Egy ​új élet reménye 91 csillagozás

Mindenkire vár egy fordulat
Robyn Schneider: Egy új élet reménye

A ​fiatal Ezra Faulkner hisz benne, hogy mindenkire vár egy tragikus fordulat – azután történik meg minden, ami igazán fontos. Az ő tragédiája nem sokáig várat magára: egyetlen pillanat, és a fiú mindent elveszít. Egy cserbenhagyó gázoló egy rendkívüli estén törte össze Ezra térdét, a sportkarrierjét és a társasági rangját. Így kerül Ezra a bálkirályjelöltek élmezőnyéből a kirekesztettek asztalához, és így találkozik Cassidy Thorpe-pal, az új lánnyal. Cassidy senkihez sem fogható Ezra eddigi ismerősei közül. Irigylésre méltó könnyedséggel veszi az akadályokat, ragyogóan intelligens, és feltartóztathatatlanul repíti magával Ezrát egy végtelen kalandra. Ám miközben Ezra fejest ugrik az új kihívásokba, az új barátságokba és az új szerelembe, megtanulja, hogy a könyvekhez hasonlóan vannak emberek is, akiket félre lehet érteni. Fel kell tennie magának a kérdést: ha már történt egy tragédia, amely olyan sok mindent elrabolt tőle, mit veszíthet, ha még ezzel nincsen vége a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

Tagok ajánlása: 16 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Dream Válogatás

368 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632616551 · Fordította: Bihari György
334 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632616544 · Fordította: Bihari György

Ezra Faulkner · Cassidy Thorpe

Robyn Schneider: Egy új élet reménye Mindenkire vár egy fordulat

„…hosszú ideig léteztem, és most élni akarok.”

Tipikus amerikai miliő, tipikus amerikai fiatalokkal.
A könyv mégsem az a megszokott, amit ilyen környezetben elvárnánk.
Ezra jellemfejlődését, saját maga megtalálását pedig öröm volt olvasni.

kellyolvas P

Robyn Schneider: Egy új élet reménye Mindenkire vár egy fordulat

A szerző Ezra szemszögéből meséli a történetet, és engem ez a srác az első oldaltól levett a lábamról. Az írónő remekül eltalálta a 18 éves fiú gondolatait, abszolút hihető és élő volt a karakter. Ezra egy csodás fejlődésen megy keresztül, a baleset után az aranyifjú-féle életből kiesve szembesülnie kell az iskolai intrikákkal, immár meg kell küzdenie mindenért, ami eddig az ölébe hullott. Régi barátságokra talál rá újra, például Toby személyében, aki egy humorfaktor volt a történetben. És persze ott a furcsa, különc új lány, aki gyönyörű, intelligens, és legfőképp magával ragadó. Szónoklatban és a vitaversenyeken verhetetlen, ráébreszti Ezrát, hogy a sportösztöndíjakon túl is vannak alternatívák, és az egyetemi lehetőségek nem korlátozódnak a lakhelyhez közeliekre. Cassidy nekem fura volt az első pillanattól kezdve, volt benne valami nyugtalanító. A kémia működött közöttük, a romantikus jelenetek tökéletesen megoldottak a regényben, pontosan annyi és olyan mértékű, ami illett hozzájuk.
Ez a könyv egy tökéletesen karakterközpontú regény, nekem, mint öreg olvasónak, nem volt igazán nagy csavar a történetben. De nem is ez számít. Itt magasan a felnőtté váláson van a hangsúly, amit az írónő egy érzelmi hullámvasútra ültetett fel. Nagyon fontos elem még a barátság és a szülő-gyerek kapcsolatok alakulása. A végkövetkeztetés egyenes: soha ne befolyásolja a döntéseidet mások elvárása, csakis a saját meggyőződésedre hallgass. A könyv telis-tele van nagyon jó gondolatokkal, amikre érdemes odafigyelni és végiggondolni. Ez is egy olyan regény lesz a könyvtáramban, amit biztosan előveszek újra, és nektek is szívből ajánlom!

agi89

Robyn Schneider: Egy új élet reménye Mindenkire vár egy fordulat

@NaNa_88 szerint olyan „johngreenes” a könyv borítója.
Erre csak azt tudtam mondani, hogy nem csak a külseje olyan..!

Szerettem, de egy kis zűrzavart és hiányérzetet hagyott maga után.
Pont mint egy John Green könyv.

334 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632616544 · Fordította: Bihari György
efenera

Robyn Schneider: Egy új élet reménye Mindenkire vár egy fordulat

Hát én sokkal jobbra számítottam… Nem volt rossz, ne értsetek félre, csak fülszöveg alapján, és ahogyan kezdődött a történet, azt hittem jobban fogom élvezni.
Ami nagyon tetszett benne az az, hogy egy tizenéves srác szemszögéből volt megírva a történet, mert valljuk be a hasonló típusú könyvek általában nem a srácok szemszögéből íródnak meg. Jó persze vannak váltott szemszögek, és sok esetben az író megírja ugyanazt a történetet az ellenkező nem szemszögéből is, de addigra már a férfiúi olvasók szemszögéből majdhogynem mindegy. Hiszen a srácok mit látnak? Elalélt tizenéves lányokat, és akkor azonnal rámondják a könyvre, hogy na már megint egy nyálas könyv, én aztán hozzá nem nyúlok! Szóval ilyen szemszögből nagyon tetszett a könyv, nyit a srácok felé is. ;)
Viszont nem tudom megmondani, hogy mi, de valami hiányzott belőle nekem, és a vége meg aztán nagyon nem tetszett. Olyan semmilyen volt… egy jobb véggel talán megkapta volna a 4,5-et, de így csak 4 csillag marad. :)

molybarby

Robyn Schneider: Egy új élet reménye Mindenkire vár egy fordulat

Ez egy érdekes könyv volt. Nem a megszokott sulis sztori, amit már hatvanszor megrágtak és kiköptek. Ez a könyv tényleg egy új életről szól. Ezra hatalmas jellemfejlődésen megy keresztül, megismeri saját magát, önbizalmat szerez újra, szerelmes lesz, de ez nem olyan szerelem lesz amilyent elvárnánk. Cassidy inkább olyan lesz neki mint egy támasz, aki segíti előre egyengetni az úton. A vége nem igazi happyend, de mégis tanulságos. Coopert nagyon sajnáltam. Ajánlom egy olvasás erejéig legalább :)

Deszy P

Robyn Schneider: Egy új élet reménye Mindenkire vár egy fordulat

Élveztem Ezra felépülésének történetét, a kapcsolatokat, a felszabadultság és az elveszített dolgok gyászolásának furcsa elegyét. És valószínűleg soha többet nem merek már hullámvasútra ülni, még jó, hogy a kötelező bakancslistás tételt már letudtam.

A teljes értékelésemért katt:
»> http://www.deszy-konyv.hu/2015/10/robyn-schneider-egy-u…

omam

Robyn Schneider: Egy új élet reménye Mindenkire vár egy fordulat

Egy újabb könyv, amit be kell szereznem… Úgy tűnik, újabb kedvenc.
Az egész annyira amerikai volt, hogy csodálkoztam, mert ilyennel még nem találkoztam. A helyszín és a helyzet teljesen az amerikai tinifilmekbe illő volt… A gimnáziumi klikkesedés, a „menők”, a „vitaversenyesek”, a „sportolók”, és még sok más csoport. A bálkirály és bálkirálynő választás. Minden ebbe az elcsépelt tinifilmes környezetbe volt illesztve, mégsem volt olyan érzésem, hogy ez is egy ezekhez hasonló semmitmondó történet.
Ezra teljesen valóságos szereplő volt, akiről úgy gondolom, a „való világban” is élhetne, mert egyáltalán nem mesterkélt, neki is vannak kisebb-nagyobb hibái, ő sem tökéletes. Élveztem, hogy az ő szemszögéből olvashatok, mert igazán szimpatikus személyiség, a gondolatai pedig élvezetesek. Már a legelső pillanatban megkedveltem.
Cassidyt pont a különcsége miatt szerettem. Igaz, mindig volt benne valami furcsa, de azt hiszem, az írónak pont ez volt vele a célja. Igyekeztem megérteni a könyv végén a lányt, de nem nagyon sikerült, nem tudtam beleélni magam a helyzetébe.
Őszinte könyv, valósághű, szerethető, és szívfacsaró.

Ferger_Annamária I

Robyn Schneider: Egy új élet reménye Mindenkire vár egy fordulat

Mikor megláttam a borítóját, már az elnyerte a tetszésemet, és tudtam, hogy nekem ez a könyv tartalmilag is tetszeni fog. Egy igazi érzelmi hullámvasútról szól a könyv egy fiú szemszögéből.
Már rögtön az elején sokkoló jelenetet tár az olvasó elé, amiért rögtön felkiáltottam, hogy minimum egy 18-as karikával kellene jelezni, hogy felnőtt tartalom van benne, de hálistennek az egyszeri eset után több ilyen, vagy ehhez hasonló jelenet nem volt. Viszont megteremtette az írónő a könyv alap hangulatát, úgy, miként nem bírta ki azt sem, hogy a végén ne sokkolja le az olvasót még egyszer.
Tetszett, ahogy keretbe foglalta a történetet, és kaptunk egy váratlan csavart is a végén.

lenkeee

Robyn Schneider: Egy új élet reménye Mindenkire vár egy fordulat

Hm, milyen is volt ez a könyv? Számomra olyan semmilyen igazából. Nem volt rossz, az alaptörténet igenis tetszett, de aztán úgy éreztem az egész háttérbe szorult, és csak Cassidy maradt. Pedig sokat ki lehetett volna hozni ebből az egészből, de hát most így jártam.
Azoknak ajánlom, akik pontosan azt várják a könyvtől, amit a fülszöveg rejt, semmi többet, sőt talán még kevesebbet is. Nekem ez az egész sokkal inkább szólt Cassidyről, mintsem Ezráról. akinek a nevét IMÁDOM. :D

Kikiriki

Robyn Schneider: Egy új élet reménye Mindenkire vár egy fordulat

Ez a könyv nem hagyott maradandó emléket. Pár hónapja olvastam, és fogalmam sincs, miről szólt, még arra sem emlékszem, szerettem-e. Egyetlen emlékem az, hogy szegény kissrácnak levitte a hullámvasút a fejét. Barrátnőm után olvastam el, és nemrég megkérdeztem tőle, mit is gondoltunk erről a könyvről, ő sem emlékszik :D Szeretném jobban értékelni, de mivel nem emlékszem semmire, ezért csak ennyi csillagot adok neki. (De persze ez az egész nem feltétlenül a könyv hibája, valamelyest az enyém is.)

kellyolvas P

Kapcsolódó szócikkek: élet · Oscar Wilde
Deszy P

Minden sorsban, a legszürkébbekben is van egy pillanat, amely rendkívülivé teszi az életet. Egy találkozás. Az után történik minden, ami számít.

Reader_RexFan

– Szerelmet ír az összes magadfajta Bikákoknak. (…) Mi a véleményed?
– Azt hiszem, most tanultam meg a Bika többes számát.

Sheila_7

– Na, Ezra! – csusszant be a padba Luke mellé. – Milyen a tinédzser vámpírok élete?
Toby felhorkant, Cassidy süteménnyel teli szájjal felnyihogott.
– Ugyan már! – folytatta Phoebe. – Ne kéresd magad! Fehér bőr, fekete ruha, semmi ebéd, és hozzá ez a borongás! Meg kell szakadni. Használj egy kis csillámpúdert, és máris üldözőbe vehetsz egy gyanútlan elsőst!
– Tényleg! – helyeselt Cassidy. – Mondd a csajnak, hogy veszedelmes szörny vagy. Említsd meg neki, milyen illatos a vére!
– Ha rossz héten teszem, még pofon vág – dünnyögtem.

Reader_RexFan

– Mindent elkövetek, hogy mérsékeljem az ökológiai lábnyomomat. (…)
– Ugye a gépkocsi közös használata mérsékeli az ökológiai lábnyomot? – kérdeztem.
– Igen.
– Akkor hazavihetlek?

Kameko

Így hát lefeküdtem aludni, és elalvás közben is rá gondoltam, hátának ívére a könnyű pamutruha alatt, koszorúba font hajára, arra, ahogy a csúcspontra ért műanyag hintából kiugorva leveti magát a homokozóba, míg én csak állok, és bámulok zsibbadtan, foglyul esve a kaliforniai Eastwood sivárságában.

139. oldal (14)

Tóth_Orsolya_3 P

Igazság szerint a rossz kísérletet végeztem egész életemben, és noha Cassidy volt az első, aki rájött, nem ő adta azokat az elemeket, amelyek lehetővé tették, hogy más útra térjek. Talán kölcsönözött egy szikrát, vagy gondozta a lángot, de a tüzet én gyújtottam. Oscar Wilde egyszer azt mondta, hogy az élet a legritkább dolog a világon, mert a legtöbb ember csak létezik, és kész. Nem tudom, igaza van-e, de azt igen, hogy hosszú ideig léteztem, és most élni akarok.

Aranymag

Hogy miért nem inkább a nevetséges Harry Potter-szerelésbe öltözött Cassidyvel vitatkozott ez az elsős! Cassidy letörölte volna a mugli képéről a vigyort.

Ferger_Annamária I

Vicces, hogy az arany csillogása milyen gyorsan el tud halványodni.