Erelemkettő (Erelem 2.) 15 csillagozás

(duplán eszetlen szerelem)
Robin O'Wrightly: Erelemkettő

Egy ​kabrió hasít végig a sztrádán, a kétszer megélt naplemente felé. Szökésben a tökéletesen tökéletlen páros, Tilda és Clifton, akik álnéven és igazi lúzerekként menekülnek a rendőrség elől. Így kezdődik az Erelem (eszetlen szerelem) abszurd romantikus paródia és narrációs szatíra folytatása, az Erelemkettő (duplán eszetlen szerelem).

Visszaköszön a többi eszetlenkedő: Tilda álleszbi húga, Janet, és a magányos szinglimami, Kristine, illetve a volt troll-éga, Tony, de még Russel, Janet álompasija is benéz. Azért jönnek sokadmagukkal, hogy tökéletes görbe tükröt mutassanak nekünk a gyarló, ámde megjavulásra képes és azt áhító emberiség érzelmi állapotáról.

És persze tovább bosszantja egymást az író két lírai énje, hogy az olvasó se unatkozzon. Felmerül a kérdés: meg kell-e magyarázni a viccet, vagy inkább énekeljünk gyerekdalt? Hányszor kaphatunk esélyt bármire is az életben?
A végére odakerül a mondanivaló is: a barátságról, a hűségről, a tiszteletről, az… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

Mogul, 2018
192 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786150035475 · Illusztrálta: Szabó Borka
Mogul, 2018
192 oldal · ISBN: 9786150035444 · Illusztrálta: Szabó Borka

Narrátor · Kristine Albright · Clifton Curtis · Janet Carp · Tilda Carp · Francis Sherlene · Ken Carlino · Leslie Green

Robin O'Wrightly: Erelemkettő (duplán eszetlen szerelem)

Nagyon, nagyon szeretem Robin O'Wrightly könyveit meg ahogy ír, a stílusa, az illusztrációi, mind mind zseniálisak. :-) Imádom. ❤
Az egyik legnagyobb kedvenc magyar írónőm, eddig egyszer sem okozott csalódást. Azóta szeretem a könyveit, hogy először olvastam tőle a Wetoo-t vagyis a Kettős keresztet, ami nagyon tetszett, aztán jött a Testcserés számadás, amivel még inkább nőtt az iránta való rajongásom, és ez így folytatódott az Andrea & Andrea című könyvével, az Amulett rejtélyével, és az Emlékkönnyel, amihez szintén volt szerencsém olvasni. :-) ❤
De most ez az Erelemkettő is csak növelte a rajongásom. Imádtam, imádom, vicces volt, szórakoztató, rengeteget nevettem a már megismert és az új színre lépő karaktereken, de leginkább a két dinkán Tilda és Clifton, vagyis Clifford és Shelbyn. XD Baromi vicces, és ciki páros, de nagyon szerethetőek, még Janet is és Fifi a kiskutya. :-)
Mindenkinek csak ajánlani tudom, aki bírja a jópofa humort, és szatírát, nekem nagyon nagy kedvencem lett, és tuti biztos, hogy újraolvasós lesz. :-) ❤ Alig várom a következőt, és a jobbnál jobb könyveit az írónőnek. :-) ❤

Laura_Bakos P>!

Robin O'Wrightly: Erelemkettő (duplán eszetlen szerelem)

Pár éve olvastam az Erelem első kötetét, és mivel azóta megjelent a második, illetve a harmadik rész is, így gondoltam, ideje lenne megírnom a véleményemet a folytatásáról, amely még inkább elnyerte a tetszésemet. Szerintem vétek kihagyni, mert tökéletes kikapcsolódást nyújt egy fárasztó hét után. Engem szórakoztatott, és igazán kiszakított a hétköznapok szürkeségéből.
Bővebben itt ~~> https://krvilagakonyvek.blogspot.com/2020/08/velemenyem…

Kristin_M_Furrier IP>!

Robin O'Wrightly: Erelemkettő (duplán eszetlen szerelem)

„ Egy biztos: hála a jó Istennek, eddig még egyikőtök sem utálta. (Aki igen, azt elástuk. A kert nagy…) ”
Szóval, ezen idézet után:
Istenem ez a könyv annyira király, hogy mindenre megesküdöm, hogy este kétszer, reggelente pedig egyszer végigolvasom. A kertet inkább csak kívülről szemlélném! Ha lehet felülről… (◍•ᴗ•◍)
No, de: tényleg nagyon jó volt, hangosan nevettem egyes részeken, ami nálam feletébb ritka esemény. Jómagam a két törött főhőst zártam leginkább a szívembe, és emiatt el is szontyolodtam kicsit, mert otthagytuk őket túl hamar. Mi lett velük? Jaj, és még egy kis baleset is belefért volna. :))
– A narráció? Hogy tetszett – e? Erre is kell válaszolni?
– Jó hogy! Ez egy narrációs szatíra ember!
– Oké! Értem, nyugi van!
– Akkor írjad!
– Szerinted mit csinálok? Tíz ujjam a billentyűzeten, miközben téged nézlek, hogy megeszed a gm sütimet.
– Írjad mán! Nézném a tv- t, te meg itt csattogsz!

Igen. Én imádom a narrációs részeket. Mert őszinték, mert viccesek, és komolyan jobban élvezem, mint a sztorit. És nem utolsó sorban, sokkal többet elárul a szerzőről, mint maga a regény. ♡´・ᴗ・`♡

Viktória_Erdei P>!

Robin O'Wrightly: Erelemkettő (duplán eszetlen szerelem)

Az írónő könyveit nagyon szeretem, így nem volt kérdés, hogy ezt is olvasni fogom. Az illusztrációk nagyon jók. Ebben a sorozatban a legjobb részek a narrációk. Ez most nem annyira tetszett, mint az első, de jó volt.

LadyM>!

Robin O'Wrightly: Erelemkettő (duplán eszetlen szerelem)

Nekem ez sokkal jobban tetszett, mint az első rész, így meg is adom rá az öt csillagot. :) Meglepő, hogy találkozhatunk karakterfejlődéssel, mert azt hinné az ember, hogy ebben a műfajban inkább más dolgokra koncentrál az író, a banális helyzetek teremtése mellett eltörpülnek az ilyen dolgok, de Robin etz is jól megoldotta. A sztori egyébként továbbra is az a tipikus kis limonádés beütés, és igen, még mindig nagyon tetszik, ahogy az írónő kikarikírozza ezeket a történeteket. Amit pedig még fontosnak tartok megemlíteni, hogy Robin nemcsak íróként tehetséges, hanem a képzőművészet terén is. Én személy szerint nagyon szívesen olvasnék valami agyament képregényt, mondjuk egy szuperhősös paródiát, amit az írónő ír és illusztrál. :D

Judyt IP>!

Robin O'Wrightly: Erelemkettő (duplán eszetlen szerelem)

Hát ez a második rész sokkal-sokkal jobb, mint az első. Nem csak a gyenge gyomromat kímélte meg, de többször megdolgoztatta az arcizmaimat a mosolygásokkal és a nevetéssel. :D
Jó és vicces szereplők, karakterfejlődés, hamisítatlan Robin O'Wrightly stílus, maximális odakoncentrálás a helyesírási hibák minimalizálására, sok-sok figyelemfelkeltés és észrevétlen okítás a sorok között, amit az ember nevetve fogad be, éééés természetesen az elmaradhatatlan illusztrációk.
Engem megvett. :D Köszi @Borka_V_Szabó :)

Bővebben itt írok róla: https://watchaholics.hu/2018/06/25/robin-owrightly-erel…

KergeLina P>!

Robin O'Wrightly: Erelemkettő (duplán eszetlen szerelem)

Hasonlóan az elsőhöz, nagyon jól esett ez a könyv is, bár az első nekem egy bolhafingnyival jobban tetszett, erre is jár tőlem az 5*. :D Annyira nyerítettem néha, hogy a Drágám megkérdezte, hogy mit olvasok, ami ennyire vicces. Megmutattam neki az egyiket: off
Teljesen kikapcsolt, szórakoztatott, könnyesre röhögtetett, szóval megy nálam azon könyvek listájára – az első résszel együtt, amik bármikor elővehetőek, amikor ezekre van szükségem. :D

Stephanie_Ford_és_Városi_Emese IP>!

Robin O'Wrightly: Erelemkettő (duplán eszetlen szerelem)

Ez most nem tetszett annyira, mint az első rész, de egyáltalán nem biztos, hogy a könyvvel van a baj, sokkal inkább velem, mint befogadóval. spoiler A narráció tényleg idegesítő, ahogy lennie kell, a szereplők is megfelelően szerelmesek (olyan túláradóan, hogy hegyeket lehetne elmosni ennyi érzelemmel), viszont voltak benne normálisnak mondható részek is, pl. az utolsó, motoros. Nagyon drukkoltam Janetnek és a mamájának, és mondhatjuk, hogy spoiler

Update: Azt hiszem, mégis csak az én könyvem volt. Rettenetes időszakon megyek keresztül, és mióta végeztem a könyvvel, valamivel jobb a kedvem. Köszi, Robin!

SzemreValó_könyvek>!

Robin O'Wrightly: Erelemkettő (duplán eszetlen szerelem)

A szőke nő és a paranoiás adóhivatalnok története folytatódik. Továbbra is az ő szerelmi életüket, szerencsétlenkedéseiket követhetjük nyomon.

Ez a kötet is nagyon tetszett, élveztem és remek szórakozási lehetőséget kaptam általa. Az illusztrációk és a borító itt is elbűvölt. Az első részben már megismert és megszokott narrációs szatíra itt is jelen van. Ez eleinte idegesített, szóval elérte a célját, aztán megszoktam és néha már-már hiányzott, hogy nincs jelen állandóan.
Ezt is csak ajánlani tudom!

A narrációs szatíráról bővebben itt olvashattok:
bclid=IwAR3un05DGj_uNT2XhuMQQEOt6CV0kRWwv04rfevF0uy2TLJg8Qufav71jLg

BlueDeath IP>!

Robin O'Wrightly: Erelemkettő (duplán eszetlen szerelem)

Nem tudom. Jó volt a könyv, nevettem is a vicceken, de valahogy kicsit nekem most sok volt. Lehet a narrációtól sokalltam be. Maga a sztori jó volt, elfért volna amúgy a 2 sztori 1 könyvben is :P

Törpillaa P>!

– Na, ne szórakozz velem! Te keményebb vagy a gipsznél! Le akarok veled esni az ágyról!

Kapcsolódó szócikkek: Tilda Carp
Törpillaa P>!

– Őrültekkel vagyok körülvéve!

Törpillaa P>!

– Elsőre nem tudhatjuk, kiből mi lesz. Minden alkalmat meg kell ragadni, látod, még akár jól is elsülhetnek a dolgok! Meg kell tanulni hinni magunkban, és néha kicsit másokban is.

Kapcsolódó szócikkek: Kristine Albright
Törpillaa P>!

– Bocsi, de itt eszitek meg egymást, vagy otthon, kicsomagolva?
– Is-is – vont vállat kedvenc jegyespárunk, és folytatták ott, ahol abbahagyták.

Törpillaa P>!

– Na, az egyszer biztos, hogy a száddal jól tudsz bánni! […]
– Akkor ezt megdumáltuk – helyeselt az, majd megfogva újdonsült ismerőse kezét, elköszönt: – Várni foglak!
– Számíthatsz rám!

Kapcsolódó szócikkek: Janet Carp
Törpillaa P>!

A Motel az Éhesre Lyukadt és Szomjasan Ordító Párducot Alázó Csalánhoz (M.É.LY.SZ.O.P.A.CS.) valóban egy kicsi, kedves és lepukkadt szállás volt.

Törpillaa P>!

„Ó, hogy ilyenkor… Vigyázz, gipsz van nálam, és nem félek használni!”
„Okay, oh, Kay! Ó, kéj, ó, mámor… Kicsi vagy még te ahhoz!”
„Te meg túl nagy, aki azt hiszi, bölcs is, pedig csak egy öreg bölcsis!”

Törpillaa P>!

A te kezed selymes, erős és szenvedélyes, bizsergető és puha… Világklasszis a fogásod!

Kapcsolódó szócikkek: Tilda Carp
Törpillaa P>!

– Hol is tartottunk?! Lehülyéztél! Tudod, ez nem volt szép!
– Mert hülye vagy, akárcsak én. Ezt közösen alakítjuk, tudod? Megyünk a fejünk után, aztán szenvedünk a következményektől. Látod? Összeillünk… Meg így szeretlek téged, mondtam már.
– Hogy csinálod, hogy nem tudok haragudni rád? […] – Hatalmas szöveged van!

„Kérlek, ne csapd le azt a poént. Szeretném egy másik könyvben felhasználni. Köszönöm!”

– Nem csak a szövegem hatalmas…

„Annyira szemét vagy, de tényleg!”

– Akarom mondani, látod már, hogy én is mennyire hülye tudok lenni? – somolygott bocsánatkérően a férfi.
– Jól van! – sóhajtott megbocsátón a lány. – Legyünk akkor együtt azok! Találjunk ki valami őrültséget!

Törpillaa P>!

– Gyere szívem, segítek – készségesen nyújtotta karját vőlegénye, így nemsokára kikeveredtek a kocsiból.
„A vécén is segítesz?”
[…]
„Erre most, szerintem jobb, ha nem válaszolok… Rettentő szexi, ahogy izgalomba jöttél, úgyhogy inkább visszavonulót fújok…”

Kapcsolódó szócikkek: Clifton Curtis · Tilda Carp

Robin O'Wrightly: Mexerelem (triplán eszetlen szerelem)

Erelem sorozat · Összehasonlítás