Erelemkettő (Erelem 2.) 7 csillagozás

(duplán eszetlen szerelem)
Robin O'Wrightly: Erelemkettő

Egy ​kabrió hasít végig a sztrádán, a kétszer megélt naplemente felé. Szökésben a tökéletesen tökéletlen páros, Tilda és Clifton, akik álnéven és igazi lúzerekként menekülnek a rendőrség elől. Így kezdődik az Erelem (eszetlen szerelem) abszurd romantikus paródia és narrációs szatíra folytatása, az Erelemkettő (duplán eszetlen szerelem).

Visszaköszön a többi eszetlenkedő: Tilda álleszbi húga, Janet, és a magányos szinglimami, Kristine, illetve a volt troll-éga, Tony, de még Russel, Janet álompasija is benéz. Azért jönnek sokadmagukkal, hogy tökéletes görbe tükröt mutassanak nekünk a gyarló, ámde megjavulásra képes és azt áhító emberiség érzelmi állapotáról.

És persze tovább bosszantja egymást az író két lírai énje, hogy az olvasó se unatkozzon. Felmerül a kérdés: meg kell-e magyarázni a viccet, vagy inkább énekeljünk gyerekdalt? Hányszor kaphatunk esélyt bármire is az életben?
A végére odakerül a mondanivaló is: a barátságról, a hűségről, a tiszteletről, az… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

Mogul, 2018
192 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786150035475 · Illusztrálta: Szabó Borka
Mogul, 2018
192 oldal · ISBN: 9786150035444 · Illusztrálta: Szabó Borka

Narrátor · Clifton Curtis · Francis Sherlene · Janet Carp · Ken Carlino · Leslie Green · Tilda Carp

LadyM

Robin O'Wrightly: Erelemkettő (duplán eszetlen szerelem)

Nekem ez sokkal jobban tetszett, mint az első rész, így meg is adom rá az öt csillagot. :) Meglepő, hogy találkozhatunk karakterfejlődéssel, mert azt hinné az ember, hogy ebben a műfajban inkább más dolgokra koncentrál az író, a banális helyzetek teremtése mellett eltörpülnek az ilyen dolgok, de Robin etz is jól megoldotta. A sztori egyébként továbbra is az a tipikus kis limonádés beütés, és igen, még mindig nagyon tetszik, ahogy az írónő kikarikírozza ezeket a történeteket. Amit pedig még fontosnak tartok megemlíteni, hogy Robin nemcsak íróként tehetséges, hanem a képzőművészet terén is. Én személy szerint nagyon szívesen olvasnék valami agyament képregényt, mondjuk egy szuperhősös paródiát, amit az írónő ír és illusztrál. :D

Judyt IP

Robin O'Wrightly: Erelemkettő (duplán eszetlen szerelem)

Hát ez a második rész sokkal-sokkal jobb, mint az első. Nem csak a gyenge gyomromat kímélte meg, de többször megdolgoztatta az arcizmaimat a mosolygásokkal és a nevetéssel. :D
Jó és vicces szereplők, karakterfejlődés, hamisítatlan Robin O'Wrightly stílus, maximális odakoncentrálás a helyesírási hibák minimalizálására, sok-sok figyelemfelkeltés és észrevétlen okítás a sorok között, amit az ember nevetve fogad be, éééés természetesen az elmaradhatatlan illusztrációk.
Engem megvett. :D Köszi @Borka_V_Szabó :)

Bővebben itt írok róla: https://watchaholics.hu/2018/06/25/robin-owrightly-erel…

Stephanie_Ford_és_Városi_Emese I

Robin O'Wrightly: Erelemkettő (duplán eszetlen szerelem)

Ez most nem tetszett annyira, mint az első rész, de egyáltalán nem biztos, hogy a könyvvel van a baj, sokkal inkább velem, mint befogadóval. spoiler A narráció tényleg idegesítő, ahogy lennie kell, a szereplők is megfelelően szerelmesek (olyan túláradóan, hogy hegyeket lehetne elmosni ennyi érzelemmel), viszont voltak benne normálisnak mondható részek is, pl. az utolsó, motoros. Nagyon drukkoltam Janetnek és a mamájának, és mondhatjuk, hogy spoiler

Update: Azt hiszem, mégis csak az én könyvem volt. Rettenetes időszakon megyek keresztül, és mióta végeztem a könyvvel, valamivel jobb a kedvem. Köszi, Robin!

Isabel_Rose I

Robin O'Wrightly: Erelemkettő (duplán eszetlen szerelem)

Méltó folytatás egy fantasztikus sorozathoz! Hogy itt is milyen jókat nevettem!
A karakterfejlődés szépen érezhető, bár ez meglepett: na, nem azért, mert kételkedtem volna abban, hogy Robin képtelen erre, hanem mert számomra már az első rész is úgy volt tökéletes ahogy volt :D
Amit itt is imádtam az az írónő stílusa. Annyira nekem ír, hogy az csak na! Mindegy mi a könyvének témája, az összes szól hozzám. Tanít, megnevetett, kihúz a gödörből, vagy épp beleránt. Bánom is én mit, csak csinálja! :D

BlueDeath IP

Robin O'Wrightly: Erelemkettő (duplán eszetlen szerelem)

Nem tudom. Jó volt a könyv, nevettem is a vicceken, de valahogy kicsit nekem most sok volt. Lehet a narrációtól sokalltam be. Maga a sztori jó volt, elfért volna amúgy a 2 sztori 1 könyvben is :P

Victoria_Green I

Szia, drága!
Eskü hiányozni fog nekem ez a két bolond.
Jókat mulattam, de hiszen ezt tudod. Állandóan az orrodra kötöttem. Sorry.
Hát, tényleg nem ittak red bullt és nem kelltek szárnyra… Bár talán jobb is. Már látom ahogy a piros cabrio egy személyszállítógéppel ütközik… XD. Na jó, elég a VG-féle poénból, mert ultra gáz. XD. Szóval… megszerettem őket! Nekem ez a rész jobban tetszett! Egy valamit hiányoltam… miért nem velük zárult a történet? Értem, h elvarjuk a szálakat, de úgy éreztem közben elfeledkeztünk TildaCliffordról. A főszereplőkről. Én még úgy benéztem volna hozzájuk. ♡♡♡
Mindegy. Így is szerettem!
Köszönöm, hogy megnevettettél!
Üdv.:
Victoria Green

Borka_V_Szabó IP

Gyönyörű vörös naplemente csókolta arcon a két renitens menekülőt, akikben a fáradtság virága, ködképletbe burkolódzón táncot járt.

Borka_V_Szabó IP

– Te most az apádról beszélsz? – kerekedett ki az őrmester szeme.
– Apa? Csak mert két alkalommal pár másodpercig olyan jól érezte magát, hogy lepasszolta a DNS-ét anyámnak? – ütötte vissza a labdát Janet.
– Hm… Hát így is lehet mondani éppenséggel – ez Joe-t némiképp leforrázta, de úgy tűnt, sikerült palástolnia.
– Mivel ez egy félautomata mechanizmus, bármely élőlény az állatvilágban képes rá, ami így szaporodik – folytatta fesztelenül a tini.
– Kicsit sok a National Geographic, nemde? Inkább olvass többet!

Kapcsolódó szócikkek: Janet Carp
Kasztór_Polüdeukész

majd füle tövéig elpirult, annyira, hogy még a szőke haja is vörös
lett.

Kasztór_Polüdeukész

Ott feküdtek mindketten az ülésen magatehetetlenül, gyönyörűen, kiterítve, mintha csak aludtak volna.
Az anyósülésen a – még – szőke Tilda Carp, a hamvas, de már betöltött 19 évével, gipszbe
merevített vállára omló, középhosszú hajával. (Tényleg szűz? Még létezik ilyen ritkaság az ő korában?! Pláne
ilyen bombázó alakkal?!) A sofőrülésben a barna hajú, eszméletlenül – is – jóképű, Clifton Curtis, a
rovátkolt múltú, 36 éves közalkalmazott. (Tényleg két gyereke van, és elvált, alkoholista, nőfaló
adóhivatalnok?! Ez biztos csak pletyka, hát mennyire jó pasi már!) Behunyt szemük mögött ott volt a teljes életük álomképe, a jelenben kifeszített reménység, és az a boldog önátadás, mellyel legbelül már egymás
lelki társai voltak. Vagy valami ilyesmi. Mindenesetre ki voltak ütve, mint az atom, amíg az agyuk vissza
nem lépett az alapbeállításra, és el nem indult újra.
„Javíthatatlan szadista vagy.”
„Nem. Csak tabudöntögető romantikus. Ezt Tarantino is komálná… Vagy Almodóvár?”
„Egy álmodó vár… Marha késő van. Sipirc, aludni!”
„Ugyan már, csak 0:42, ez az élet értelme. Hol van még a 2:22, és a 3:33?!

Borka_V_Szabó IP

Hirtelen majdnem megfagyott a levegő a főorvos szobájában, pedig nagyon meleg volt a helyzet.
Ki érti ezeket az írói paradoxonokat?

Kapcsolódó szócikkek: Narrátor
Borka_V_Szabó IP

– Maguk nem komplettek – sóhajtott fel a transzi veterán. – Szimpatikusak, sajnálni valóak, és nem komplettek. …Szeretem magukat!

Kapcsolódó szócikkek: Leslie Green
Borka_V_Szabó IP

– Válaszoljon, kérem! – szorította még jobban a lelkét az ördög ügyvédje.
– Én… Igen! – vágta rá kétségbeesetten.
– Nem, a helyes válasz az „esküszöm”! Hogy fog így férjhez menni? Egyébként ez most nem lényeges.

Kapcsolódó szócikkek: Francis Sherlene · Janet Carp

Robin O'Wrightly: Mexerelem (triplán eszetlen szerelem)

Erelem sorozat · Összehasonlítás