Együttérző ​gyógyítás 5 csillagozás

Szemléletváltás az orvoslásban
Robin Youngson: Együttérző gyógyítás

Mekkora ​mozgástere van ma egy egészségügyi dolgozónak, hogy jobbá tegye a munkakörülményeit?
Meg lehet-e változtatni a rendszert egyéni eszközökkel?
Hogyan csökkenthető az orvosok, ápolók szorongása és frusztrációja, amely az egészségügyi rendszer problémáiból fakad?
Dr. Robin Youngson az együttérző orvoslás szószólója. Hitvallása, hogy a változáshoz egészen apró lépéseken keresztül vezet az út: az emberi szó, egy érintés, önmagunk elfogadása és szeretete hosszú távon olyan szemléletváltást eredményez, ami a teljes egészségügyre hatással lesz. Elméletét tudományos kutatásokkal támasztja alá, és esettanulmányaiból az is kiderül, hogy a nyugati országok egészségügyi dolgozói hasonló súlyos problémákkal küszködnek, mint a magyar orvosok és munkatársaik.
A könyv szemléletformáló gondolatai és módszerei hatékony eszközöket adnak az egészségügyben dolgozók kezébe, valamint inspiráló olvasmány lehet az empátia és az odafigyelés erejéről betegeknek és… (tovább)

Eredeti cím: Time to care – How to love your patients and your job

HVG Könyvek, Budapest, 2017
288 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633044964 · Fordította: Kovács Eszter

rOy_Zomby>!

Robin Youngson: Együttérző gyógyítás Szemléletváltás az orvoslásban

“Mintha szívemből folyt volna tova..”- József Attila ezen verssora jutott eszembe, miközben olvastam a könyvet. Minden emberekkel foglalkozónak, különösen egészségügyi dolgozónak hasznos. De én azt látom, hogy az érzelmi intelligencia tárgykörével szoros kapcsolatot mutató együttérzés fejleszthető ugyan, de kell egy alap önálló indíttatás mindenki részéről. Magyarul, nem kell erőszakkal terjeszteni az “igét”, elég példát mutatni. Szerintem.

SB_Bogi>!

Robin Youngson: Együttérző gyógyítás Szemléletváltás az orvoslásban

Nagyon jó időpillanatban találtam rá errea könyvre, segített visszatérni a kiégés útjáról és visszakapni a motivációm.

Máté Gábor – Máté Dániel: Normális vagy
Henry Marsh: Kezemben az életed
Kozák Eszter – Kun Ádám – Mokos Judit – Rózsa Lajos: Covid: olyan, mint az influenza, csak halálosabb
Christie Watson: Szólj a kedvesség nyelvén!
Joe Yoon: Hatékony nyújtás
F. Batmanghelidj: A tested vízért kiált!
Ben Goldacre: Rossz tudomány
Csomai Zita: Nehézfém-kivezetés a gyakorlatban
Pete Egoscue: Élj fájdalom nélkül
中医基本名词术语中匈英对照国际标准 (Zhōngyī jīběn míngcí shùyǔ zhòng xiōng yīng duìzhào guójì biāozhǔn) – A hagyományos kínai orvoslás nemzetközi szabványú kínai-magyar-angol alapterminológiája