A ​vihogik (Rover 1.) 30 csillagozás

Roddy Doyle: A vihogik

Hogy kiről szól ez a történet? Természetesen a vihogikról, ha egyszer ők szerepelnek a címében, és a könyv borítóján is ők láthatók, de többet, sajna, egyelőre nem árulhatunk el róluk. Mert ez egy izgalmas történet, és a vihogik különben is titokban, rejtőzködve végzik munkájukat (na, azért annyit talán mégis elmondhatunk róluk, hogy az olyan gyerekeket védelmezik, akiket a felnőttek oktalanul bántanak). És szerepel még a történetben Mack úr, aki kekszkóstoló egy kekszgyárban, és éppen nagy veszély fenyegeti, meg Mack úr két fia, meg Csibész, az okos, gyors lábú és kissé anyagias kutya… De unalmas lenne mindenkit felsorolni (csak még egyet: szerepel benne egy sirály, aki nem szereti a halat)…

A világhírű ír regényíró (A méregzsák, A mozgóbüfé, A Commitments) elsõ gyerekkönyve jelenik meg magyarul.

Illusztrálta Brian Ajhar. A könyv borítóján lévõ illusztráció Charlie Fuge munkája.

Eredeti cím: The Giggler Treatment

Eredeti megjelenés éve: 2000

Európa, Budapest, 2002
108 oldal · ISBN: 9630772590 · Fordította: M. Nagy Miklós · Illusztrálta: Brian Ajhar

Fleetwood Mac · Kayla · Mack

Chöpp >!
Roddy Doyle: A vihogik

Szerettük, legfőképpen azért, mert egészen különleges módon vicces. Az illusztrációi is nagyon klasszak. Összhangban a mesével.

Roddy Doyle: A vihogik

A könyv folytatása keltette fel először a figyelmemet (Kaland kaland hátán). Miután rájöttem, hogy van előzmény, úgy gondoltam, hogy csak szép sorjában, így került kezembe ez a kötet. Nem bántam meg, nagyon jókat kacarásztam, ill. hogy stílszerű legyek, vihorásztam olvasás közben a sztorin (mely legfőképp egyetlen pillanatban csúcsosodik ki), a szereplőkön, de legfőképp a magán a stíluson.
Persze rögtön a könyv elején megirigyeltem Mack úr foglalkozását, és bár nagyon szeretem a munkám, de lehet, hogyha újraszületnék, a kekszkóstoló szakma felé orientálódnék.
Szívembe zártam a Mack családot is és persze Csibészt, a csodakutyát (aki titkolja különleges képességeit), a színe-változó, igazságosztó vihogikat és persze egy csomó állatot még, ha csak egy jelenet erejéig is jelentek meg.
És vagy hét tanulsága is van a könyvnek, de nem lövöm le ezeket! :-)
Kellemes, felvidító olvasmány ez gyerekeknek és felnőtteknek is.

Black_Venus>!
Roddy Doyle: A vihogik

Nagyon bájos is mese, sokat vihorásztam rajta, és fantasztikusak az illusztrációk. spoiler

atomarcú P>!
Roddy Doyle: A vihogik

Szórakoztató, bár az én gusztusomnak kicsit hiperaktív gyerekkönyv. Talán még egy gyerek is csak a fejét kapkodná olvasás közben, hogy „Mi van?” „Hogyan?” „Miért?” Öntörvényű, és teljességgel abszurd. De azt hiszem, tudom már, egy időben miért léptem kutyagumikba.

RandomSky>!

HammerWorld No. 151 / 2003. február
Az ír író páratlan humora ebben a rövidke mesében is megnyilatkozik. Más kérdés, hogy mit mond el az olvasóról, ha ezen az idétlen és bolond és helyenkint kissé morbid mesén is tud nevetni. A magam részéről nem szégyellem magamat.
A vihogik azok a kicsiny lények, akik a gyerekekre vigyáznak. Ha egy gyerekkel akármilyen értelemben rosszul bánik egy felnőtt (teszem azt, szobafogságra ítéli vagy túlzottan megszidja valamiért), akkor ők azok, akik kezelésnek vetik alá az adott felnőttet. Ez általában abban áll, hogy egy adag kutyakakit raknak az útjába, amibe tutira belelép… Ennél többet nem is mondanék, hiszen nem hosszú az egész. Aki szeretné, hogy valami feldobja, megnevettesse, talán kicsit a szívecskéjét is megmelengesse (de semmi csöpögősség!), az bátran olvassa el!

almamag>!
Roddy Doyle: A vihogik

A borítón J. K. Rowlingot idézik, miszerint „Roddy Doyle abszolút zseni!”, és őszintén szólva hajlok rá, hogy egyetértsek vele. Valami nagyon vihogós egy mese volt ez, de ennél többet nem írok, mert nem akarok élményt rontani – inkább olvassátok el mihamarább :)

U.i. Annyit azért megjegyeznék, hogy valószínűleg engem is kezelésbe vettek egyszer a vihogik. Aznap szikrázón sütött a nap, s én hernyótalpas bakancsban voltam…
U.u.i. Ja, az illusztrációk is állati jók. A 41. oldalon lévő a kedvencem :D

arsenal0522>!
Roddy Doyle: A vihogik

A lányaimnak már vagy hétszer kellett felolvasnom.Bájos történet.

Pirity_Renáta>!
Roddy Doyle: A vihogik

Gyerekkorom egyik kedvenc könyve, ezt is többször olvastam, még felnőtt fejjel is újrakezdtem és még mindig jó! :D
Rengeteget nevettem az unalmas, csíkos pizsamájú háztartásikekszeken, a néha már 1 oldalas fejezetcímeket, Csibészen meg a vihogikon.. természetesen kb minden máson is :D

eperlany>!
Roddy Doyle: A vihogik

Kiolvasta a gyereknek a nagymama, majd én is. Egy délutános (nekünk kettő), szélesen kacagós, azaz vihogis. Ajánljuk!

Uzsonna>!

– Ez a kutya beszélt? – kérdezte a feleségétől, akinek szintén leesett az álla.
– Én is… úgy… hallottam – dadogta az asszonyka.
– De hát hogyhogy nem franciául beszélt? – mondta a férfi.
– Lehet, hogy ő is turista – mondta az asszonyka.
– Aha – mondta a férfi. – Most már értem.

Uzsonna>!

…. és Mack úr szerette a munkáját.
Még hogy szerette… valósággal imádta. Kekszkóstoló volt egy kekszgyárban. Neki kellett ügyelnie rá, hogy a kekszen elegendő mennyiségű csokoládé legyen, már persze ha csokoládés kekszről volt szó. És megmérte őket, hogy pontosan négyzet alakúak legyenek, már ha négyzet alakúnak kellett lenniük, vagy pontosan kör alakúak, ha kör alakúnak. De ami a legjobb, megkóstolta őket. Nem mindet persze. Megkóstolt hármat délelőtt és négyet délután, ellenőrizte, hogy megfelel-e az ízük az előírásoknak.
Alig várta, hogy elkezdhesse a munkát, mert ma a legeslegkedvencebb kekszét kellett kóstolnia, a linzert. A gyár háromszázhatvanöt fajta kekszet gyártott, az év minden egyes napján mást és mást. Mack úr majdnem mindet szerette, némelyiket pedig imádta. De a linzer verhetetlen volt nála. Imádta az alakját. Imádta az illatát. Imádta az intelligenciáját. Mert nincsen okosabb keksz a linzernél. Finom, anélkül hogy csokoládé segítségére szorulna.

Kapcsolódó szócikkek: linzer
Uzsonna>!

Próbált kutyaszerűbben viselkedni. Legyet hajkurászott, vakarózott, ugatott, és rámordult a szárítókötélen lógó bugyira.

Uzsonna>!

Csibész nem volt az a kimondottan ugatós fajta kutya. A tett hangosabb minden vaunál, ez volt a jelszava.

arsenal0522>!

Ha egy keselyű elrabolja a szendvicseidet, akkor emlékezz rá, hogy csak azért teszi, mert nem akar téged megenni.

nodael>!

– Szállj le rólam! – mondta a fű.
Nem, nem mondta. Csak vicceltem.

Kapcsolódó szócikkek:
nodael>!

Tudta, hogy éjszaka háztartási kekszekről fog álmodni.

Kapcsolódó szócikkek: háztartási keksz
nodael>!

A gyerekek anyja, Billie Jean Fleetwood-Mack ott volt a babájával, Kaylával. Kayla cukormentes kekszet evett.
– Abba – mondta.
– Nem – mondta Billie Jean. – Nem ehetsz cukrosat. Elromlik tőle a fogad.
– Abba – mondta Kayla.
– Tudom, hogy nincs még fogad – mondta Billie Jean. – De hamarosan lesz.
– Abba.
– Igen, tudom, hogy a papa szokott kekszet enni.

Kapcsolódó szócikkek: Fleetwood Mac · Kayla · Michael Jackson: Billie Jean
nodael>!

És ezt rosszul tette, mert így nem vette észre a kutyakakit, mely ott hevert nem messze az ösvényen, s őt várta.

Kapcsolódó szócikkek: kutyaszar

Rover sorozat · Összehasonlítás