Erelemkettő (Erelem 2.) 2 csillagozás

(duplán eszetlen szerelem)
Robin O'Wrightly: Erelemkettő

Egy ​kabrió hasít végig a sztrádán, a kétszer megélt naplemente felé. Szökésben a tökéletesen tökéletlen páros, Tilda és Clifton, akik álnéven és igazi lúzerekként menekülnek a rendőrség elől. Így kezdődik az Erelem (eszetlen szerelem) abszurd romantikus paródia és narrációs szatíra folytatása, az Erelemkettő (duplán eszetlen szerelem).

Visszaköszön a többi eszetlenkedő: Tilda álleszbi húga, Janet, és a magányos szinglimami, Kristine, illetve a volt troll-éga, Tony, de még Russel, Janet álompasija is benéz. Azért jönnek sokadmagukkal, hogy tökéletes görbe tükröt mutassanak nekünk a gyarló, ámde megjavulásra képes és azt áhító emberiség érzelmi állapotáról.

És persze tovább bosszantja egymást az író két lírai énje, hogy az olvasó se unatkozzon. Felmerül a kérdés: meg kell-e magyarázni a viccet, vagy inkább énekeljünk gyerekdalt? Hányszor kaphatunk esélyt bármire is az életben?
A végére odakerül a mondanivaló is: a barátságról, a hűségről, a tiszteletről, az… (tovább)

Mogul, 2018
192 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786150035475 · Illusztrálta: Szabó Borka
Mogul, 2018
192 oldal · ISBN: 9786150035444 · Illusztrálta: Szabó Borka

Narrátor · Clifton Curtis · Francis Sherlene · Janet Carp · Ken Carlino · Leslie Green · Tilda Carp

Judyt IP
Robin O'Wrightly: Erelemkettő

Robin O'Wrightly: Erelemkettő (duplán eszetlen szerelem)

Hát ez a második rész sokkal-sokkal jobb, mint az első. Nem csak a gyenge gyomromat kímélte meg, de többször megdolgoztatta az arcizmaimat a mosolygásokkal és a nevetéssel. :D
Jó és vicces szereplők, karakterfejlődés, hamisítatlan Robin O'Wrightly stílus, maximális odakoncentrálás a helyesírási hibák minimalizálására, sok-sok figyelemfelkeltés és észrevétlen okítás a sorok között, amit az ember nevetve fogad be, éééés természetesen az elmaradhatatlan illusztrációk.
Engem megvett. :D Köszi @Borka_V_Szabó :)

Bővebben itt írok róla: https://watchaholics.hu/2018/06/25/robin-owrightly-erel…

Borka_V_Szabó IP

Gyönyörű vörös naplemente csókolta arcon a két renitens menekülőt, akikben a fáradtság virága, ködképletbe burkolódzón táncot járt.

Borka_V_Szabó IP

– Te most az apádról beszélsz? – kerekedett ki az őrmester szeme.
– Apa? Csak mert két alkalommal pár másodpercig olyan jól érezte magát, hogy lepasszolta a DNS-ét anyámnak? – ütötte vissza a labdát Janet.
– Hm… Hát így is lehet mondani éppenséggel – ez Joe-t némiképp leforrázta, de úgy tűnt, sikerült palástolnia.
– Mivel ez egy félautomata mechanizmus, bármely élőlény az állatvilágban képes rá, ami így szaporodik – folytatta fesztelenül a tini.
– Kicsit sok a National Geographic, nemde? Inkább olvass többet!

Kapcsolódó szócikkek: Janet Carp
Borka_V_Szabó IP

Hirtelen majdnem megfagyott a levegő a főorvos szobájában, pedig nagyon meleg volt a helyzet.
Ki érti ezeket az írói paradoxonokat?

Kapcsolódó szócikkek: Narrátor
Borka_V_Szabó IP

– Maguk nem komplettek – sóhajtott fel a transzi veterán. – Szimpatikusak, sajnálni valóak, és nem komplettek. …Szeretem magukat!

Kapcsolódó szócikkek: Leslie Green
Borka_V_Szabó IP

– Válaszoljon, kérem! – szorította még jobban a lelkét az ördög ügyvédje.
– Én… Igen! – vágta rá kétségbeesetten.
– Nem, a helyes válasz az „esküszöm”! Hogy fog így férjhez menni? Egyébként ez most nem lényeges.

Kapcsolódó szócikkek: Francis Sherlene · Janet Carp