#Wetoo 12 csillagozás

Kettős kereszt
Robin O'Wrightly: #Wetoo

A ​rémálomban egyetlen jó dolog van: az ébredés.
Kivéve, ha a valóság szörnyűbb, mint az álom.

A Gyilkos emlék kisregényben két nő idővonala tárul elénk, az egyikük, Connie V. Marshall, fotós már túl van élete legdurvább cselekményén: ámokfutást végzett egy irodában, maga után hagyva 15 áldozatot. A másik, Shauni Hullivan, nyomozó pedig még előtte áll a saját legdurvább élménye feldolgozásának: miért lát rettenetes rémálmokat nemi erőszakról és képtelen lefeküdni férfiakkal? Két nő üldözi a gólemét, egymást és végül önmagát. Mindeközben nem is sejtik, hogy sorsuk több szálon kapcsolódik össze, mint azt hitték… Mindketten a saját poklukból indulnak, de eljutnak a saját Paradicsomukba a végén?

A Tinnitusz novellában egy házaspár konfliktusa egy buli után bontakozik ki, amikor nem várt vendégeik érkeznek… Ismerik-e egymást annyira, hogy megmentsék az életüket?

A Testcserés számadás előzetes egy nagyon megosztó és bizarr erotikus-misztikus lélektani… (tovább)

Az Álomtalanítás című könyv bővített, módosított kiadása.

Mogul, 2018
196 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786150013107 · Illusztrálta: Szabó Borka
Mogul, 2018
196 oldal · ISBN: 9786155668302 · Illusztrálta: Szabó Borka

Nikolett0907 P

Robin O'Wrightly: #Wetoo Kettős kereszt

"A szabad akarat hatalom, olyan erő, mely életet adhat, de meg is foszthat tőle.
Minden lélek maradjon meg a saját testében, ne akarjon mássá válni vagy másokat irányítani…
Mert elveszti…
Önmagát…
És mindenki mást is, akit szeret.
Aztán azt is, amiért dolgozott.
Mindent az égvilágon."

Azt hiszem, ez az a könyv, amitől rettegtem eddig és mégis nagyon tetszett.
Maga a kötet témája is tabunak számít, de ahogy elém tálalta az írónő, egyszerűen lélegzetelállító.
Pontosan értettem és éreztem azt a fájdalmat ami megbújik a sorok között.
És azt hiszem – bár nem értem magamat – a kedvencek között landolt.
Ami a karaktereket illeti, szerethetőek, de nagyon változatos érzelmeket hoztak felszínre, hisz egyszerre éreztem sajnálatot és dühöt is.
Annyira a hatása alatt állok most is, hogy egy normális értékelést sem tudok megírni, ezért egyenlőre ennyit írok ide és ha lenyugodtam folytatom.

Kedves Írónő!

Anno nagyon örültem mikor személyes kereteken belül, egy beszélgetéssel egybefonva vehettem meg tőled a könyvet és ráadásul dedikáltan.
Akkor egy nagyon intelligens és különleges humorú személyt ismertem meg, akit facebookon azóta is töretlenül követek.
De evvel a könyvel bebizonyítottad, hogy a lelked nagyon összetett és gyönyörű.
Mintha egy meleg kávé mellett, mesélted volna el az olvasottakat és szinte éreztem, ahogy csak rád tudok összpontosítani. Kevés író mondhatja el magáról, hogy így tud hatni rám. Tehát egy nagy rajongót köszönthetsz a személyemben és még mindig a reggeli kávém mellé te biztosítod a napi induláshoz kellő humort. ♥
Köszönöm.

Csodás alkotással teli napokat kívánok!

Üdvözlettel, egy olvasód :)

Anarchia_Könyvblog P

Robin O'Wrightly: #Wetoo Kettős kereszt

Robin O’Wrightly tabudöngető könyvet hoz az olvasók elé, melyek tele vannak sérelemmel minden értelemben és ha erőszak áldozatai lettünk, ha nem akkor is át tudjuk érezni, hogy mi is zajlik le egy erőszakot átélt személy lelki világában. Erkölcsileg újra lehet építeni a minket körülvevő falakat? Lelkileg mekkora megrázkódtatást bírunk el?

Teljes ajánló: https://anarchiakonyvblog.wordpress.com/2018/04/06/robi…

Robin O'Wrightly: #Wetoo Kettős kereszt

Azt hiszem, új kedvenc írónőt találtam. Már ért bennem ez az érzés de ezzel a könyvvel végképp eldőlt.
Szenzációs a könyv.
Imádom a romantikus könyveket, a humorosokat de a krimi és pszicho könyvek nem a kedvenceim. De van olyan író akiért érdemes kivételt tenni!
Bővebben:

Köszönöm szépen @Borka_V_Szabó. Imádtam, kedvenc lett ez is :)

ui:most megúszták a sütik :D

Hű.
Drága @Borka_V_Szabó !
Menj ki a fényre! Ne bújkálj a sötétben, mert ezt MINDENKINEK olvasnia kell!!

Tetszett, hogy nem egy történetet ismerhettünk meg, néhol drámai, néhol fájdalmas, olykor boldog és megnyugtató véggel lezárva.
Első körben, azt hiszem a Gyilkos emlék vált a kedvencemmé, jó volt belelátni a két traumát elszenvedett fél világába, miközben mindkettejük külön-külön sorsszálon futott. De mégis egyben futott össze minden.
Nagyon jó volt olvasni Sarah történetét, s alig várom, hogy hosszabban olvashassam a Testcserés Számadást.
Izgalmas az, amikor valami nem úgy sül el, ahogyan azt gondoltad, muszáj vagy sodródni az árral. A második részlet hatalmas volt, bár ezt Sarah a későbbiekben nagyon megsínyli lelkileg.

Mindent összevetve:
Remekre sikerült, izgalmas, változatos, rohadt pörgős és akciódús. Együtt sodor a szereplőkkel, érzelmileg és lelkileg is!
Humorban szétteng, de rengeteg olyan gondolat lapul meg a lapok között, amely az olvasó gondolkodásmódján is képes változtatni!
Kissé pszicho, néhol thriller, de mindenképp valós.
Emberi sorsok, embernek, emberekről.
Mert mindenki áteshet ezen…
Nincs kivétel.

Azta! Remek volt! Köszönöm, hogy olvashattam!
Olvassátok!!!

Blogos bejegyzés; hamarosan…

Judyt IP

Robin O'Wrightly: #Wetoo Kettős kereszt

Hűha! Minden elismerésem @Borka_V_Szabó :) Ez a kötet valami nagyon jó lett! :) Erősön gondolkodtam a Könyvhéten, hogy melyik könyvedet hozzam haza … Andreáékat vagy ezt, és azt hiszem, hogy tökéletesen döntöttem. :)
A központi téma – nők elleni erőszak – háromféle módon megfogva engem megvett magának. Jó karakterek, elgondolkodtató, izgalommal eltöltő történetek. Aggódtam ezekért a nőkért, nem akartam, hogy még több és több bajuk legyen.

❃❃❃❃❃
Az első történetben imádtam a váltott szemszöget és a sorsuk összefonódását.
❃❃❃❃❃
A másodikat is élveztem, bár azt hiszem el kell olvasnom még egyszer legalább, mert nem volt minden tiszta.
❃❃❃❃❃
A harmadik történetnek, meg már most várom a folytatását! Úristen, mi lesz ebből????? Sarah, Richard, imádnivaló párost alkot. Már most azon izgulok, hogy ez vajon így is marad-e? Vagy Sarah-ban maradandó változásokat okozott-e ez a különleges utazás? :)

Bővebben: https://watchaholics.hu/2018/08/04/robin-owrightly-weto…

penzesliza

Robin O'Wrightly: #Wetoo Kettős kereszt

Nem olvastam még ehhez fogható könyvet, tartalmilag, és felépítésileg sem.
Az író mikor felkeresett nagyon válogattam, hogy melyik könyv lenne számomra a megfelelő, és végül erre esett a választásom. Egyáltalán nem bántam meg!
Az egyetlen dolog, ami nagyon zavart, hogy hamar vége volt a történeteknek, mivel még szívesen olvastam volna tovább a szereplőkről.
A könyvben található egy kisregény, ami a Gyilkos emlék címet viseli, egy novella (Tinnitusz), és egy regényelőzetes, aminek a neve Testcserés számadás. Mind a három történet cipeli magával a testi és a lelki sérüléseket…. »»»

Szabó_Zsófi_Sophie_Taylor I

Robin O'Wrightly: #Wetoo Kettős kereszt

Mostanában elég sok thrillert olvasok, de ő sem maradt el tőlük :)
A kisregény érdekes volt, bár a vége felé gyanítottam hogy az lesz a csavar ami :D de kikapcsolt és lekötött.
A novellán vakartam a fejem, de annyi hibája van hogy túl rövid volt :D Bár nálam minden novellánál ez a bajom :)
A Testcserés számadás viszont nagy szerelem lett *.* Nekem ez kell egészben, muszáj elolvasnom :)
@Borka_V_Szabó köszönöm hogy olvashattam és amint lesz rá anyagi keretem biztos beszerzem a könyveidet :D

Kovács_Ági_3

Robin O'Wrightly: #Wetoo Kettős kereszt

A három történetből az első véleményemet írom le. A blogon olvasható bővebben a többiről.

Zseniális. Nagyszerű történet. Akár igaz is lehet. Sőt lehet is. Sajnos sosem tudhatjuk, hogy kiben mi lakozik. Ez a történet is jól példázza azt, hogy egy ilyen erőszakot miként és hogyan titkolják. A nő Connie Marshall, akit megerőszakolták és ráadásul teherbe is esett. Sajnos a babát elvesztette, munkáját és mindenét. Történet e pontját megértem. De a tettének, a lépéseit, nem értek egyet.

Itt találhatod:

Viktória_Kiss_3

Robin O'Wrightly: #Wetoo Kettős kereszt

Mindhárom történet más és más, mégis hasonlóak, tele vannak érzelmekkel, egy csepnyi humorral megfűszerezve! Olyan eseményeket dolgoznak fel, amik bárkivel megtörténhetnek. A történetek jól fel lettek építve és a végén ott van mindegyiknél a csattanó, a nem várt fordulat! Csak gratulálni tudok az írónőnek a könyvéhez! Ajánlom mindenkinek, hogy olvassa el, megéri!
Köszönöm, hogy olvashattam!!!
És várom a folytatást! :)

Szabó_G_Botond

Robin O’Wrightly: #Wetoo kettős kereszt kritika
Spoiler mentes

Egyszerű beszélgetésnek indult az írónővel, majd az lett a vége, hogy felkért: előolvassam a Wetoo című regényét. Mondom: nosza, csapjunk bele. Bár kissé vélve kezdtem bele az olvasásba. Egy olyan író könyvét tartottam a kezemben, aki leginkább romantikus történeteket írt, így féltem, hogy ez is egy romantikus leányregény lesz. És láss csodát! Nem volt az. Megnyugodva tapasztaltam, hogy Robin O’Wrightly minden egyes műfajba belekóstol valamelyest. És rá kellett jönnöm, hogy baromi jól áll ez a zsáner is az írónak. Kis krimi, ki fantasy és bumm! Megszületett a Wetoo!

A regény három műből áll. A könyv, egy #Wetoo kampány keretén belül készült, melynek a lényege: felhívni a világ figyelmét bántalmazásra, hogy másokkal ne történhessen meg ilyen. Mert hát valljuk be: bárkiből lehet áldozat, bármikor. Nem kell ezért messzire menni. Elég, ha lemész a sarki közértbe, megáll melletted egy autó, berántanak és már meg is történik a baj. Ahogy az írónő, úgy én is azt érzem: fontos erre felhívni az emberek figyelmét. És nem csak azokét, akikkel ez történik, hanem azokét is akik a bántalmazásokat elkövetik. Ha minél többen fel vagyunk készülve rájuk, lehet nem fognak többet próbálkozni. De persze ez csak egy szép álom.

Lássuk hát, a #Wetoo-t!
Az első történet, amivel a könyvben találkozunk egy lélektani krimi, kisregény, a Gyilkos emlék. Ismerve az írónő korábbi munkásságát, rá kellett jönnöm arra, hogy basszus: Robin tényleg piszkosul jó író! Olyan szinten csűrte-csavarta az egész történetet, hogy alig mertem levegőt venni; féltem pislogni, mert attól tartottam, hogy közben lemaradok valamiről.
Maga az alaptörténet nem egy spanyolviasz. Egy nő bosszút áll a főnökén és munkatársain az elnyomás és a bántalmazások miatt. A két nyomozó feladata megtalálni a „Médiamészáros” néven elhíresült sorozatgyilkost, aki eközben a várost járja és küzd a saját démonaival. És bár lehet a történet nem egyedi és nem fog vele világokat rengetni, mégis olyan szinten lekötötte a figyelmemet, hogy nem egyszer majdnem elfelejtettem leszállni a buszról munkába menet. Ahogy Robin O’Wrightly csavarja a szálákat azt éreztem, mintha épp egy pulóvert kötne. Az elején minden kesze-kusza, meg miért kellett ezt most és a végére persze minden azonnal kiderül és ahogy a szálak összeérnek, mi magunk is ráébredünk: na elmész te a francba! Ez most komoly?
Ha a karakterek nevei nem is túl fantázia dúsak, a dialógusai annál inkább. Úgy csöpög minden egyes sorból a kreativitás, mint nutellás palacsintából a csoki krém. Hangosan fel is kacagtam nem egy alkalommal azon, hogyan szívják egymás vérét a főszereplők.
Összességében a történet nagyon jól össze lett rakva. Nem igazán lehet belekötni semmibe se. A vége kellőképpen megdöbbentett és folyamatosan izgultam a karakterekért. Régen szeretettem meg egy történetben a karaktereket olyan gyorsan, mint a Gyilkos emlékben.

A második történet egy novella, ami a Tinnitusz címet viseli. Akárhogy próbáltam megfeszülni, nem tudtam rájönni a cím mondanivalójára. Egész biztos vagyok benne, hogy csak én nem figyeltem oda valamire, ami azért elég valószínűtlen, de másoknak biztos többet mond. Ha másnak nem is, de az írónőnek biztosan.
A történet egy párról szól, akikhez egy szilveszteri házi buli utána betörnek, úgy hogy ők is otthon vannak. Körülbelül ennyi. Erről nem is lehetne sokat írni. A történet itt is elég lapos, viszont nagyon feszes tempót diktál az írónő, így szinte végig faltam az egészet. Persze ehhez az is hozzá segítette, hogy nem maraton hosszúságú a történet. Elvégre novella. A karakterek itt is elég élőek és megvan mindannyiuk motivációja is, bár én magam nem igazán tudtam izgulni a főszereplőkért. Nem volt elég oldaluk megszerettetni magukat velem.
Persze, mint minden rendes novella, ez is egy csattanóval zárul, amire persze én magam se számítottam. Viszont az írónő a csattanóhoz egy olyan eszközt használ, ami már sajnos évek óta kijött a divatból. Tizenkettő egy tucat ilyen történet van már. Nem is okozott maradandó károsodást a lelkemben ez a történet, még is lekötött és olvasmányos volt. Bár a férfi főszereplővel kapcsolatban szeretnék megjegyezni valamit: hihetetlen, de igaz. Tényleg vannak ilyen tutyi-mutyi férfiak. Nevezzük őket inkább fiúknak, mert az ilyen, nem érdemli meg a férfi titulust.

A harmadik történet egy lélektani, erotikus thriller regény előzetes a Testcserés számadás címet viseli. Szeretném már az elején leszögezni, hogy egyáltalán nem tartom jó ötletnek, hogy egy ilyen könyvbe beletegyünk egy könyv előzetest, pláne, hogy elviszi a könyv majdnem a felét. Félreértés ne essék. Ez a történet maga a megtestesült kreativitás. Csak azt nem értem, miért került ebbe bele. Persze a #wetoo itt is megjelenik, mint a bántalmazás egy formája, és emiatt valóban beleillik, de akkor legyen vége is a történetnek. Ezután a Testcserés számadás hogy fog kezdődni? Már mint maga a könyv? Elölről, amit már olvastunk, vagy onnan folytatjuk?
Térjünk ki egy kicsit a történetre, mert az valami hihetetlen. Sarah Z. Montgomery azzal keresi a kenyerét, hogy mások teste fölött veszi át az irányítását úgy, hogy a lelküket kicseréli, és így csináltat a testükkel olyat, amit eredetileg meg sem tennének. Például, ha valaki nem akar szakítani a párjával, hát kérje fel a médiumot és ő majd megcsinálja helyetted, a te testeddel. Piszkosul kreatív ötlet. De persze itt is eljutunk a történet első plotjához, ahol is a főszereplő rossz testbe érkezik meg. Megkezdődik a kétségbeeset utazás, hogy Sarah megtalálja azt a testet, aminek az irányításával megbízták. És hát valljuk be, nem igazán sikerül neki ezt gyorsan kivitelezni. A küldetésről visszatérve Sara teljesen megváltozik. Férje Richard megpróbál rájönni arra, hogy mi is történt pontosan „odaát” és ezzel kezdetét is veszi a regény.
Ami itt igazából a furcsa nekem, az az, hogy Richard megpróbálja kideríteni, hogy mi is történt a feleségével, úgy, hogy mi már tudjuk. Remélem magában a regényben egymást fogják érni a csavarok, mert nem szabad egy ilyen fantáziadús történetet összecsapni és elsietni. Kimondottan kérem Robint, hogy nagyon tegye oda magát ebben. Mert ez a történet… na ez valami mocskosul király!
A karakterek szinte arcul vágnak, olyan élethűek és komolyan mondom, én magam is szívesen megismerkednék ezekkel a személyekkel. A leírások annyira élethűek, hogy néha én is ott éreztem magam a történet középpontjában. Bár, ha már erotikus thriller, szeretnék kérni bele sokkal részletesebb leírásokat az aktusokról. Elvégre, ha már erotikus, ne intézzük el annyival a szexet, hogy betette, jó volt és vége.

A három történetből az első és az utolsó hihetetlen erős jelenetekkel dolgozik. A második is érdekes persze, de nyomába se ér a másik kettőnek. Őszinte elismerésem az írónőnek, mert megmutatta, hogy ő igenis képes a romantika zsáneréből kilépve olyan izgalmas világot alkotni, amibe magam is szívesen bele csöppennék és eldagonyáznék benne.

Köszönöm a lehetőséget, hogy olvashattam!

Értékelés:
Történet: Gyilkos emlék: 8∕10; Tinnitusz: 4∕10; Testcserés számadás: 9∕10
Karakterek: Gyilkos emlék: 9∕10; Tinnitusz: 5∕10; Testcserés számadás: 9∕10
Hangulat: Gyilkos emlék: 8∕10; Tinnitusz: 4∕10; Testcserés számadás: 9∕10

Ashley_Redwood

Ha tele van a fej, ki kell üríteni. Ha könnyel van tele, sírni kell; ha álommal, akkor pedig írni kell.

l_moni

Bárhova is sodorjon a döntésed, sosem leszel egyedül.

Ashley_Redwood

A szabad akarat hatalom, olyan erő, mely életet adhat, de meg is foszthat tőle.
Mert elveszti…
Önmagát…
És mindenki mást is, akit szeret.
Aztán azt is, amiért dolgozott.
Mindent az égvilágon.

Ashley_Redwood

Tudom egyesek szerint ördögi, de én…
Angyalnak gondolom inkább.
Még akkor is, ha az ördög is angyal volt egykor.

l_moni

Mindenkinek adni kell egy esélyt.

Borka_V_Szabó IP

– Nem! Miért történtek ezek a szörnyűségek velem? – meredt Connie a kezeire, önmagára.
– Miért tőlem kérdezed? – mosolygott rá a baptista lélekpásztor. – Kérdezd meg Jézustól! Ha már idáig elhozott, vinni fog tovább is. A helyes útra terel, még ha nem is látod. A szörnyűségekkel sajnos tele van ez a bűnös világ, mert korhadt, mint egy rossz fa. Mi pedig hulló levelek vagyunk rajta, amelyeket Jézus féltő gonddal összegyűjtöget. Engedd, hogy téged is összegyűjtögessen!

Ashley_Redwood

– Mármint, hogy megszállja?
Bujkál bennem a nevetés.
– Nem vagyok én ördög!

l_moni

Aki jelet kér, az jelet kap, és a küldetésnek nincs vége, mert a küldetés te magad vagy.

Anarchia_Könyvblog P

És mennyi minden változott meg ezzel a mai nappal.
Bennem.
Talán örökre.
Már sosem leszek ugyanaz.