Spermaháború 4 csillagozás

Hűtlenség, szexuális konfliktus és egyéb hálószobai csaták
Robin Baker: Spermaháború

A ​spermaháború Robin Baker forradalmi elméletének alapja. Az evolúció úgy programozta a férfiakat, hogy meghódítsa és kisajátítsa a nőket, míg a nők, anélkül, hogy tudnák, a legjobb genetikai inputot keresik a potenciális szexuális partnerek közül. Baker tudomásunkra hozza az élet megdöbbentő tényeit: a gyermekek tíz százalékának nem az az apja, aki annak hiszi magát és a férfiak spermájának kevesebb, mint egy százaléka képes megtermékenyíteni bármit is – a többi azért van jelen, hogy elűzze más férfiak spermáját, míg az „okos” hüvelyváladék segít egyes spermáknak, míg másokat akadályoz, és hogy a nő hajlamosabb megtermékenyülni egy alkalmi félrelépés során, mint az állandó partnerével folytatott szex révén. Baker a könyv során egyedi stílusban írja le, kitalált jeleneteket ábrázolva, majd megmagyarázza a jelenet mögött rejlő tudományos magyarázatot, és így mutatja be, hogy mindennapi viselkedésünk miképpen illik bele az evolúciós sablonba. A spermaháború olyan népszerű tudományos… (tovább)

Issihia, Budapest, 2005
432 oldal · ISBN: 9632190424 · Fordította: Liptay Orsolya

Barbara_Bónyai>!
Robin Baker: Spermaháború

Robin Baker: Spermaháború Hűtlenség, szexuális konfliktus és egyéb hálószobai csaták

Hamis szexista mítoszokat leromboló humánetológiai tanulmány. Kicsit szellemileg patt helyzetbe kényszeríti az olyan olvasókat, akik nem szívesen döntenek le tudományos tényeknek hitt mém tabukat.

Mr_Catharsis91>!
Robin Baker: Spermaháború

Egyszerre tartottam lenyűgözőnek és félelmetesnek is a könyvet, hiszen végül is ez egy kézikönyv arra, hogy a nők hogyan tudnak zabigyereket gyártani anélkül, hogy a partnerük tudna róla. Viszont nekünk is hasznos, mert mi meg tudjuk, hogy hogyan kell spermaháborút nyerni. :D

Kár, hogy körülményes a könyv beszerzése, valamelyik kiadó kiadhatná újra mert tuti megvenném. :)

LuPuS_007 P>!
Robin Baker: Spermaháború

Elsőre érdekesnek tűnt a címe még pár évvel ezelőtt. Nem merült feledésbe és kerestem kutattam minden felé. Siker koronázta kitartó munkámat.

Mielőtt valaki egy újabb Káma-szútrára gondolna, el kell keserítenem, sok érdekes dologra derül benne fény. Egy egyszerű szex és az után történő események igazi háborújába nyerünk bepillantást.
A genovai Fiesco összeesküvése- ből ismert „…a mór megtette kötelességét a mór mehet…“ itt sajnálatosan nem igaz..
Az elsőre férfi sovinisztának tűnő könyv, mégis egy biológia csoda eseményeit írja le . Mindenkinek ajánlom!
A KAMIKAZE spermák még keresztül tudják húzni a csalfa Nőszemélyek, cselszövéseit.