A ​rang nélküli vezető 5 csillagozás

Robin Sharma: A rang nélküli vezető

A ​szerzetes, aki eladta a Ferrariját szerzőjétől. Robin Sharma tudhat valamit. Sőt, valami olyant, ami nagyon is kifizetődik az üzleti életben. Olyan cégek, szervezetek kérték fel vezetői tanácsadónak, mint a Microsoft, a GE, a Nike, a FedEx és az IBM vagy a Yale egyetem, az amerikai vöröskereszt és a Fiatal elnökök szervezete. Most mi is ízelítőt kaphatunk tudásából, amelyet eddig csak a világcégekkel osztott meg. Vezess rang nélkül! – hirdeti Sharma, és ebben minden benne van. A villámgyors, szinte követhetetlen tempójú változások közepette csak azoknak a szervezetek van esélye talpon maradni, amelyeknek minden dolgozója igazi vezetőként gondolkodik és cselekszik. Beosztásától függetlenül is a legjobb tudását adja. Nem nehéz felfogni, miért jó ez a cégnek. De miért jó az egyszerű dolgozónak? Sharma, a világhíres életmódguru hisz a viszonzás törvényében. Meggyőződése, hogy a kiemelkedő teljesítményt kiemelkedően viszonozza a társadalom, a kollégák, a vásárlók, a management.… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2010

Trivium, Budapest, 2018
Trivium, Budapest, 2011
204 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639711716 · Fordította: Tótisz András

László_Benedek>!
Robin Sharma: A rang nélküli vezető

Sharma az egyik kedvenc motivációs íróm. Nagyon tetszi, hogy történetbe foglalja a tanításokat, így könnyebben megragadnak, valamint a fejezetek végén gyakorlati tanácsokkal segíti a fejlődésünket.

Perei_Annamária >!

Zavaros idők nagy vezetőket teremtenek

Az öt szabály:
– Szókimondás
– Prioritások
– Aki alul van felemelkedhet
– Reakció helyett válasz
– Kicsi is lehet szép

Szász_Judit>!

Dr. Seuss szavai jutnak az eszembe: „Légy az, aki vagy, és mond, amit érzel, mert akiket ez zavar, nem érdekesek, és akik érdekesek, azokat nem zavarja.” Nos, ez a hitelesség, Blake.

Perei_Annamária >!

Semmilyen feltétel nem lehet önmagában jó vagy rossz. Egyszerűen van. A saját észlelésünk teszi jóvá vagy rosszá. A remek hír pedig az, hogy az észlelésünk az irányításunk alatt áll.

Perei_Annamária >!

Azt hiszem az életben a legértékesebb győzelmek azok, amelyeket a legnehezebb elérni.

Perei_Annamária >!

– A siker néha nem azon múlik, hogy a legjobb döntést hozzuk. Inkább azon, hogy hozzunk valamilyen döntést, és határozottan, gyorsan induljunk el abba az irányba.

Perei_Annamária >!

Ne aggódj olyan dolgok miatt, amin nem tudsz változtatni, szenteld annak a figyelmedet, amin tudsz javítani.

Perei_Annamária >!

Mindig emlékezz rá, hogy ez a törvény egyszerűen azt mondja ki, hogy az emberek természettől kötelességüknek érzik, vágynak rá, hogy viszonozzák a kedvességet és támogatást. Velünk született emberi hajlamunk, hogy jók akarunk lenni azokhoz, akik jók voltak hozzánk. Vagyis, ha értéket teremtünk másoknak, és kivételesen kedvesek vagyunk, azzal felkeltjük bennük a vágyat, hogy viszonozzák a szívességet.

Perei_Annamária >!

Ahhoz, hogy nagy vezető légy, előbb válj nagy emberré

Az öt szabály:
– soha ne homályosuljon el a látásod
– helyes élet = egészséges élet
– inspiráció
– ne hanyagold el a családodat
– első osztályú életet élj