Műhiba 144 csillagozás

Robin Cook: Műhiba Robin Cook: Műhiba Robin Cook: Műhiba Robin Cook: Műhiba

„Jeffrey nagyot nyelt, mert összeszorította a torkát a félelem. Csak néhány másodperce fecskendezte be a Marcaine-t. A próbaadag eredménye ellenére lehet, hogy vénába ment? Szakmai pályafutása során volt már dolga ilyen ellentétes reakcióval egy helyi érzéstelenítés során, és az eset lesújtó volt. A rendellenes szívverések gyakorisága növekedett. Miért gyorsul a szívműködés, és miért ilyen zilált ritmusban? Ha az érzéstelenítő adag intravénásan került be, miért nem zuhant le a vérnyomás? Jeffrey pillanatnyilag nem talált választ ezekre a kérdésekre. De orvosi tapasztalatai során kialakult hatodik érzéke megszólaltatta agyában a vészcsengőt. Valami abnormális dolog történik! Valami, amit nem tud megmagyarázni, még kevésbé megérteni…”

Eredeti megjelenés éve: 1990

I.P.C., Budapest, 1991
550 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637930140 · Fordította: Greguss Ferenc

Levenzia>!
Robin Cook: Műhiba

Sokadik R.C. könyvem az útóbbi időben, de ez tetszett a legjobban eddig. Végig izgalmas, és fordulatos volt. Persze volt pár gyanítható mozzanat. Devlint végig bírtam, és azt jól sejtettem, hogy milyen szerepe lesz a történetben. Mindenesetre hihetetlen, hogy akár valós is lehet ez az egész, tényleg ennyire egyszerű ölni, és megúszni a dolgokat…

mefi>!
Robin Cook: Műhiba

Az első néhány oldal ugyan elég vontatottan zajlott, ám annál remekebb volt a könyv hátralevő része. Hasonlóan a Mutációhoz ez is azon művek közé tartozik, amit egyszer mindenképpen érdemes elolvasni. Az utolsó pár oldalt már úgy olvastam el, hogy a buszmegállóban szétfagyott a kezem, menetközben majdnem orra esetem és hasonlók.

bokrichard>!
Robin Cook: Műhiba

Jó kis krimi, élmény olvasni, de igazán nincs benne semmi rendkívüli, de én élveztem :)

Viktória_Veres>!
Robin Cook: Műhiba

Ez volt az első könyv Robin Cooktól amit olvastam, és a rajongásom is ezzel a könyvel kezdődött. A történet magával ragadott, ahogy az akció és az orvostudomány keveredett. Nem tudtam letenni, mert mindig történt benne valami ami miatt tovább kellett hogy olvassam. Mindenkinek ajánlom aki szereti az izgalmat, és örül ha a történet végére mindenki elnyeri méltó büntetését/jutalámát!

Mr_Szörnyi_Börnyi>!
Robin Cook: Műhiba

Amikor még Robin Cook tudott nagyon jó könyvet írni. Minden felesleges sallang nélkül izgalmas, érdekes és tényleg letehetetlen. 1991-ben olvastam először, most szerintem harmadszorra vagy negyedszerre, de fikarcnyit sem kopott meg a történet varázsa, az ártatlanul meghurcolt orvos sagája abszolút időtálló olvasmány. Mondjuk a „testépítő szalon” kifejezés azért megmosolyogtatott. Kicsit talán túl sok benne a tudományos szakszöveg, de ez inkább növeli a történet hitelét, mint sem csökkenti annak élvezhetőségét. Aki annyira fiatal, hogy most találkozik először az orvoskrimik atyjának műveivel, annak őszintén ajánlom, hogy ezekkel a régebbi könyvekkel ismerkedjen meg először, ne pedig a mostanában kiadottakkal.

Szencsike P>!
Robin Cook: Műhiba

Jó könyv volt, szépen kialakított cselekménnyel, ami egy jó Cook könyvhöz kell, de nem egy világmegváltó valami. Az viszont tetszett, ahogy Devlin gondolkodott Jeffrey-ről, ahogy találgatta, hogy ez a doki mégis mit képzel magáról?! :D

Nokimaki>!
Robin Cook: Műhiba

Hát…. :( Nem győzött meg. Azt hiszem, most már végleg szakítok az orvos-krimivel, mint műfajjal :(

ábelarengetegben>!
Robin Cook: Műhiba

Kíváncsi voltam, milyenek a robinkúk-típusú könyvek. Ha ez a prototípus, azt kaptam, amit vártam: olvasmányos, akciódús, filmszerű, de egyébként semmi világrengető.

kitti0313>!
Robin Cook: Műhiba

A Robin Cooktól megszokott, olvasmányos krimi, viszont a korábban olvasott könyvekhez képest kevésbé fogott meg a történet, talán az események mögötti rejtély hiányzott kicsit. Összességében azért szórakoztató olvasmány.

balijan20>!
Robin Cook: Műhiba

Lehet hogy azért, mert elsők közt olvastam, nekem ez az egyik kedvenc R. Cook könyvem.