A ​Bolond végzete I-II. (A borostyánférfi-ciklus 3.) 6 csillagozás

Robin Hobb: A Bolond végzete I-II. Robin Hobb: A Bolond végzete I-II.

Látnok FitzLovag, az orgyilkos és kém teljesen beépült Kettricken királyné udvarába. Csupán néhányan ismerik legendás múltját, valamint azt a rengeteg áldozatot, amelyet a túlélés érdekében hozott. Azt pedig még kevesebben tudják, hogy rendelkezik a Mesterség mágiájával. Régi tanítójával, Árnnyal, és a bárgyú, a mágiában mégis erős Balgával azon igyekeznek, hogy Kötelesség herceg segítségére legyenek a küldetésen, amely elhozhatja a békét a Hat Hercegség és a Külső-szigetek között.

A narcseszka ugyanis mérhetetlen feladatot szabott Kötelesség­nek: le kell fejeznie a fekete sárkányt, Jéglángot, aki Aslevjal szigetének fagyos felszíne alatt szunnyad. Csakhogy nem minden klán támogatja az ötletet. Vajon Elliania követelése mögött sötétebb erők munkálnak? Vajon Jégláng csupán legenda?

Miután a Bolond megjósolja, hogy a szigeten éri majd a halál, Fitz terveket sző, hogy Kosvárban hagyja legkedvesebb barátját. Azonban nem lehet ilyen könnyen túljárni a végzet eszén…

Eredeti megjelenés éve: 2003

Delta Vision, Budapest, 2020
686 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633953365 · Fordította: Gubó Luca
Delta Vision, Budapest, 2020
692 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633953372 · Fordította: Gubó Luca
Delta Vision, 2020
1384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633953389Ö · Fordította: Gubó Luca

kvzs P
Robin Hobb: A Bolond végzete I-II.

Miért nem tud minden könyvet Robin Hobb írni?
Régen éreztem olyan könyvmásnapot, mint most: nincs kedvem semmi újba belekezdeni, hanem legszívesebben olvasnám újra a magyarul megjelent életművet…
Kevés az az író, aki képes nálam katarzist kiváltani… Hobb érzelmileg úgy dobál, olyan mélységeket és magasságokat mutat meg, aminek a feldolgozásához idő kell. Ebben segít az árnyalt, és mély karakteráblázolása, de az is, hogy nem kíméli a szereplőit, nem adja könnyen az örömet, a bánatot és kétséget viszont bőkezűen méri.
FitzLovag élete és története gyönyörűen megmutatja, hogy egy ember döntései, és élete is milyen sokakat befolyásol. Hogy a legapróbb döntés is hatalmas változásokat hozhat. És hogy nem kaphatunk meg mindig, mindent. A választás a nekünk fontosak között viszont elkerülhetelen, és fájdalmas.
Dícsérhetném még napestig ezt a könyvet, vagy az írót, de igazából nincsenek szavaim. Olvassatok Hobb-ot és megértitek.