Halálfélelem 117 csillagozás

Robin Cook: Halálfélelem Robin Cook: Halálfélelem Robin Cook: Halálfélelem Robin Cook: Halálfélelem Robin Cook: Halálfélelem

Boston legnagyobb bankjaiban és üzlethálózataiban az a szokás, hogy a „veszélyeztetett korban” lévő tisztségviselőknek rendszeres orvosi vizsgálaton kell részt venniük a Jó Egészségügyi Klinikán. A kezdeti biztató eredmények után hirtelen döbbenetes események következnek: a nemrég még egészségesnek látszó páciensek sorra szívrohamot kapnak, s az intenzív kezelés ellenére néhány órán belül meghalnak. A boncolási eredmények minden esetben a szervezet totális elöregedéséről tanúskodnak, holott a korábbi kivizsgálások során erre semmi nem utalt. Dr. Jason Howard értetlenül és tehetetlenül áll a rejtély előtt. Ám amikor barátja és kollégája, a neves génbiológus néhány nap alatt éveket látszik öregedni, majd Howard szeme láttára meghal, az orvos magánnyomozásba kezd…

Eredeti mű: Robin Cook: Mortal Fear

I.P.C., Budapest, 1999
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9636351406 · Fordította: F. Nagy Piroska

Szencsike MP
Robin Cook: Halálfélelem

Érdekes történet volt, néha az volt az érzésem, hogy két külön szálon fog megoldódni ez a rejtély, de végül megvolt a kapcsolódás.Igaza van az írónak, hogy sokszor tényleg csak a véletlenen múlik, hogy jó vagy rossz dolog sül ki a kutatásokból. A másik szálhoz kapcsolódva, borzasztó belegondolni, hogy vannak olyan szemléletű vezetők, mint Shirley, és Cook ezzel megint csak az amcsi eü. biztosítási módszer ellen szól. Tényleg nem akarok ott beteg lenni, főleg az ilyen veszélyek miatt.

MeliSzabo
Robin Cook: Halálfélelem

Ez az első könyv, amit Cooktól olvastam. Nem mondanám, hogy tetszett, de azt se, hogy nem. Egyszer olvasós könyv ez. Az egyik negatívumaként azt lehet mondani, hogy a közepétől már sejteni lehetett, hogy mi is lesz a történet végén.

Nokimaki P
Robin Cook: Halálfélelem

Kellemesen csalódtam ebben a könyvben. Izgalmas, lendületes volt. Mindent megkaptam tőle, amire egy orvosi krimiben vágytam. Ez volt az első olyan regény, ami igazán tetszett Cooktól. Korábbi olvasmányaim alapján kicsit beskatulyáztam, de azt hiszem, most adok neki még egy esélyt.

diskgirl
Robin Cook: Halálfélelem

Nagyon izgalmas volt, letehetetlen. Mindamellett, hogy ragyogó krimi, érdekes etikai kérdéseket vet fel a könyv. Sokat gondolkodtam rajta.

Seldon
Robin Cook: Halálfélelem

Sokáig nem sejtesz semmit de a vége felé kezd nagyon izgalmassá válni a story. Van benne meglepő fordulat, kreatív ötlet, kaland. Az érdekes környezet és az aktuális téma miatt erősen ajánlom.

Koroknai
Robin Cook: Halálfélelem

Az elő könyvem tőle. Akkoriban nagyon tetszett, mondjuk elvette az izgalom ízét, hogy már az első oldalon lehetett tudni, hogy mi történt, a többi csak a miértre volt válasz.

Minka
Robin Cook: Halálfélelem

Izgalmas, jól megírt könyv. Sokáig nem sejtettem, hogy ki a tettes és ez jó.

Koncz_Judit
Robin Cook: Halálfélelem

Ez a könyv jó! Pörgős, olvastatja magát. Jó a főszereplő, jó a nyomozó. Tudom, hogy egy kaptafa történet. De akkor is szerettem.

Palinszki
Robin Cook: Halálfélelem

Fordulatos történet, a szokásos Cook-féle orvosi cselekménnyel… de azért olvastam már jobbat is tőle. :)

P1cike

…az érzések nem mindig igazodnak a valósághoz…

szangi P

„még a paranoiásoknak is van ellenségük”

_ada

A halál egyben harcot is jelentett mindig, az élet ritkán szűnt meg olyan szépen, csendben, ahogy a filmek mutatták.

Nokimaki P

Az idegen fehérjék váratlan megjelenése felért egy molekuláris szintű pestissel.

Judit_Sike P

Az emberek gyakran visszariadnak attól a gondolattól, hogy kórházba menjenek.

Judit_Sike P

Nem szabad búskomorságba esnem. Tennem kell valamit.