Attitűde 6 csillagozás

Robin Stevenson: Attitűde

A balett többről szól, mint rózsaszín tütük és spicc-cipők!
Amikor Cassie Ausztráliából Vancouverbe érkezik egy jónevű balettintézet intenzív
nyári kurzusára, csak nehezen tud beilleszkedni. Azok a lányok, akik már régóta járnak ide, klikket alkotva próbálják megakadályozni, hogy a tanárok az újonnan jöttekkel is foglalkozzanak. Cassie először nem veszi őket komolyan, de amikor rájön, hogy több vendégdiákot is zaklatnak, és fenyegetnek, sőt, titokban őt magát is akadályozzák a munkában, végül felemeli a hangját – és szembesülnie kell azzal, hogy egyesek valóban mindenre képesek a siker érdekében…

GIRL:IT, Budapest, 2014
126 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155348440 · Fordította: Vízer Balázs

Hajnalka_Anonymous>!
Robin Stevenson: Attitűde

Tetszett a történet, mert igazából, azt hittem, hogy több balettos dolog lesz benne, amit nem fogok érteni és mondjuk volt is egy pár de nem volt elviselhetetlen… Meg persze egy balerinának nincs könnyű élete, de akkor sem kellett volna szerintem a többieknek így bánniuk Cassandrával. Nyilván ebben a korban nagyon megy ez a klikkesedés dolog, akárhog is… mindig utáltam azt, aki nem képes másokat befogadni, azért mert később jöttek, mint ő és ráadásul még cikizi is olyan dolgokért, amikről nem tehet. Egyébként nem lett kedvenc a könyv, vártam még hasonló olyan storykat, regényeket a kiadótól, mint amiket 2013-ban kaptam tőlük, mert ez nem igazán nőtt a szívemhez. Sajnos már egyre kevesebb jó könyvet adtak ki és aztán ők maguk is eltűntek mindenhonnan, amit szintén sajnáltam.

GIRL:IT, Budapest, 2014
126 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155348440 · Fordította: Vízer Balázs
Meryl P>!
Robin Stevenson: Attitűde

Nagyon jól bemutatja a tinik közötti klikket és birkaüzemmódot, majd a feleszmélést. Érdekes ilyen egyszerű módon végig követni, a frusztrációt hogy akarjunk valamit, a megkönnyebbülést, a félelmet.
Amilyen rövid történet, annyira tartalmas és ütős.
A balettos háttere pedig külön szuper :)