Láz 191 csillagozás

Robin Cook: Láz Robin Cook: Láz Robin Cook: Láz Robin Cook: Láz

Charles Martel, a kiváló rákkutató orvos egy napon rádöbben, hogy tizenkét éves lánya leukémiában szenved, ugyanabban a betegségben, amely nem sokkal korábban feleségével is végzett. A kutatóorvos ekkor elhatározza, hogy maga menti meg imádott kislánya életét. Martéi egy olyan gyógyszeripari cégcsoport csapdájában vergődik, amely az orvos által hatástalannak tartott kezelésekhez ragaszkodik, s a kutató munkáját is szakmai rivalizálások és grandiózus üzleti érdekek veszélyeztetik. Ő azonban mindenkivel szembeszáll azért, hogy kiderítse gyermeke betegségének okát, majd a gyógymódot is meglelje. De az idő, ami rendelkezésére áll, nagyon rövid…

Robin Cook: Fever

Európa / Janus / Talentum, Budapest, 1990
382 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630751682 · Fordította: Vámosi Pál

Kriszti515>!
Robin Cook: Láz

Még mindig nagy kedvenc ez a könyv :) Fiatalkoromban imádtam és megdöbbentőnek találtam. Rengetegszer olvastam, szinte nem volt olyan év, hogy ne vettem volna elő. A történet adott, nem nagyon van mit magyarázni. A „híres” rák. Nagyon sokszor elgondolkodtam a könyvön. Az is megfordult a fejemben, hogy ha ilyen egyszerű, miért is nincs a ráknak ellenszere? Gondolom persze, hogy nem ilyen egyszerű, de valami igazság alapja csak van :D Ezen kívül szerintem az írótól még két könyvet olvastam, a Kómát és a Műhibát, mindegyiket nagyon szerettem, de akkor is ez a kedvencem :)

szelll>!
Robin Cook: Láz

Kellemes meglepetés volt ez a krimi. Izgalmas, feszültséggel teli volt, annak ellenére, hogy nincs benne gyilkosság vagy bármiféle vérfürdő. Cathryn nagyon szimpatikus karakter lett és Charles is kedvelhető. Könnyed nyelvezete pörgő tempóval párosul, lányos apukaként azonban végig aggódtam a regényt. Átlagostól jobb krimi, de a vége valószerűtlen és túlzó. Nem éppen a legjobb oldalát mutatja a 80-as éveknek, de én bennem így is felébreszti a nosztalgikus vágyakozást egy kicsit lassabb, nyugodtabb világra.

csüpek>!
Robin Cook: Láz

Bevallom, régen olvastam utoljára (idén) úgy könyvet, hogy azt ne huszonhatszor hagytam volna félbe és kezdtem volna újra. A „Láz” valójában teljesen véletlenül került hozzám: egy költözködésben segédkeztem, mikor a költözők azt mondták, hogy nézzek szét a könyvek között, és ami tetszik, nyugodtan vigyem el. Hát gondolhatjátok… :D
Mindenesetre ez a történet teljesen beszippantott; tetszettek a karakterek, az események pörgése.

Szencsike P>!
Robin Cook: Láz

Nem semmi, újabb áll-leesős könyv. Igaz először felképeltem volna Charlest, de a végére, mikor fejben is rendbe tette magát, már sokkal jobban kedveltem. Szívesen megnéztem volna egy olyan történetet is, ahol a gyár ellen harcolnak, az se lenne egy egyszerű menet.

nyolcadikutas>!
Robin Cook: Láz

Első könyvem volt az írótól, amit aztán rengeteg olvasás követett. Tulajdonképpen, ha egy Cook-ot elolvastál, mind elolvastad, hisz a kaptafa tipikus esete. Egyszer aztán el is adtam mindet.

belata>!
Robin Cook: Láz

az első könyv amit olvastam tőle,nagyon tetszett

Galambdúc>!
Robin Cook: Láz

Akár egy film. Néha hatásvadász húzásokkal, de Cook végig képes fenntartani a figyelmet, sőt ahogy a sztori belemelegedik, letehetetlenné válik. És nem is a krimiszál az erősebb, hanem meglepő módon az erkölcsi, a család viszonyait elemezgető. Első élményem Cookkal kapcsolatban pozitív, és lesz még folytatás. Bízom benne, nem késő még elkezdeni (mások ilyenkorra már rég befejezik Cook-korszakukat asszem)

Koroknai>!
Robin Cook: Láz

Az egyik legjobban tetszett regénye. Talán azért mert egy apa küzdelméről szól a gyermekéért.

Judit_Sike P>!

Az ilyen komoly betegségeknél talán azt a legnehezebb elviselni, hogy az emberek ránk se hederítenek.

Judit_Sike P>!

Megdöbbentette az ijesztő gondolat, hogy gyermekek is súlyos betegségben szenvedhetnek.

Judit_Sike P>!

Soha életemben nem találkotam még olyan makacs emberrel, mint maga.

Judit_Sike P>!

Sajnos, meg kell mondanom… Sajnos, meg kell mondanom… ez a szokványos orvosi kifejezés, amelyhez doktorok olyankor folyamodnak, amikor kifogynak a szóból, …

Ezt a könyvet itt említik