A ​szerzetes, aki eladta a Ferrariját 39 csillagozás

Robin Sharma: A szerzetes, aki eladta a Ferrariját Robin Sharma: A szerzetes, aki eladta a Ferrariját

Julian Mantle sztárügyvéd, akinek szigete, repülőgépe, Ferrarija van, mindkét végén égeti a gyertyát, ötvenhárom évesen hetvennek látszik. Zaklatott, zűrös életvitele csaknem végzetes kimenetelű infarktushoz vezet. Mantle kap egy lehetőséget az élettől, amit jól használ fel. Eladja mindenét, kiszáll a jövedelmező ügyvédi irodából, és nekivág Indiának, hogy a lét értelmét keresse. Három évvel később hazatérve, barátja, John meghökken változásán, hiszen egy harmincasnak tűnő férfi áll előtte. Keleten tett spirituális utazása során Mantle a szerzetesektől tanult bölcs és gyakorlati tanítások segítségével hatékony módszert sajátít el szellemi-, fizikai- és lelki képességei felszabadítására. A nyugati gondolkodást a keleti filozófiával ötvözve, a szerző biztos utat mutat az olvasónak, hogy miként élhet bátrabban, kiegyensúlyozottan és boldogan.

Eredeti megjelenés éve: 1997

Trivium, 2021
234 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155732997 · Fordította: Loósz Vera
Trivium, Budapest, 2020
Trivium, Budapest, 2016
240 oldal · ISBN: 9786155334542 · Fordította: Loósz Vera

papeerzsepi>!
Robin Sharma: A szerzetes, aki eladta a Ferrariját

Húú, ez a könyv! Igazi érzelmi hullámvasút! Nagyon elgondolkodtat és változásra/változtatásra késztet, arra, hogy újragondold az életed. Volt olyan, hogy egy oldal után le kellett tennem, mert már nem bírtam…amikor úgy szembesít a hibáiddal, hogy rávezet és magadtól döbbensz rá, nem könnyű. Volt, hogy sírtam is. Akkor fáj ennyire valami, amikor változás előtt vagyok vagy éppen benne. Akkor minden fáj és idő kell míg a folyamat végig megy, de már tudom, hogy csak jobb lesz és az alagút végén ott a fénysugár. Csak valamiért még a sötétben kell tévelyegnem.

Szendrei_Nagy_Szabolcs>!
Robin Sharma: A szerzetes, aki eladta a Ferrariját

Zseniális könyv, csak ajánlani tudom, minden szava kincs, le se tudtam tenni

agocs>!
Robin Sharma: A szerzetes, aki eladta a Ferrariját

Nem mondom, hogy életem legjobb könyve volt, a stílusa nem túl magával ragadó, de adott egy-két dolgot.

Szgabro>!
Robin Sharma: A szerzetes, aki eladta a Ferrariját

Nagyszerű könyv egy nagyszerű írótól, rengeteg tanítással, egy érdekes, magával ragadó történetbe építve.

technoid>!
Robin Sharma: A szerzetes, aki eladta a Ferrariját

Érdekes koncepció ez a könyv. Olyan, mint egy Hollywoodi forgatókönyvnek és egy buddhista tanmesének a ötvözése. Emiatt elég ambivalens érzéseim voltak az olvasása közben. Vannak jó meglátások, praktikus életvezetési ötletek benne, amiket tényleg lehet hasznosítani, de mindez elképesztően modoros és didaktikus stílusban van előadva, ami számomra nagyon fárasztó volt, és többször majdnem abbahagytam. Érdemes elolvasni, de a stílusa nem való mindenkinek.

denesg>!
Robin Sharma: A szerzetes, aki eladta a Ferrariját

Nagyon jó könyv, kötelezővé tenném. Nem bírtam letenni, bármennyi szabadidőm volt ezt olvastam. Remek történet remek köntösbe ágyazva, nagyon jól meg van írva szerintem és nagyon hasznos dolgokat tartalmaz, természetesen csak azok számára, akik fogékonyak az ilyesmire.

Harkov>!
Robin Sharma: A szerzetes, aki eladta a Ferrariját

Végig élvezhető volt mert nagyon jól be voltak csomagolva a motiváló, önfejlesztő üzenetek a két barát közti párbeszédbe. Nem érzetem azt, mint a többi önfejlesztő könyvnél, hogy a közhelyek folyamatos pufogtatása lenne, sőt olyan mint egy barátoddal folytatott jóízű beszélgetés mert, hogy az is. Kicsit emlékeztetett az egyik kedvenc filmemre A Sunset Limited-re. Aki nem látta a filmet ajánlom mert nagyon jó.
Fél csillag levonás részemről azért, mert voltak benne felesleges párbeszédek, ilyen Kíváncsi vagy a titokra? Igen kíváncsi vagyok! Tényleg kíváncsi vagy? jellegű töltelék mondatok, amik kicsit zavartak, de az összképet nem rontották nagy mértékben.

Chi >!

Hagyj fel azzal, hogy szakaszokban éled az életed, és értsd meg egyszer és mindenkorra, hogy minden, amit teszel, egyetlen oszthatatlan egységet alkot. Az otthoni cselekedeteid hatással vannak a munkahelyi cselekedeteidre. Ahogyan az irodában bánsz az emberekkel, hatással vannak arra, ahogyan a családoddal és a barátaiddal bánsz.

psvianne>!

Hasznodra válik a nagy amerikai, Benjamin Franklin életrajza. Azt hiszem, sokat gazdagodhatsz Mahatma Gandhi: Önéletrajz, avagy Az igazsággal való próbálkozásaim története című önéletrajzi munkájából, és javaslom, olvasd el Hermann Hesse: Sziddhárta című színdarabját, Marcus Aurelius igencsak gyakorlatias filozófiáját, és Seneca néhány művét is.

Kapcsolódó szócikkek: Benjamin Franklin · Gandhi · Marcus Aurelius · Seneca
Chi >!

– […] Raman jógi azt mondta, amikor megszületünk, mi sírunk, a világ pedig örvendezik. Szerinte úgy kell élni az életünket, hogy amikor meghalunk, a világ sírjon, miközben mi örvendezünk.

Chi >!

„Csak olyan határok vannak az életedben, amiket te magad állítasz fel.”

Chi >!

Dolgozz keményen a szellemed és tested tökéletesítése érdekében. Tápláld a lelkedet! Csinálj olyan dolgokat, amelyektől félsz! Kezdj el féktelen energiával és határtalan lelkesedéssel élni! Légy az az ember, akit megálmodtál! Csináld azt, amit mindig is akartál, de mégsem tetted meg, mivel bebeszélted magadnak, hogy túl fiatal vagy hozzá, túl öreg, túl gazdag, vagy túlságosan szegény! Készülj fel egy szárnyaló, tökéletesen eleven életre!

Chi >!

A mai nap az, amit teljességgel kell megélned, nem pedig az, amikor majd megnyered a lottófőnyereményt, vagy nyugdíjba vonulsz. Sose napold el az életed!

psvianne>!

– Nem attól lesz gazdag az életed, amit a könyvekből kihámozol… végeredményben az fogja megváltoztatni az életedet, amit a könyvek kiváltanak belőled. Tudod, John, a könyvek valójában semmi újat nem nyújtanak neked.
– Valóban?
– Valóban. A könyvek pusztán abban segítenek, hogy megértsd azt, ami már úgy is benned van.

Kapcsolódó szócikkek: könyv
pandikornis>!

Azzal semmi baj nincs, ha hibákat követsz el. A hibák hozzátartoznak az élethez, és alapvető fontosságúak a fejlődéshez. Olyan ez, mintha azt mondanád: „A boldogság a jó döntéseken múlik, a jó döntésekhez tapasztalatok kellenek, a tapasztalatokat a rossz döntések révén szerzed meg”. Az viszont nagyon rossz, ha valaki ugyanazt a hibát követi el újra meg újra, nap mint nap. Ez az öntudatosság teljes hiánya, azé a tulajdonságé, ami megkülönbözteti az embert az állattól.

Kapcsolódó szócikkek: boldogság · hiba
pandikornis>!

Csak miután tökéletesen megtanultad szeretni önmagadat, nos, akkor tudsz szeretni igazán másokat.