Ghostman ​– A megoldóember (Jack White 1.) 49 csillagozás

Roger Hobbs: Ghostman – A megoldóember

Nincs bankszámlája, nem használ útlevelet, nincs nyoma egyik nyilvántartásban sem. Nem létezik. A szakmában csak úgy ismerik: a Szellem. Álneve: Jack Delton.
Jack régóta bujkáló bűnöző, aki pár évvel korábban bejutott Kuala Lumpur legszigorúbban őrzött bankjába, majd egy rossz döntés következtében a zsákmányt és társait is elvesztette. A banki meló megrendelője azóta is a nyomában van, és amikor rátalál, Jacknek nincs más választása: el kell vállalnia egy újabb veszélyes küldetést. 48 órát kap, hogy a félresikerült kaszinórablásból származó egymillió dollár és a súlyos sebesülésekkel menekülő elkövető nyomára bukkanjon.
De nem Jack az egyetlen, aki a pénzt akarja: egy gyönyörű FBI-ügynöknő és egy kegyetlen módszereiről ismert bandavezér érdeklődését is felkelti az ügy, Jack pedig olyan erőkkel találja szemben magát, amelyek elől nem menekülhet…

Libri, Budapest, 2015
416 oldal · ISBN: 9789633106198 · Fordította: Nagy Gergely
Libri, Budapest, 2015
416 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633103531 · Fordította: Nagy Gergely

Joxer>!
Roger Hobbs: Ghostman – A megoldóember

Regény egy átváltozóművész rablóról, aki nem kispályázik, csak nagy zsákmánnyal kecsegtető rizikós „munkákat” vállal. Ezuttal eltakarító megbízást kap, amit nem szívesen vállal. Két egymás ellen harcoló bandafőnök közt „őrlödik”. Annyira jól játssza meg magát, hogy az olvasó nem tudhatja, hogy végülis melyiküknél akar bevágódni, pedig csak a saját érdekeit nézi és próbál életben maradni.
A történet izgalmas és olvasmányos, felváltva két történetszálon fut. Bár főhősünk igazi rosszfiú, mégis vannak becsülendő emberi tulajdonságai, így az olvasó végig drukkol neki, hogy minél jobban jöjjön ki ebből a zűrös megbízásból.
Annyira tetszett a történet, hogy hamarosan sort kerítek a Szellem második ügyére is.

Roger Hobbs: Ghostman – A megoldóember

Amíg olvastam folyton az jutott eszembe, hogy miért nem népszerű ez a könyv? Miért nincs benne a top legjobb krimibe, amikor izgalmas, érdekes, nincs tele sablonnal, agyafúrt és letehetetlen! Nagyon jól szórakoztam, minden eseményt láttam magam előtt lepörögni. Ha lesz belőle film, nagyon remélem, hogy legalább lesz ennyire jó, mint a könyv!

Roger Hobbs: Ghostman – A megoldóember

Az utolsó oldalig izgalmas, és csavaros krimi a Ghostman – A megoldóember. Számomra olyan volt mint egy hosszú nyúlt film, amibe jó belezuhanni és csak sodródni a nyomozásban, amit a Szellem csinált, hogy elsimítsa az ügyet, amire felbérelték. Az apró dolgok a városról, a külső átváltozásokról, a maffia hierarchiája, maga a nyomozás a pénz után mind izgalmassá tették a regényt. Egy pillanatig nem volt üresjárat a 416 oldalon keresztül és ez tetszett. Megismertem a kaszinók világát, bepillantást nyerhettem a piszkos pénz útjába, és a maffia ügyes-bajos dolgai között is egy idő után már különbséget tudtam tenni. Igaz néha nem mindig volt tiszta, hogy ki kivel van egy csapatban és a végén, hogy kerül majd minden helyére, de ez legyen a legnagyobb baj.

Egy valamit sajnáltam, a könyv fülszövegében emlegetett FBI ügynöknő keveset szerepelt és azt hittem majd több kapcsolata és szerepe lesz a Szellemmel, de nem. Pedig már vizionáltam mindenfélét kettejük között, de nem váltak be ezek a megérzéseim.

Nekem Roger Hobbs egy olyan könyvet rakott össze, ami végig fenntartotta a figyelmemet, és simán elképzeltem az Atlantic City-n autóval átsuhanó öltönyös Jack Deltont, aki 0-24 játssza a szerepét, hogy senkinek se tűnjön fel, hogy ő pontosan kicsoda. Hogy ne hagyjon nyomot, hogy ne emlékezzen rá senki. Nekem mégis emlékezetes maradt, és ez nagy pozitívum.

Bővebben a blogon: http://zakkantolvas.blogspot.hu/2015/04/roger-hobbs-gho…

cintiatekla P>!
Roger Hobbs: Ghostman – A megoldóember

Összességében tehát egy ütős könyv volt, végig izgalmas, letehetetlen, egyszóval imádtam. Jó hír, hogy egy sorozat első része, tehát nem kell sokáig nélkülöznünk Hobbs tehetségét – ráadásul ahogy a fülszövegben is olvasható, a könyvből mozifilm is készül majd. Nagyon várom a folytatást és a megfilmesítést is, mert tényleg egy olyan történet, ami nagyon elnyerte a tetszésem. Másként volt tökéletes, mint amiket eddig olvastam.

Bővebben: http://teklakonyvei.blogspot.hu/2015/04/roger-hobbs-gho…

mamono P>!
Roger Hobbs: Ghostman – A megoldóember

Pontosan azt kaptam, amit vártam a könyvtől, vagy még az is lehet, hogy többet. Mert ugye egy jó alapsztori meg egy kezdő író… Nem biztos, hogy jó párosítás. De ebben az esetben az volt.
Egyrészt a történetet szépen kidolgozta a szerző. Meglepő fordulatok, izgalmas felütés, zseniális párbeszédek. Az egész könyvet tátott szájjal olvastam, hogy most mégis mi jöhet. Nem is nagyon akartam, hogy vége legyen, néha csak azért hagytam abba, hogy még maradjon belőle.
Másrészt a szereplők. Vagyis inkább szereplő. Mivel az egész könyv egyetlen karakter, a Szellem köré épült. Voltak persze mellékszereplők, akik azonban annyira nem voltak kibontva, hogy akár kisebb mértékű főszereplőnek is minősíthessük. És hát mondjuk meg őszintén, egyetlen karakter köré építeni egy kötetet, merész húzás egy szerzőtől, pláne egy kezdőtől, de itt bejött. Úgy értem, nem is nagyon érdekeltek a többiek, de a Szellemről még olvastam volna.
Az egyetlen, ami kicsit zavart, az a Kuala Lumpur-i szál volt. Az valahogy az ízlésemnek lassan indult be, de aztán csak úgy pörögtek ott is az események.
Mindent összevetve kaptam egy jól átgondolt történetet, jól megírva, fordulatosan, és meglepően jól. Élveztem, de mikor jön a következő rész?

Hajni_Korponai>!
Roger Hobbs: Ghostman – A megoldóember

Életem első ilyen témájú könyve.
Úgy érzem, hogy nagyon sok mindent eltitkolt előlünk is az iró.. Ettől függetlenül nagyon tetszett ez a könyv.:)

AnZsu_01 P>!
Roger Hobbs: Ghostman – A megoldóember

Szuper regény, fordulatos, izgalmas és végig érdekes krimi. Nagyon élveztem olvasni. Akciós könyvek között böngészve a borítója és a címe keltette fel az érdeklődésemet. Kicsit félve kezdtem hozzá, mert az oldalszámát látva attól tartottam, hogy néhol majd vontatott lesz vagy unalmassá válik majd. De nem így lett. Semmiből nem volt a történetben túl sok vagy túl kevés. A fordulatok mindig jókor jöttek, nem volt időm agyalni a történéseken, elemezni azokat, mert nem voltak üresjáratok, végig pörögtek az események. A fejezetek végén a visszaszámlálás, talán mert felidézte a 24 című sorozat óráját, is segített fenntartani a feszültséget. A Szellem karaktere pedig tökéletesen volt megrajzolva. Imádtam a tökéletesen laza profizmusát.

TheFallGuy I>!
Roger Hobbs: Ghostman – A megoldóember

Alapvetően remek könyv, érdekes, izgalmas sztori. Tetszik a párhuzamosan futó történetvezetés, és hogy csak a végén derül ki a múlt elmeséléséből, hogy a jelen miért indult úgy, ahogy. Egyes eszközök részletes leírásai alapos utánajárást sejtetnek, vagy az író tájékozott volt ezen a területeken. Jó húzás, hogy általában épp egy izgalmas rész előtt vagy épp közepén ugrunk a másik idősíkra, egyfajta cliffhangerben hagyva az olvasót, ugyanakkor hamar rájövünk, hogy a párhuzamos történet is legalább olyan feszes és jó.
Ami nem tetszett, hogy sok, indokolatlanul rövid fejezet van, és olyan részek vannak 2-3 részre osztva, ami simán mehetett volna egyetlen fejezetbe. Néha túlzottan visszatér egy-egy tájleírás vagy motívum, ami a végén már inkább idegesítő, és úgy hiszem, lassan az egész keleti part sós láppá változott. És még egy: van, ahol ellaposodik a történet és pont a feldarabolt fejezetek miatt azt a hatást kelti, hogy meg lehetett volna spórolni ezeket.
Mindazonáltal krimiként megállja a helyét, eltekintve a hibáitól, ajánlom olvasásra, tud meglepetéseket és kellemes olvasási perceket/órákat szerezni.

colman>!
Roger Hobbs: Ghostman – A megoldóember

Ez nekem bejött! Egy igazi, szinte megfoghatalan profi tolajt és eltűnőművészt ismertünk meg a Szellemben. Kicsit ugyan lehetett volna pörgősebb a cselekmény,de így is végig lekötött. Az ilyen jellegű könyveknél a képzeletbeli harmadik helyre sorolnám Tom Wood Victorja és Gregg Hurwitz X-árvája után. Biztosan el fogom olvasni a folytatást is (Ghostman-a nyomtakarító). És ezzel vége is lesz,mivel az író 2016-ban elhunyt drogtúladagolásban. Lehet nem bírta a hírnév súlyát. Pedig még sokra vihette volna.

lady_An>!
Roger Hobbs: Ghostman – A megoldóember

Nem volt rossz, de valami hiányzott belőle. Ha már ilyen megoldó ember a főszereplő akkor sokkal jobban tetszik az X árva.

zakkant>!

Mindig is pozitívabban tudtam viszonyulni az épületekhez, mint az emberekhez. Az emberek gyakran unalmasak.

zakkant>!

„Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo” – mondtam. – Idézet ebből a könyvből. Meg az én személyes mottóm is. Emlékszem, amikor először olvastam, hátradőltem, és azt gondoltam: ez az, ez hiányzott.
Ez az egy sor összefoglalt mindent, amit egészen addig éreztem. Ettől elmúlt minden dühöm, zavarodottságom és reménytelenségem. Minden kis gondomnak értelmet adott. És azóta ismételgetem is magamban emlékeztetőnek.
Lakes beleharapott az arcába belülről.
– Még mindig nem mondta meg, mit jelent.
– Azt jelenti: ha az égieket meg nem indíthatom, a poklot fogom megmozgatni.

Szimirza>!

Ha öt percig bent vagy, a rablással valami nem stimmel; ha tíz percig,
javíthatatlanul befuccsolt. Ha harminc percig vagy tovább vagy bent, ez a
rablás az utolsó, amit életedben csináltál.

Szimirza>!

Lőj bele még kétszer a plafonba, hogy tudasd velük, komolyan gondolod,
aztán rohanj, ahogy csak bírsz!

Szimirza>!

A világon talán harmincan tudják egyáltalán, hogy létezem, és abban
sem vagyok biztos, hogy valóban érdekli őket ez a tény.

Szimirza>!

A modern építészet diadala, gondoltam. A tornyot olyan alakúra tervezték, mint
egy fehér huszár a sakktáblán.

Szimirza>!

A vércseppek történeteket mesélnek – és nem is olyan nehéz kiolvasni
belőlük, ha az ember tudja, mit keressen.

Szimirza>!

A kormányos szót szinte kizárólag bűnözők használják, a profi bankrablás
korai korszakából származik, még John Dillinger és a Chicagói Banda előttről.

Szimirza>!

Addig bámultam a képét, amíg az arcizmaim lassan ellazultak, és felvették az ő
arcának alakját. Éreztem, ahogy lassan megváltozik az arckifejezésem, hogy
illeszkedjen a karakteréhez.

AnZsu_01 P>!

Ötezer dollár nem néz ki ötezer dollárnak. Soha. Akkor sem, ha az ember kétszer is átszámolja, márpedig Marcus nyilván átszámolta. Öt lepedő mindig csak egy 6 centi széles, tizenöt centi hosszú és húsz centi magas zöld papír kötegnek néz ki. Lehet akár két lepedő, vagy húsz is. Egy bizonyos ponton az agy már nem tudja olyan gyorsan megszámolni. Egyszerűen csak soknak néz ki.

37. oldal, 3. fejezet

Jack White sorozat · Összehasonlítás