolni, majd még több pénzzel az üzletet is nyélbe ütheted egy órán belül. Megsebesülsz, de nem mehetsz kórházba? Remek, erre is van lehetőséged, szintén megfelelő mennyiségű pénzzel házhoz jön a zugorvos (más néven hentes), aki összefoltoz, és gyógyszerekkel is ellát; a történések közben pedig a szereplőink nem a hivatalos szervektől féltek, hanem az alvilági ellenfelek előtti lebukástól.

Bővebben: http://www.teklakonyvei.hu/2018/09/roger-hobbs-ghostman…

colman>!
Roger Hobbs: Ghostman – A nyomtakarító

Hozta az elvárt szintet. Számomra legalábbis. Talán még egy picit mozgalmasabb is volt az előzménytől, pedig az se volt piskóta. Kár, hogy nem lesz több.

AnZsu_01 P>!
Roger Hobbs: Ghostman – A nyomtakarító

Nagyon, nagyon sajnálom, hogy nem lesz folytatása ennek a sorozatnak. Nagyon szerettem. Elképesztően pörgős, mozgalmas, néha véres történet. Nincs tele felesleges színekkel. Nem kever bele a szerző romantikát, nem teszi nagyon szélsőségessé a fordulatokat. A vége emiatt kiszámítható, de ez csöppet sem zavart. Abszolút életszagú…teljesen el tudom képzelni, hogy a valóságban is vannak Jackhez hasonló emberek, akik bármit megoldanak, eltakarítanak. Pénzzel és profizmussal. Már-már ijesztő, hogy mennyire valóságosan mutatja be ezt a világot a szerző. És teszi mindezt úgy a két köteten keresztül, hogy egy percig sem éreztem azt, hogy pozitív színben akarná feltüntetni ezt a világot, vagy szimpátiát akarna ébreszteni bennem egy olyan szereplő iránt, akiknek végig, szinte minden tette illegális. Pusztán bepillantást ad egy olyan világba, ahol az ember figyelme egyetlen percre sem lankadhat.

Temefe>!
Roger Hobbs: Ghostman – A nyomtakarító

Ahogy tökéletesedik a főhős, úgy romlik nálam a jegye. Elég béna, hogy én a szürke kisember véleményezem ezt az amúgy jó írót, de ezt dobta a kocka. Négyes és nincs helye fellebbezésnek!

colman>!

Amint megláttam, rögtön éreztem, hogy Angéla az esőből is kidumálja magát szárazon. Középhosszú, vékony szálú szőke haja volt, inkább barnás mint szőke, és olyan arckifejezése, ami ravasz mosolynak tűnt, ha egy bizonyos szögből nézte az ember. A szemét feketével kihúzta, de rúzst nem viselt, és bár legalább 10 évvel idősebb lehetett nálam, volt valami fiatalos abban, ahogy ott állt. Elpöccintette a cigarettát, aztán odafordította a fejét és csak nézett rám, mintha én lennék az új kanapé a szobájában.

Niki_Rey>!

Az utolsó melója előtti hajnalin, napkelte előtt néhány órával, Sabo Park leheveredett a puskája mellé a halászhahó orrába.