Gyermekágy 1 csillagozás

Testi-lelki útmutató az anyaság első hónapjaira
Robin Lim: Gyermekágy Robin Lim: Gyermekágy

„Robin ​Limtől tanultuk a legtöbbet a születésről és a szülővé válásról.”
– Cseke Eszter és S. Takács András, az On the Spot alkotói

Az anyává válás varázslatos és kihívásokkal teli időszakához nyújt segítséget ez a könyv számos gyakorlati tanáccsal és bölcsességgel kiegészítve. Érzékletesen kíséri végig olvasóját a szoptatás, a testi regenerálódás, a korai érzékszervi fejlesztés és a családtervezés kérdésein, hogy ezt a kimerítő, mégis katartikus időszakot minél nagyobb természetességgel és szeretettel élhesse meg. Aki egyszer anyává válik, testben és lélekben is új utakon indul el. Robin Lim azt vallja, hogy az anyaság erejétől jobb lehet a világ.
A magyar közönség először az On the Spot születésről szóló évadában ismerhette meg a világhírű bábát, Robin Limet. Cseke Eszter és S. Takács András a film készítése során olyan közel került hozzá, hogy második gyermekük születésekor Balira utaztak, hogy a szülés és a gyermekágy időszakát Lim bábáskodása mellett… (tovább)

Eredeti cím: After the Baby’s Birth

A következő kiadói sorozatban jelent meg: On the Spot Books Open Books

Open Books, Budapest, 2021
Open Books, Budapest, 2021

korneliak >!

Hatalmas elköteleződés új emberi életet teremteni erre a földre. Mindezt a szeretet forrásával összefonódva tesszük, hiszen ez a csodálatos teremtő erő hozta létre a világegyetemet.

bdetti>!

A szülés utáni időszak talán a leginkább emberpróbáló szakasz az életedben, úgy érzelmileg, mint fizikailag. A tested az összes csodálatos részével; az elméd a maga bonyolult gondolataival; a lelked, ami egyszerre egyéni és egyetemes – mind megnyílnak, hogy a drága kisgyermek igényeit kielégítsék. Ez a hatalmas nyitottság elindíthat azon az úton, amely a belső otthonod, igaz lényed központjához vezet. De az út se nem rövid, se nem könnyű. Megérkezni úgy tudsz, ha nem csupán a kisbabádra, de a saját változó önképedre is összpontosítasz közben.

Tizenötödik fejezet - A szív dolgai

Renata_Berta >!

Amikor segédkeztem egy szülésnél, azt figyeltem meg, hogy utána, a gyermekágy alatt a fiatal anyát egyedülálló gondoskodásban részesíti a családja. Ez a kultúrájuk lényege – a gyermekek iránt rajonganak, hiszen ők Istenhez közelebb állnak; az anyává vált nőket magasabb rangra emelik, és szolgálják őket, amíg a szülés után meg nem erősődnek. Sajnos ezáltal láttam, hogy a nyugati nővéreim alig részesülnek gyermekágyas gondoskodásban vagy támogatásban, sem az egészségügyi dolgozók, sem a barátaik vagy a családjuk részéről.

Losiii>!

Kilenc hónapig voltál várandós; a hátralévő életedben örökre gyermekágyas maradsz.

korneliak >!

Már sosem leszel ugyanolyan. Jobb lettél!